• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez krzychu8888 » 9 lut 2017, o 21:18

Wysłałem ten na Gwarancję lecz od 2 lutego ciągle wisi w jednem miejscu:

Obrazek

Ktoś coś doradzi ?
krzychu8888
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 16:29
Telefon:: Galaxy S5

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez blue_voyager » 9 lut 2017, o 21:23

A co tu doradzić, czekaj aż pójdzie dalej.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez krzychu8888 » 11 lut 2017, o 23:57

Strasznie dlugo wisi na tym statusie :/
krzychu8888
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 16:29
Telefon:: Galaxy S5

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez blue_voyager » 12 lut 2017, o 00:10

Przecież i tak nic nie zrobisz, więc musisz czekać.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez koloolo » 14 lut 2017, o 00:54

sprawdź przesyłkę na 17track.net. Jak ja wysyłałem to śledzenie przez PP kończyło się na tym statusie.Mysle, że Twoja paczka mogła już dojść.
koloolo
 
Posty: 47
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 17:53
Pochwały: 1
Telefon:: Mi4c
ROM: miui.pl

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez rombal » 21 lut 2017, o 23:51

Pomóżcie. Mam problem z telefonem HOMTOM HT17PRO który padł. Telefon otrzymałem 2 lutego wszystko działało pięknie i byłem bardzo zadowolony, kliknąłem że otrzymałem przedmiot i wystawiłem bardzo dobry feedback. Nagle w trakcie używania ekran zgasł, telefon się wyłączył i już nie da się go włączyć. Założyłem spór ze sprzedawcą 16 lutego i poniżej wstawiam końcówkę rozmowy tylko czytać trzeba od dołu do góry. Do końca pierwszej części sporu zostały 22h więc nie wiele czasu. Wykupiłem dodatkową gwarancję która teoretycznie miała działać w Polsce i majfrend dalej się tej wersji trzyma ale klawisz "submit a warranty request" nie jest aktywny a obok widnieje napis "Now is not able to submit the warranty." Jak zamknę spór to już go nie będę mógł otworzyć prawda ? Najbardziej rozsądną opcją była by wysyłka nowego z Chin tylko że istnieje ryzyko że drugi raz zapłacę VAT? Co robić w takim momencie ?

Lisa Fu
2017-02-20 19:14:22
You can click “Submit a Warranty Request” later

Lisa Fu
2017-02-20 19:12:27
Please cancel the dispute, and don’t accept seller’s solution, thank you.
Step 1: Sign into My Orders and locate your order
Step 2: Click Dispute in Progress
Step 3: Cancel dispute

Lisa Fu
2017-02-20 19:12:11
if you want to use replacement warranty to repair the phone on Poland, can you kindy cancel the dispute for us ?
You can have a look at this link about the warranty:
http://trade.aliexpress.com/issue/warra ... changeOnly

Lukasz Rombalski
2017-02-20 12:20:41
The best option for me is repair or change to new in repair store poland.
Lukasz Rombalski
2017-02-20 02:13:11
Exacly "Now is not able to submit the warranty"
Lukasz Rombalski
2017-02-20 02:10:50
yes but when i try to use warranty i have disable button and warranty is not able for now. I dont want refund better option is repair or change for new phone. I can send it to you or service but i need adress and instruction what i must do.
Lisa Fu
2017-02-20 01:24:53
you have bought Service: replacement warranty,
Aliexpress have repair store in Poland, can you send phone to repair store to exchange a new phone? The replacement is free.
Or you can send phone back to China for full refund or exchange a new phone.
Which would you like better?
rombal
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 lut 2017, o 23:48
Telefon:: Blackview R6
ROM: 32GB

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez karamba88 » 22 lut 2017, o 00:15

Ubezpieczenie, które wykupiłeś jest "psu na budę", czyli bezwartościowe. W Polsce wykupione ubezpieczenie nie działa. Jedynie pozostaje Ci reklamacja u Chińczyka.
karamba88
 
Posty: 68
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 10:33
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez rombal » 22 lut 2017, o 00:21

Tak też właśnie myślałem. Niestety to były moje pierwsze zakupy na ali i niepotrzebnie ale wykupiłem tą opcję. Najgorsze jest to że już na pierwszym zakupie mam minę i takie coś zniechęca do dalszych zakupów no ale nie ma co się mazać :D . Majfrend wyraził zgodę na wysyłkę nowego a ja mu odeślę ten tylko boje się że mi znowu VAT naliczą, za pierwszym razem mi dowalili prawie 100zł.
rombal
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 lut 2017, o 23:48
Telefon:: Blackview R6
ROM: 32GB

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez karamba88 » 22 lut 2017, o 00:24

Jak będą chcieli naliczyć Ci VAT ponownie to pokarzesz dokument potwierdzający wcześniejsze opłacenie podatku. Napiszesz, że towar wraca z naprawy. Urząd Celny odstąpi od ponownego naliczania VAT.
karamba88
 
Posty: 68
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 10:33
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez TediPower » 22 lut 2017, o 00:30

A powiedz mi kupię fona nalicza mi VAT. Po miesiącu kupię taki sam tel mogę im przedstawić dokument naliczania VAT że niby to reklamacja (taki walek) przejdzie coś takiego ktoś próbował?

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez rombal » 22 lut 2017, o 00:48

Nie wiem właśnie. Myślałem że po IMEI sprawdzą i jeżeli naprawiasz to ten sam numer IMEI powinien być a jak jest inny to już właśnie nowy zakup. To tylko moje takie przemyślenie, nie wiem jak i czy to weryfikują.
Co do VATu to nic nie dostałem od nich bo byłem w WER Warszawa osobiście. Dostałem papiery do domu żeby im wysłać dowód zakupu, tak też zrobiłem ale długo nic się nie działo więc pofatygowałem się tam do nich.
Okazało się że niby do nich nie doszły ale żebym sprawdził w kancelarii, tam dokumenty były i powiedzieli że przecież wysłałi im na magazyn dawno :) takie odbijanie piłeczki. Suma sumarum wydrukowała mi i poszedłem na magazyn. Tam pan spytał czy czekam z godzinę na paczkę czy mają mi wysłać, zapytałem ile czekać będę na wysyłkę to powiedział że tydzień. Poczekałem więc godzinę poszedłem do kasy zapłaciłem VAT wróciłem na magazyn dałem dowód wpłaty w kasie i wydano mi paczki. Nic więcej poza paczkami nie dostałem a tamto pani zatrzymała na magazynie.
rombal
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 lut 2017, o 23:48
Telefon:: Blackview R6
ROM: 32GB

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Flyagaric » 22 lut 2017, o 17:31

Zapewne, trzeba będzie dodatkowo potwierdzić (np. korespondencja ze sprzedawcą), że fon wraca z reklamacji, a nie jest to nowy nabytek. I tyle.
@TediPower - Wałka raczej nie zrobisz, bo jak udowodnisz, że to z naprawy/wymiany?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron