• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez clorox » 18 sie 2017, o 17:56

Olaboga, chłopie! Ty to sobie umiesz życie ułatwiać. :roll:
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Keysersoze » 18 sie 2017, o 20:00

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wnikając w szczegóły tak już wyszło.. zamiast oceny jakąś radę poproszę.
Keysersoze
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 22:58
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez marcoos1 » 18 sie 2017, o 20:08

Keysersoze napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wnikając w szczegóły tak już wyszło.. zamiast oceny jakąś radę poproszę.

Moja rada to taka, że jak już coś załatwisz w tej sprawie to NIGDY nie kupuj płacąc na poczcie. Jest do wyboru kilka kont walutowych (darmowych), kont złotówkowych (nawet dla nieletnich), poproś mamę a jak się nie zgodzi to idź do kolegi. Jeśli cokolwiek czytałeś przed kupnem to tam wiele razy jest wspomniane o zwrotach na konto z jakiego było płacone. Skoro płaciłeś gotówką na poczcie to nie mają jak zwrócić.
Być może poproszą o numer konta do przelewu ale wiadomo, że przelewy międzynarodowe kosztują (całkiem sporo), więc raczej nie będą chcieli być stratni i potrącą to sobie ze zwrotu (o ile będzie im się chciało bawić w takie coś).
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Flyagaric » 18 sie 2017, o 20:14

Keysersoze napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tu się nie da nic poradzić. Zrobiłeś co tylko było możliwe, żeby utrudnić sobie maksymalnie sprawę ewentualnego zwrotu ... Jak dostaniesz z tego jakieś grosiki, to będzie dobrze.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Keysersoze » 18 sie 2017, o 20:20

Myślałem że jak idzie przez przelewy24 to ewentualnie im podać konto. Czy to jednak tak nie działa :-/
Keysersoze
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 22:58
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez marcoos1 » 18 sie 2017, o 20:47

Kombinuj. Kontaktuj się z p4 (nie wiem jak). Utrudniłeś sobie na właśne życzenie więc ciężko o to by ktoś tak miał wcześniej

Autor postu otrzymał pochwałę
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez clorox » 18 sie 2017, o 20:58

Keysersoze napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wnikając w szczegóły tak już wyszło.. zamiast oceny jakąś radę poproszę.

Moja rada: potraktuj tę transakcję jako nauczkę, przeczytaj FAQ, popytaj jak coś niejasne, a potem bierz się za kolejne zakupy. I tak dobrze, że nie przesłałeś kasy Western Union...

Autor postu otrzymał pochwałę
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Keysersoze » 18 sie 2017, o 21:00

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ok będę próbował :-/
Keysersoze
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 22:58
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez jarod33 » 25 sie 2017, o 08:46

Witam w dniu 01.07.2017r. zamówiłem na Aliexpress urządzenie diagnostyczne "Diagbox Lexia 3" do samochodów marki Peugeot i Citroen.
Przesyłka dotarła 19.07.2017r.
Moduł działał prawidłowo niestety do dnia wczorajszego nie wykrywa praktycznie 90% funkcji samochodu, testowałem na dwóch samochodach i komputerach wiec wykluczam problem z oprogramowaniem.
W opisie aukcji napisane było że Warranty:2 Years.
Jak mam zareklamować produkt i czy w tej sytuacji mogę otworzyć jeszcze spór.
Czy mam szansę jeszcze na reklamację.
jarod33
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sie 2017, o 07:53
Telefon:: F60

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez fake4r » 25 sie 2017, o 08:56

Jeżeli jeszcze nie potwierdziłeś transakcji i masz możliwość to możesz otworzyć spór. Najpierw jednak napisz do sprzedawcy jak wygląda sytuacja i zobaczysz co odpisze. Czy w ogóle będzie chętny do rozpatrywania gwarancji itp.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Keysersoze » 25 sie 2017, o 09:55

Witam ponownie. Kilka dni przepychania się ze sprzedawcą i dziś sytuacja wygląda tak, że zaproponował bym za 0,01 dokonał ponownego zakupu. Tylko jak to ja musiałem skomplikować całość i poprosiłem o inny model słuchawek za dopłatą :-D Zgodził się więc dopłaciłem ale teraz wymaga ode mnie skasowania sporu to wtedy wyśle paczkę. Z tego co czytałem i jak nie pomieszałem wszystkiego to raczej powinienem czekać aż paczka do mnie przyjdzie i wtedy zamknąć spór, a nie teraz jak wymaga sprzedawca. Podpowiecie co mam zrobić?
Keysersoze
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 22:58
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez jarod33 » 25 sie 2017, o 09:58

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Potwierdziłem otrzymanie przesyłki ale mam jeszcze aktywny przycisk otwórz spór.
jarod33
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sie 2017, o 07:53
Telefon:: F60

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron