• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Banan3xL » 10 sty 2018, o 16:31

Zwracając przesyłkę do Chin (relamacja telefon) za pomocą Poczty Polskiej powinienem wybrać opcje:
1. Przesyłka listowa z zadeklarowaną wartością priorytetowa?
2. Czy zwykła przesyłka listowa priorytetowa?

Obie będą miały tracking?
Banan3xL
 
Posty: 49
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 18:12
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez grzegorz1982 » 13 kwi 2018, o 17:32

Mam do wysłania telefon do serwisu w Chinach, czy ktoś wie ile to kosztuje? Czy można wysłać jako list polecony priorytetowy ? Czy trzeba coś jeszcze wypełniać ?
Co muszę zrobić aby nie płacić dwa razy VAT-u?
grzegorz1982
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 18:43
Telefon:: Mi4C

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez atoh » 13 kwi 2018, o 21:29

Najtaniej wychodzi list polecony priorytetowy - ok. 30 złotych. Normalnie wypisuje się druczek do listu poleconego. Największy problem to zmieścić na tym druczku chiński adres :)
atoh
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 19:10
Pochwały: 7

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez kye » 20 kwi 2018, o 17:50

Witajcie.

Mam do Was pytanie - czy ktoś z Was robił reklamację powerbanka na aliexpress ? Powerbank zakupiony w listopadzie 2017 roku. W opisie mam info - 12 miesięcy gwarancji. Powerbank padł. Napisałem do sprzedawcy - kazał wyjąć ogniwa, włożyć inne / odczekać chwilę po wyjęciu (powerbak pracuje na wymiennych ogniwach 18650). Oczywiście powerbank dalej nie działa. Pisałem o tym sprzedającemu ale zamilkł. Jest tutaj jakaś droga reklamacji z pomocą ali ?
kye
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 17:45
Telefon:: Samasung
ROM: 32

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez akir » 21 kwi 2018, o 05:49

Nie ma

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez marcoos1 » 21 kwi 2018, o 12:34

Jest, jeśli za pomoc ali uznać możliwość napisania wiadomości do sprzedawcy. Inaczej przecież musiałby wysyłać pismo pocztą polską.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez SpeedoFST » 21 kwi 2018, o 20:36

miałem to samo, kupiłem - 20 dolców to jakieś 70pln więc jakiś piniądz to jest, leżał miesiąc, jak zaczął być potrzebny okazało się, że nie działa, trzyma prąd tylko parę godzin, rozebrałem a w środku ogniwo 8k zamiast 10k, piszę do sprzedającego za pomocą przycisku "open dispute" że nie działa i czemu mnie trzepie w rogi na ogniwie, odpisał, że trzymałem w wilgotnym miejscu hmmmm no to się go pytam, czy ogniwo zmalało do 8k od tego wilgotnego miejsca i koniec, już zero odpowiedzi, powerbank kosz, wyleczyło mnie to z zakupów droższych rzeczy na aliexpress , teraz tylko drobnica za grosze, a rzeczy które się psują to w miejscach z jakimś minimalnym zabezpieczeniem typu paypal...
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Libero » 26 mar 2019, o 19:50

Witam.
Chciał bym odesłać procesor zakupiony na Ali. Sprzedawca podał adres i nie wiem czy jest poprawny.

1703a, saige square, futian street, futian district, shenzhen city, guangdong province

Czy tak mam zaadresować kopertę? Jak to zmieścić na druczku poleconym?
Avatar użytkownika
Libero
NewsMan
 
Posty: 391
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 20:33
Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez zawel » 27 mar 2019, o 12:09

Dokładnie tak, pracowicie przepisujesz na kwitek małymi literkami i naklejasz tak zaadresowaną kartkę na paczkę czy tam kopertę. I jeszcze na końcu ,,China'' :-D.

Autor postu otrzymał pochwałę
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez zebek6 » 3 lis 2021, o 14:40

Wątek już stary ale może ktoś odpowie potrzebuje odesłać do chin wyświetlacz do telefonu czy poczta da się i jakie to koszty ?
zebek6
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 20:57
Lokalizacja: Polska

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez zebek6 » 3 lis 2021, o 14:40

Wątek już stary ale może ktoś odpowie potrzebuje odesłać do chin wyświetlacz do telefonu czy poczta da się i jakie to koszty ?
zebek6
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 20:57
Lokalizacja: Polska

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez -greg- » 3 lis 2021, o 17:21

Opisz jaśniej sytuację. Obecnie wiele przedmiotów ma opcję 15-dniowego zwrotu. Korzystałem z niej przy reklamacji Android Boxa za 350zł. Zwrot bezpłatny przy pomocy InPost.
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama