• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez clorox » 8 maja 2017, o 22:03

VAT jest naliczany przy imporcie spoza EU. Zapytaj majfrienda jaką wartość i zawartość masz zadeklarować na CN22.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez penguino » 2 sie 2017, o 12:57

Mam pytanko - czy po nieudanej naprawie jest jakaś opcja domagania się zwrotu pieniędzy lub wymiany wadliwego towaru? Czy Chińczyk będzie się bujać do końca gwarancji na mój koszt żeby na koniec powiedzieć że mogę go pocałować?
penguino
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 18:44
Telefon:: P8

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez rutino » 2 sie 2017, o 14:54

Prawda jest taka, że wszystko zależy od dobrej woli chińczyka. Bo jak już nie możesz zakładać dispute to jesteś zdany ja jego łaskę i nie łaskę :P Suppoert aliexpress będzie Ci mówił, że skontaktują się ze sprzedawcą, coś tam coś tam, bla bla bla, ale na dobrą sprawę nic nie pomogą. Miałem taką sytuację, że telefon wrócił do mnie nienaprawiony, 4 miechy bez telefonu i niestety nic już nie wskórałem. Trzeba się liczyć z tym, że gwarancja od chińczyków jest fikcyjna.
Avatar użytkownika
rutino
AKTYWNY
 
Posty: 656
Dołączył(a): 3 mar 2017, o 12:32
Pochwały: 28
Telefon:: U11

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez vader185 » 4 sie 2017, o 08:36

Witam czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Telefon dostał zawiechy więc wysłałem go na reklamację. Zrobiłem zgodnie z instrukcją. Wysłałem 7.lipca 2017 na adres podany w mailu do firmy chl logistik słubice. Do tej pory cisza. Podany nr. Tel do Słubic nie odpowiada 790855422. Pisałem na AliExpress. Chinka powiedziała że zobaczą co mogą w tej sprawie zrobić.
Na stronie chl logistik słubice jest taki sam nr, ale nieczynny, wysłałem maila do tej firmy i też cisza. Co w tej sprawie mogę zrobić? Iść na policję? Czy daje czekać?
vader185
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2017, o 08:24
Telefon:: Lg

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez norbi1952 » 8 sie 2017, o 23:12

vader185 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzwoniłem do ich centrali w Warszawie, powiedziano mi, że reklamacjami z AliExpress zajmuje się oddział w Singapurze. Jedyną opcją jest kontaktowanie się z nimi używając maila podanego na AliExpress, ewentualnie z samym AliExpress, które pewnie i tak odeśle do tej firmy. Potrzebna jest cierpliwość.

Z tego co wiem, kilku osobom z tego forum udało się odzyskać pieniądze, lecz trzeba było ich trochę męczyć i czekać jakieś 2 miesiące. Ja jestem w trakcie...
norbi1952
 
Posty: 23
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 00:49
Pochwały: 1
Telefon:: LG

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez k3lt » 12 sie 2017, o 13:09

Czy jesli Aliexpress przyznalo mi racje przy Dispute, i zaoferowali czesciowy refund to juz pewne ze go dostane? Bo sprzedawca nadal kreci i klamie.
k3lt
 
Posty: 163
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:25
Pochwały: 9
Telefon:: Mi 9 Lite 6/128GB

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez akir » 12 sie 2017, o 14:27

Nie jest pewne do momentu zamknięcia przez ali

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Keysersoze » 17 sie 2017, o 17:04

Kupiłem słuchawki bluetooth i po 2 użyciach przestały działać tzn podejrzewam, że bateria siadła. Co w takim przypadku mam zrobić? Czy reklamacje mam zrobić otwierając spór czy kontaktować się ze sprzedawcą? Na spór pozostał mi już jeden dzień (jeśli to 7 dni od odebrania przesyłki bo ocenę wystawiłem pozytywną już wcześniej)
Keysersoze
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 22:58
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Flyagaric » 18 sie 2017, o 11:07

No pewnie, że otwieraj spór czym prędzej. Skoro nie ma innej możliwości dochodzenia reklamacji, to na co chcesz czekać? Co to za dziwne dylematy?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Keysersoze » 18 sie 2017, o 11:34

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W tym rzecz, że nie wiem jakie mam możliwości dochodzenia reklamacji. Czy tylko spór? Czy wymiana wiadomości w jakiś sposób mnie zabezpiecza? Na teraz poprosił o Video i zapewnia, że ewentualnie wyśle nowe w ramach 1 rocznej gwarancji. Dziś ostatni dzień na otwarcie sporu. To jego ostatnia wiadomość:
We still didn’t know what your specific problem, could you describe the problem more clearly?
This earphone with 1 year guarantee, so don’t worry please, and send me a video to show me your problem, after I checked, I will resend you a new one.
Keysersoze
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 22:58
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Flyagaric » 18 sie 2017, o 13:54

Takie rzeczy rozwiązuje się w sporze - tam wymienia się wiadomości, prośby i wideo. Po to, żeby ewentualny arbitraż Aliexpress miał do tego wgląd i mógł interweniować w oparciu o aktualne info.
Za dużo to ty na temat kupowania na Ali nie poczytałeś, a tego się nie da streścić w dwóch postach ...

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Keysersoze » 18 sie 2017, o 14:57

Spór założony. Dzięki za szybką pomoc. Mam jeszcze pytanie o płatność, która była przez przelewy24, ale zwykłym przekazem pocztowym płaconym na poczcie. Jak w takim przypadku wygląda zwrot kasy. Szukałem na forum ale nie znalazłem.
Keysersoze
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 22:58
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron