• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez leon84 » 8 paź 2017, o 09:06

Co się dzieje w gearbest ?odebrałem słuchawke bluetooth ale niestety nie działa. Napisałem pewnie z 4 eiadomości i cisza od kilku dni ... Kurde nie wiem co robić cuekawe czy opłaca sie wysłać przesyłke do chin na wymiane ?
leon84

Telefon:: htc

Reklama

Postprzez SpeedoFST » 8 paź 2017, o 10:28

SpeedoFST

Pochwały: 4
Telefon:: Bluboo S8

Postprzez amraam » 11 lis 2017, o 23:00

Hej mam parę pytań
Dokładnie rok temu kupiłem telefon Xiaomi dokładnie ten:
https://www.aliexpress.com/snapshot/840 ... 2704277416

Po roku użytkowania (przez żonę) zauważyłem tzw duszki na ekranie. Po dokładnym przypatrzeniu widać że nawet dokładnie aplikacja YouTube (dziecko ogląda :-D )

Teraz mam pytanie jak to jest z gwarancją/reklamacją.
Sprawdzałem na ali, mam możliwość aby otworzyć spór w sprawie telefonu. Ale czy zadziała to po takim czasie? Czy można właśnie składać taką reklamację (znam dobrze prawa konsumenta w Polsce ale to w końcu nie sprzedawca z Polski). Jak by ktoś mógł mi wytłumaczyć co zrobić w tej sytuacji i czy da się coś zrobić. Najsensowniejsza opcja to chyba zwrot części kosztów i zaniesienie do serwisu by wymienili wyświetlacz. Czy może jednak odsyłać?

Z góry dzięki za odpowiedź
amraam

Telefon:: OnePlus

Postprzez clorox » 11 lis 2017, o 23:47

Po roku? Zapomnij o czymkolwiek. Jak nie działa to napraw lub sprzedaj na części. I jak ci to nie pasuje, to następny telefon kup drożej z polskiej dystrybucji z normalną gwarancją.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez krzysztof.j » 2 gru 2017, o 14:46

Witam,

Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać problem który wygląda na to że szukuje się już w moim przypadku ?

Telefon Xiaomi z wykupioną dodatkowa gwarancją oddany do serwisu (oddział w Polsce WarrantyGroup / IQOR Global Service Bydgoszcz)
Reklamacja uznana niestety nie było możliwości uzyskania tego samego nowego telefonu - zaproponowali kilka innych porównywalnych....
Wybrany został jeden z modeli i okazuję sie że po prostu zostało to zakupione na Aliexpresie bezpośrednio od chinczyka i przesłane na mój adres.....

Na chwilę obecna wygląda na to że trzeba będzię zapłacić cło (vat?) (poczekamy jeszcze chwilę aby się upewnić na 100%)

Czy ktoś z Was miał może przyjemnosc korzystac z takiej gwarancji gdzie nie odsyłaliście telefonu do chinczyka ale do lokalnego serwisu ?

A może jest ktoś na grupie kto ma jakiś sensowny kontakt telefoniczny do tego serwisu ??

Jeżeli będzie cło to jak mam załatwić jakiekolwiek kiwty na ten telefon jeżeli ja nic nie kupowałem ?? no jaja jakieś :)

A najlepsze jest to że warranty group nie zapewnia podobno żadnej gwaracji na przesłany nowy telefon (więc moga przysłac zceglony) a i tak w/g nich oni już za nic nie odpowiadają....

Pozdrawiam
K
krzysztof.j

Telefon:: samsung

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI