• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 14 sty 2013, o 09:19

Jak płacić na aliexpress, to często zadawane pytanie. Tu dowiesz się jak dokonać płatności na aliexpress
Aktualizacja: 15.12.2016
Na świecie często do płacenia w sklepach internetowych używa się systemów płatności skrill i paypal.

Obecnie nie ma możliwości aby tymi systemami zapłacić na Aliexpress , mamy do wyboru drogi przelew bankowy , płatność przelewy24 i płatność kartą z której skorzystamy w bezpieczny sposób.

Dla osób chcących jednorazowo skorzystać z zakupu na aliexpress płatność przez Przelewy24 będzie odpowiednia. Prowizja w tym systemie płatności to około 6 do 8 groszy więcej na każdym dolarze, w porównaniu do najtańszych sposobów opisanych poniżej. Oczywiście prowizja przelewy24 to tylko jeden minus. kolejny to taki, iż nie zapłacimy tym sposobem w innych, tańszych chińskich sklepach niż aliexpress.com Ponadto posiadanie karty dolarowej pozwala nam na jej podpięcie do systemu Paypal, co daje nam praktycznie dostęp do wszystkich chińskich sklepów i to z zachowaniem wysokiego bezpieczeństwa płatności.

Poniżej znajdują się trzy sposoby bezpiecznego płacenia na aliexpress z użyciem najatrakcyjniejszych (najtańszych) obecnie ofert bankowych. Pierwszy sposób przeznaczony jest dla osób które nie chcą się wiązać z instytucją pozabankową, druga najtańsza i najbardziej opłacalna propozycja kierowana jest dla osób które kupują dużo, trzeci sposób jest dla osób które kupują sporadycznie i za małe kwoty.

Sposób 1


W pierwszej propozycji przedstawie wam sposób na najtańsze zakupy w dolarach przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa płatności.
W tym celu tworzymy konto w tanim kantorze internetowym, proponuje www.kantor.aliorbank.pl lub walutomat.pl Po rejestracji w kantorze powinniśmy w panelu użytkownika dodać dwa konta, pierwsze to złotówkowe z którego będziemy przysyłać pieniądze do wymiany, drugie konto to walutowe na które będziemy przesyłać zakupione dolary.
Do zakupów potrzebna jest jednak karta płatnicza rozliczaną w USD (zakupy we wszystkich pozaeuropejskich sklepach) Mamy dwie opcje, zamówić kartę z kantoru lub darmową kartę z banku


Jak nie posiadamy jeszcze konta walutowego wraz z kartą do niego, to mamy do wyboru dwie opcje:

1. Założenie całkowicie bezpłatnego konta wraz z bezpłatna kartą USD w nestbank.pl

Kiedyś polecałem T-mobile Usługi Bankowe(AliorSyn) ale obecnie bank pobiera już drobne opłaty więc pora na zmianę.

Aby założyć konto walutowe , najpierw musimy założyć zwykłe konto rozliczane w złotówkach, które tak jak dewizowe nic nas nie kosztuje, nawet jak nie będziemy robili na nim żadnych operacji przez dowolny okres. Uwaga, do konta w PLN nie bierzemy karty, zamawiamy bezpłatna kartę do konta USD. Wydanie drugiej karty (do drugiego konta) jest płatne. Polecam tę opcje ponieważ nie ma żadnych ograniczeń i ukrytych kosztów, jak np. płatne rozładowanie karty przedpłaconych.


2. Możemy też kupić Walutową kartę przedpłaconą (Prepaid) oferowana przez kantor.

Karta nie wymaga otwarcia rachunku walutowego w banku, karta walutowa wydawana jest na okaziciela.
Karty walutowa umożliwia oczywiście dokonywanie płatności za zakupy w zagranicznych sklepach internetowych, rezerwację/płatność za bilety na mecze, koncerty, imprezy oraz bilety lotnicze.


3. Jak posiadasz już kartę dolarową w innym banku, to zasilasz ją bezpośrednio z kantoru. Unikniesz w ten sposób wysokich prowizji banku.

Kantor posiada konta w wielu bankach dzięki czemu przelew środków jest realizowany niemal natychmiast (do kilkunastu minut) i bez opłat. W przypadku T-mobilebankowe musimy czekać na sesje banku, wymieniając walutę wieczorem, na konto dolary wpłyną na ranem (ok 8.00) Przelew jest bez opłat.

Sposób 2

Jak zminimalizować koszt zapłaty w $$ na aliexpress?

Autor:widmo82T-mobile Usługi Bankowe(AliorSyn) konto osobiste i walutowe jest w 99% darmowe, płatne są przelewy międzynarodowe, ale w aliexpress wykonujemy płatność karta a nie przelew!
Aby móc założyć konto walutowe w pierwszej kolejności musimy założyć zwykłe konto rozliczane w złotówkach, które tak jak dewizowe nie kosztuje nas nawet jak nie dokonujemy na nim żadnych operacji.Warto dodać że to obecnie wedle różnych rankingów najlepsze konto w Polsce (najtańsze), które jest jedynym kontem na rynku oferującym bezwarunkowe „0 zł” za: prowadzenie konta, wydanie karty debetowej, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie oraz krajowe przelewy internetowe, w tym 10 przelewów natychmiastowych. Warto przemyśleć czy przy okazji nie zrobić go głównym kontem i pożegnać się z poprzednim drogim bankiem!.
UWAGA: od 1.04.2015 Bank wprowadził opłatę za kartę, 6zł, jak wydane zostanie 200zł w miesiącu opłata wynosi 0zł. W takim przypadku warto uczynić z tego konta swoje główne konto i dokonywać płatności kartą. W innym przypadku rozwiązaniem jest zamknięcie lub zastrzeżenie karty.
Od przyszłego miesiąca zostaje też wprowadzona opłata za wznowienie i wydanie karty dolarowej.

walutomat.pl -korzystanie z walutomatu jest bezpłatne, jedynie 0.2% od transakcji płacimy co daje prowizję na dolarze w wysokości około +0,8gr za 1$ (niecały grosz)
1)
Wchodzimy na www.t-mobilebankowe.pl
- klikamy "załóż konto"
- wypełniamy wniosek założenia konta osobistego (najlepiej aby dane adresowe były zgodne z naszymi danymi w innym banku)
- zaznaczmy w opcjach chęć otrzymania karty do konta
- wybieramy aktywację konta z pomocą przelewu z innego naszego rachunku
- jeśli po przekierowaniu coś się dzieje nie tak z przelewem, proszę odczekać kilkanaście minut i sprawdzić pocztę, tam dostaniemy dokładne dane jakie powinny się znaleźć w przelewie i możemy go wykonać sami po zalogowaniu do swojego konta w innym banku.
- Po wykonaniu przelewu wychodzącego na kwotę 1zł, otrzymamy automatycznie przelew zwrotny (nawet w weekend)
Kiedy nasze konto zostało już aktywowane, możemy zalogować się na nie. Login w postaci numerków otrzymaliśmy w tytule przelewu zwrotnego. Oczywiście możemy go sobie zmienić od razu po zalogowaniu na stronie t-mobilebankowe na coś typu: jankowalskiUSD1410

Po zalogowaniu na konto osobiste:
-Centrum produktów i klikamy "złóż wniosek (Otwórz rachunek)"
-Wybieramy rachunek walutowy i deklarujemy $ :)
-Wybieramy kartę i wysyłkę tradycyjną (kurier kosztuje chyba 35zł!!)
-Czekamy max 14dni na kartę, czasem jest to 4dni czasem 10.
2)
OK. Mamy już konto w $$$$. Kupmy więc do niego dolary:)
-zakładamy konto: walutomat.pl (dane obowiązkowo muszą być identyczne jak na kontach z których lub na które będziemy przelewać pieniążki!)
-w zakładce "Mój walutomat" (górna belka) i dalej "wpłata" po lewej na górze po zalogowaniu, wybieramy jaką walutę będziemy przelewać, będą to zapewne PLN i na dole wybieramy z jakiego banku będziemy przelewać pieniążki np. mBank i otrzymujemy dokładny szablon przelewu jaki musimy zrealizować bez dokonywania zmian:
Numer konta w PLN: 60114011240000590XXXX01001
Bank: BRE Bank
Tytuł przelewu: WX8XX11WX
Nazwa odbiorcy: Currency One SA
Adres odbiorcy: ul. Szyperska 14 61-754 Poznań

- jeśli przelew zlecimy w godzinach 10-18 to na walutomacie zaksięgowana będzie wpłata po 2-4h.
- pieniążki dotarły, czas zlecić wymianę w zakładce "zlecenie wymiany". Pobawmy się na początek wymianą drobną kwota np. 10zł i nauczmy się jak działa walutomat.
a) podajemy ile PLN chcemy zamienić na USD i po jakim najdroższym kursie je ewentualnie kupimy. Możemy wybrać "dopasuj do istniejących ofert" i zwolni nas to z kalkulowania po jakim kursie chcemy kupić, wymiana nastąpi błyskawicznie. Możemy tez zerknąć w zakładce "Aktualne oferty" i wybrać kurs o kilka groszy niższy/wyższy od tego co widzimy aktualnie na samej górze listy po prawej stronie.
b) z mojego doświadczenia wynika, że sprzedając PLN (kupując USD) lepiej jest zaoferować 3.1002 niż 3.1000 i odwrotnie jeśli sprzedajemy USD (kupujemy PLN) to lepiej jest złożyć dyspozycję na 3.0998 niż 3.1000zł Jeśli nasza dyspozycja będzie taka sama jak już istniejąca, transakcja dojdzie do skutku najpierw tej osoby która zaoferowała kwotę wcześniej.
3)
OK. Mamy już USD, teraz możemy zlecić ich przelew na konto w aliorsync. Upewnijmy się, że w walutomat podaliśmy konto walutowe USD a nie złotówkowe lub jakieś zupełnie jeszcze inne. Po potwierdzeniu przelewu, pieniążki powinny być również szybko jak widzimy w tabeli w linku wyżej.

Innym podobnym kantorem jest liderwalut.pl , lepszy kurs, bez prowizji za wypłatę.


4)
Mamy więc już USD na koncie w t-mobile Bank. Otrzymaliśmy od listonosza kartę do płatności. Musimy ja aktywować i ewentualnie zmienić limity.
5)
Wchodzimy na aliexpress i kupujemy wypatrzony telefon: dokonujemy płatności kartą - NIE ROBIMY PRZELEWU. Podajemy dane z karty, numer, data ważności itp.
-jeśli coś nie działa, sprawdzamy czy karta jest aktywowana, sprawdzamy czy używamy właściwej karty, czy wpisaliśmy bezbłędnie wszystkie cyferki może to jest złotówkowa lub euro?
-Jeśli aliexpress odrzuca dalej płatność, odczekajmy troszkę, przelogujmy się, klaśnijmy i poskaczmy na lewej nodze, spróbujmy ponownie - powinno już się udać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Sposób 3.
Wskazane jest używać kart wirtualnych (internetowych) rozliczanych w dolarach aby uniknąć kosztów przewalutowania i transakcja była bezpieczna.
Kartę taką możemy dostać do bezpłatnego eKonta lub jak jesteś niepełnoletni to do izzyKonta

Możemy bez kosztów posiadać te konta nawet bez stałych wpływów np jako drugie swoje konto. Dodatkowe zalety to np. tanie ubezpieczenie samochodu, supermarket funduszy inwestycyjnych, giełda itp.
W najnowszej promocji każdy nowy klient może otrzymać nawet 1500 zł debetu na konto lub kartę kredytową mBanku lub eKONTO z możliwością zarobienia nawet 500 zł rocznie w mOKAZJACH.


Posiadając konto w innym banku można błyskawicznie założyć konto w mBanku przelewając 1 zł podczas zakładania konta.

W przypadku gdy to będzie nasze pierwsze konto lub nie chcemy przelewać złotówki to wybieramy opcję z dostarczeniem dokumentów do podpisania przez kuriera.

Gdy konto jest już aktywne przechodzimy po zalogowaniu do zakładki z wnioskami i składamy odpowiedni wniosek o kartę do płatności w internecie.
Koszt wydania karty to 25 zł

Obrazek

Podczas wypełniania wniosku zaznaczamy która karta nas interesuje i co najważniejsze w jakiej walucie ma być rozliczana- czyli w USD

ObrazekZalety karty wirtualnej:

karta do zakupów internetowych, korespondencyjnych, telefonicznych
definiowanie własnych limitów zakupów - ilościowych i kwotowych
bezpłatny pierwszy rok korzystania z karty
waluta rozliczeniowa EUR lub USD


Dlaczego karta wirtualna?

Bank tworzy dla niej specjalne subkonto. Na ten właśnie rachunek trafiają pieniądze zasilające kartę. Przelewu dokonujemy chwilę przed samą płatnością, a jest to tylko taka kwota, jaka jest niezbędna do pokrycia kosztów transakcji. Nawet jeśli potem coś zostanie na rachunku, możemy taką kartę rozładować, przelewając nadwyżkę na nasze konto. W efekcie na karcie wirtualnej prawie nigdy nie ma pieniędzy. Nawet więc, jeśli dane z niej trafią w ręce oszusta, nie będzie w stanie nic z nimi zrobić.


Jak zapłacić kartą?

Podczas składania zamówienia, należy wybrać kartę kredytową którą chcesz zapłacić i zostaniesz skierowany do bezpiecznej strony płatności. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.


Wybierz kartę kredytową, której chcesz użyć (Visa), wprowadź wymagane dane
1. Imię i Nazwisko
2. Numer karty
3. Miesiąc i rok ważności karty
4. 3 cyfrowy kod zabezpieczający CVV2

i kliknij przycisk "Pay My Order" (Zapłać Moje zamówienia).
Obrazek

Gdy płatność zostanie zatwierdzona, pieniądze będą bezpiecznie przechowywane na rachunku AliExpress Escrow. Płatność zostanie przekazana do dostawcy po potwierdzeniu zadowalającej dostawy.
Obrazek
Po dokonaniu płatności, kliknij przycisk " Back To Order Details" (Wróć do szczegółów) aby zobaczyć szczegóły zamówienia.Jeszcze ważna kwestia bezpieczeństwa:
oszustwsieci napisał(a):
Oszustwa internetowe - Phishing

Phishing zmierza zawsze do wyłudzenia podstępem poufnych danych np. szczegóły karty kredytowej, dane do maila, dane do konta w jakimś portalu, itp. Może być dokonane poprzez fałszywa stronę www, albo podczas zwykłej odpowiedzi na maila. Sama nazwa wywodzi się od słowa fishing - wędkowanie. Hackerzy lubili takie rzeczy zapisywać w formie ph = f i powstał phishing.

Najczęściej ofiara oszustwa dostaje emaila, mówiącego, aby się zalogowała i potwierdziła swoje dane bankowe, dane do jakiegoś portalu, itd. Ofiara oszustwa mogła tez sama wejść na taką stronę www np. ze sklepem internetowym, gdzie zachęciła się do zakupu jakiegoś towaru.

Ochrona: Wystarczy spojrzeć na pasek adresu strony www i wiemy, że jesteśmy na fałszywej stronie www.


To dlaczego nie złapano oszusta? Ano nie. Na ogół takie strony istnieją tylko kilka godzin. Poza tym rozwiązań tego, kto jest oszustem jest kilka. Rzeczywiście właściciel tej strony www może być phisherem. Może to jego nieuczciwy webmaster zrobił, albo właściciel serwera, a moze ktoś kto miał dostęp do serwera. A może tylko jego DNS został przejęty przez hackerów (ang. DNS Hijacking)? Ale Policja za słabo bada ten temat, bo to jest mocny ślad. Tak pozyskane dane będa wykorzystane później, wiadomo ktoś zabierze te pieniądze, ale na ogół nie trafiają one bezpośrednio do oszusta.

Innym przypadkiem jest np. fałszywy sklep internetowy. Wtedy adres nam się zgadza :). Przede wszystkim należy zobaczyć, kto jest właścicielem sklepu, nie kupować w nieznanym sklepie, poszukać danych kontaktowych. Zadzwonić. Często ktoś się zgłosi. Sprawdzić domenę, a więc i właściciela w bazie whois. Jeżeli dane są ukryte, to znaczy, że sklep nie należy do żadnej firmy. Następnie spojrzeć, czy na stronie z dokonywaniem płatności jest protokół HTTPS. Należy czytać informacje ostrzegawcze przeglądarki, jeżeli witryna nie jest zaufana, to sorry, nie należy kupować. Spojrzeć na prawy dolny róg przeglądarki, gdy jest protokół HTPPS kliknąć na ikonke kłódki i zobaczyc certyfikat. Częściej ludzie przekazują szczegóły kart kredytowych właśnie w takich sklepach, niż na stronach z fałszywymi bankami.

Fałszywy sklep internetowy

Czasem, a nawet bardzo często jest tak, że sklep ma protokół https, prawdziwy certyfikat ssl, potwierdzony przez Verisign, ale jest założony na osobę, której ukradziono tożsamość. Czyli phisher nie pozna danych waszej karty, ale pieniądze z waszego konta zejdą i tak, wy nigdy nie dostaniecie towaru, natomiast pieniądze dojdą do tzw. muła pieniężnego - money mule. Przeczytaj: fałszywy sklep internetowy.

Ochrona przed oszustem internetowym

Przede wszystkim popatrzeć od kogo dostaliście emaila. To, że wyświetla wam się np. nazwisko dyrektora banku nic nie znaczy, to, że adres mailowy w pierwszej chwili zgadza się też nic nie znaczy. Należy zajrzeć do headers - nagłówki. Już wtedy widzimy, czy adres jest prawdziwy, czy fałszywy. Objaśnienie czytania headers - nagłówków. Często też takie informacje są wysyłane z darmowych kont mailowych.

Na taka fałszywą stronę www warto wejść i od razu ją zgłosić. Sposób zgłaszania web forgery - oszustwa internetowego.

Jeżeli logujecie się do banku, to nie wchodźcie nigdy np. z tekstu maila, a wpisujcie dokładnie adres strony logowania:

https://www.jakistambank.pl/login.php, czy coś w tym guście, co jest uzależnione od banku. Dlaczego? Protokołu HTTPS jakiejś domeny nie można przejąć, można tylko uprowadzić HTTP poprzez tzw. DNS Hijacking - uprowadzenie DNS-ów.

Nie kupujcie w podejrzanych sklepach internetowych! Nie kupujcie w sklepach, gdy w miejscu gdzie macie podać dane karty kredytowej brakuje protokołu https oraz brak kłódki w prawym dolnym rogu przeglądarki. Ok, powtarzam się, ale muszę, często jest nawet prawdziwy protokół https i phisher nie ma wglądu do danych karty, ale pieniądze wam zejdą z konta, wy nie dostaniecie towaru, który niby kupiliście. Na ogół są to sklepy założone na osoby, którym ukradziono tożsamość, o czym poniżej.

Pomyśl też o Norton 360 Version 2.0, który dba o bezpieczeństwo komputerów, bezpieczeństwo transakcji, ochronę tożsamości w sieci, dodatkowo w pakiecie: Antivirus, Optymalizacja komputerów, Archiwizacja i odzyskiwanie danych. Norton 360 Version 2.0

Co dalej phisher robi z pieniędzmi

Każdego pewnie zaciekawia fakt, ze skoro pieniądze zeszły z karty kredytowej, to do kogoś doszły, a więc złapaliśmy oszusta internetowego. Nic bardziej mylnego. Phishing jest często tylko pierwszym etapem całego procederu.


Pochwały przyznane za posta: 10
Ostatnio edytowano 14 maja 2013, o 11:31 przez marx, łącznie edytowano 20 razy
marx
Administrator
 
Posty: 6506
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 206

Reklama

Postprzez dominik17g » 16 sty 2013, o 14:00

Ale powiedz mi jakie są koszta ? Ile płacę za kartę itd. ?
dominik17g
 
Posty: 73
Dołączył(a): 20 sie 2012, o 16:54
Lokalizacja: nie wiem

Postprzez marx » 16 sty 2013, o 14:08

konto w mbanku darmowe.
karta wirtualna rozliczana w dolarach - wydanie 25 zł ( tylko koszt zakupu dolara bez prowizji za przewalutowanie)
koszt roczny 25 zł ( pierwszy rok bezpłatnie)
Rozładowanie konta bezpłatne (ważne dla bezpieczeństwa aby nie mieć na nim pieniędzy jak nic nie mamy zamiaru kupić)
Aktualny kurs walut dla większości banków, widać też spred czyli ile zarabiaja banki na kupnie i sprzedaży waluty.
http://spred.pl/waluta/usd

Poza tym największa zaleta konta w mbanku to supermarket funduszy inwestycyjnych- ostatnio spore wzrosty do 60% rocznie a nie 4% jak na lokatach. :)

[hide] http://fundusze.wp.pl/sort,6,notowania.html[/hide]
Ostatnio edytowano 24 mar 2013, o 20:46 przez marx, łącznie edytowano 1 raz
marx
Administrator
 
Posty: 6506
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 206

Postprzez dominik17g » 16 sty 2013, o 14:33

A powiesz mi jeszcze w jaki sposób mogę doładować taką kartę i rozładować ?

Czyli łączny koszt to tylko 25 zł na ROK ? tak ? reszta za free tak ?
dominik17g
 
Posty: 73
Dołączył(a): 20 sie 2012, o 16:54
Lokalizacja: nie wiem

Postprzez marx » 16 sty 2013, o 15:05

doładowujesz ją bezpośrednio przed zakupem z głównego eKonta w mBanku tam masz subkonto do tej karty, po zakupie pozostałą kwotę rozładowujesz na główne konto.
Jest to bardzo ważne, ponieważ gdyby ktoś znał Twoje dane z karty i chciał cie okraść to nic na koncie nie ma.
Są banki które kartę dają taniej, ale rozliczają ją w euro (koszty przewalutowania) i pobierają opłaty za rozładowanie, nawet 15 zł jednorazowo!!! Część banków pobiera też opłatę za przelew na konto do wirtualnej karty.
Są dostępne tech karty przedpłacone które najczęściej mają wiele ograniczeń o których dowiadujemy się czytając dokładnie regulamin do takiej karty.
marx
Administrator
 
Posty: 6506
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 206

Postprzez newyorker55 » 22 sty 2013, o 12:58

Mam pytanko: którą tutaj kartę muszę założyć? debetowe/kredytowe/przedpłacone? Jak dokładnie się nazywa ta karta?

Konto w mbanku mam, założę sobie tą kartę, zobaczymy co z tego będzie, bo na aliexpress muszę kupować :P uzależniłem się chyba
Ostatnio edytowano 22 sty 2013, o 15:10 przez newyorker55, łącznie edytowano 2 razy
newyorker55
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 16:06
Lokalizacja: Solec kujawski

Postprzez marx » 22 sty 2013, o 15:09

Jak ktoś świadomie szuka najtańszego sposobu płacenia to powinien założyć bezpłatne konto złotówkowe, a następnie dolarowe w www.t-mobilebankowe.pl i zamówić do niego również bezpłatną kartę MasterCard

Ze swojego konta bankowego w PLN na konto w liderwalutt.pl przelej PLN na wymianę.
Złóż zlecenie wymiany PLN na USD.
Wybierz najlepszy dostępny kurs wymiany lub określ własny.
Po zakończeniu wymiany zleć wypłatę USD z konta w liderwalut.pl na rachunek bankowy USD w www.t-mobilebankowe.pl .
Oczywiście pomijam tu kwestie bezpieczeństwa które dają nam karty internetowe.
marx
Administrator
 
Posty: 6506
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 206

Postprzez kraszan » 22 sty 2013, o 20:37

Jam mam konto w Multibanku i przy rejestracji i przelaniu 1 zł pokazuje się
Błędnie wypełnione pola:
Przelew powinien być dokonany spoza BRE Bank S.A.
kraszan
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 20:35
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez xm3 » 22 sty 2013, o 22:07

kraszan napisał(a):Jam mam konto w Multibanku


Dokup więc sobie kartę internetową 20zł/rok ważna na 5 lat. Na swojej stronie Multibanku wejdź na obsługę kart i masz tam po kolei karty debetowe, kredytowe, internetowe (to te).
Zasilasz ją chwilowo na czas operacji podając kwotę zasilenia która automatycznie pobierana jest z twojego głównego konta, to samo rozładowanie tylko w druga stronę.
Płacąc na Ali wybierasz rodzaj karty Visa, dalej Imię Nazwisko , cały nr.karty, do kiedy ważna i nr.CCV
klik i zapłacone. Kwota przeliczenia widoczna jest na blokadach na koncie a nie w historii operacji karty do historii przechodzi kilka dni później z lekką różnicą ze względu na zmianę kursu.
I na tym kończą sie koszty związane z zapłatą za towar.......później to już celnicy ,Vat itd.
Avatar użytkownika
xm3
 
Posty: 185
Dołączył(a): 20 lis 2012, o 13:32
Lokalizacja: chinkong
Pochwały: 2

Postprzez marx » 22 sty 2013, o 22:47

kraszan napisał(a):Jam mam konto w Multibanku i przy rejestracji i przelaniu 1 zł pokazuje się
Błędnie wypełnione pola:
Przelew powinien być dokonany spoza BRE Bank S.A.


Multibank należy do tego samego właściciela co mBank, różnią się delikatnie swoja polityką, mbank od początku istnienia był nakierowany na klienta internetowego przez co był i moim zdaniem jest najtańszym bankiem, a w swoim zyciu już z wieloma bankami byłem związany i wiem co mówię.
mBank jest jedynym bankiem w Polsce który nieprzerwanie od ponad 10 lat nie pobiera opłat za eKonto, przelewy itp.
Najbardziej go lubię za Supermarket Funduszy Inwestycyjnych gdzie bez prowizji idzie kupić jednostki uczestnictwa w ponad 100 różnych funduszach.
W sekrecie powiem ze wyciągam w miesiąc więcej z funduszy niż ta sama kwota zarobi przez dwa lata na lokacie :)
tu dyskusja o funduszach http://telchina.pl/fundusze-w-mbanku-vt2221.htm
marx
Administrator
 
Posty: 6506
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 02:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 206

Postprzez grazynka » 23 sty 2013, o 23:17

kraszan napisał(a):Jam mam konto w Multibanku i przy rejestracji i przelaniu 1 zł pokazuje się
Błędnie wypełnione pola:
Przelew powinien być dokonany spoza BRE Bank S.A.

Kolega miał podobny problem, pomogła rozmowa z konsultantem mlini
grazynka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 02:00

Postprzez droids » 29 sty 2013, o 17:36

Witam. Chciałbym się zapytać czy mogę zamówić to eKonto, tylko żę to dla młodych? Wszystko będzie można robić tak samo?
Jeśli już założę konto w Mbanku i przyznają mi tą kartę to czy moge na nią przelać kasę z PKO BP, czy najpierw na swoje konto w Mbanku, a potem dopiero na kartę? Wie ktoś jak to jest? I jak jest w odwrotnym przypadku, czyli z karty na konto?
Pozdro.
droids
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 17:31
Lokalizacja: Kielce

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKIKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama