• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez labamba63 » 7 wrz 2018, o 00:10

nieoszukujenavacie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Oj to tego nie zrobiłem bo nie wiedziałem :(
Ale ciągle jest odblokowany to chyba powinien działać, ale aż tak dobrze się nie znam

W każdym razie teraz mam TWRP więc jak coś to wszystko będę mógł sobie przez niego instalować ewentualnie

Znalazłem sposób na zmianę języka klawiatury po tym jak wywala opcje Input&Languages w romie. Wszedlem w ustawienia i skorzystałem z lupki, w której wpadłem gboard. To domyślna klawiatura w romie, tam mogłem zmienić język klawiatury ;)

Ps: W romie c10 od Heinekena mam pewien bug, czasem po wygaszeniu ekranu nie mogę go wybudzić, ani przyciskiem power ani przez czytnik musiałem długo trzymać power żeby się wyłączył. Póki co wyłączyłem opcje podświetlenia ekranu po wzięciu telefonu do ręki bez odblokowywania w ustawieniach, na tą chwilę jeszcze błąd nie powrócił, ale zobaczymy na dniach - ktoś też coś takiego miał? ;P

PS2: wiecie czy stopkę z przyciskami back/home/i ten kwadrat od aplikacji w tle da się zamienić tak żeby przycisk back był po prawej stronie bo kciukiem nie sięgam do lewej :-)
labamba63
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 wrz 2018, o 21:09
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Chrobry » 7 wrz 2018, o 06:25

labamba63 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Oj to tego nie zrobiłem bo nie wiedziałem :(
Ale ciągle jest odblokowany to chyba powinien działać, ale aż tak dobrze się nie znam

W każdym razie teraz mam TWRP więc jak coś to wszystko będę mógł sobie przez niego instalować ewentualnie

Znalazłem sposób na zmianę języka klawiatury po tym jak wywala opcje Input&Languages w romie. Wszedlem w ustawienia i skorzystałem z lupki, w której wpadłem gboard. To domyślna klawiatura w romie, tam mogłem zmienić język klawiatury ;)

Ps: W romie c10 od Heinekena mam pewien bug, czasem po wygaszeniu ekranu nie mogę go wybudzić, ani przyciskiem power ani przez czytnik musiałem długo trzymać power żeby się wyłączył. Póki co wyłączyłem opcje podświetlenia ekranu po wzięciu telefonu do ręki bez odblokowywania w ustawieniach, na tą chwilę jeszcze błąd nie powrócił, ale zobaczymy na dniach - ktoś też coś takiego miał? ;P

PS2: wiecie czy stopkę z przyciskami back/home/i ten kwadrat od aplikacji w tle da się zamienić tak żeby przycisk back był po prawej stronie bo kciukiem nie sięgam do lewej :-)


Odnośnie zmiany języka w gboard to korzystając z twojego sposób tez mi wywala do pulpitu.

Odnośnie ps2 to w opcjach pod hasłem Soft Key Settings.
Chrobry
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:11
Pochwały: 1
Telefon:: Sharp Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 7 wrz 2018, o 10:21

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

zabawy z apk, które wpływają na zachowanie navbara robiły u mnie to samo - po przywróceniu stockowych ustawień navbara wszystko wróciło do normy

aha, kto ma tel w plusie? B20 nie jest i nie będzie potrzebne - plus wg. doniesień lata na LTE 900MHz zamiast na LTE800 (sławne B20) - zdziwiłem się wczoraj po odpaleniu z ciekawości programu LTE Discovery, że pokazuje mi miejscami LTE Band 8, ale wygląda na to, że to prawda. Tu zrzut ekranu: https://photos.app.goo.gl/iMDNwkpBnWa8AVKU6
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez longu » 10 wrz 2018, o 09:16

Jak w domyślnym dialerze zadzwonić do kogoś z kontaktów wybierając konkretną kartę SIM (SIM1 albo SIM2)?
Pozdrowionka.
longu
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 23:09
Telefon:: Samsung

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 10 wrz 2018, o 10:36

domyślna apka do dzwonienia, tajwański android 8, mam problem z historią połączeń, pokazuje tylko niektóre :/ nawet po wybraniu all, jak przeglądam poszczególne grupy (missed itp) pusto, choć dla danego nr mam historię choćby z danego dnia :/ Ktoś ma jakiś pomysł?
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez nieoszukujenavacie » 10 wrz 2018, o 11:10

Esper napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


zainstalowac rom na 7.. tam nie ma z tym problemu
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez labamba63 » 11 wrz 2018, o 14:03

Przepraszam forumowicze za takie czysto techniczne pytania, ale mam kolejną zagwozdkę jak ustawić w tym Androidzie 8, aby nadchodzące powiadomienia - np. z messengera nie wyciszały mi dźwięków, które aktualnie lecą np. muzyka ze spotify czy nawigacja. Strasznie mnie to irytuje, gdy nadchodzące powiadomienie wycisza mi lecącą w tle muzykę na moment odegrania dzwięku powiadomienia. Szukałem, szukałem i nie mogę znaleźć opcji za to odpowiedzialnej :( Z góry dzięki za pomoc!

PS: @Chrobry dzięki za pomoc, z tymi przyciskami funkcyjnymi na prawdę nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć w Soft Key, a zajmuje to w opcjach pół ekranu :D Dzięki! Szkoda, że u Ciebie trik z wejsciem od razu do gboard nie zadziałał :( na tą chwilę nie przychodzi mi żaden inny pomysł jak wejść w ustawienia klawiatury
labamba63
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 wrz 2018, o 21:09
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zyga48 » 11 wrz 2018, o 15:46

ghosti napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

też długo szukałem ten Vention działa https://pl.aliexpress.com/item/Vention- ... 80232.html
ewentualnie słuchawki z usb c
https://pl.aliexpress.com/item/Letv-LeE ... 30952.html
https://pl.aliexpress.com/item/Baseus-C ... 96199.html
zyga48
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lip 2014, o 13:29
Telefon:: sony

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez masakra_a » 12 wrz 2018, o 19:04

Panowie mam problem z odblokowaniem bootloadera na chinskim 8.0. Kupiłem kredyty do Ntool, wygenerowałem plik unlockkey.bin ale przy próbie kopiowania go z poziomu cmd wyskauje failed.

C:\OST_portable\SUT>fastboot flash unlock unlockkey.bin
sending 'unlock' (1 KB)...
FAILED (unknown status code)
finished. total time: 17.387s

Próbowałem wielokrotnie i ciągle ten sam efekt.

Mam problem też z włączeniem bootowania na slot B pomimo, że korzysta ze slotu A. Nie chce się przełączyć.
masakra_a
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 12:49
Pochwały: 1
Telefon:: MOTO

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez gutosie » 13 wrz 2018, o 08:47

jakim poleceniem-komendą zmieniasz slot, co wpisujesz w wierszu poleceń ?
poczytaj posty na stronie nr 72, tam umieściłem link do paczki paczkę i wyjaśniłem, może tym sposobem uda Ci się zmienić SLOT z A na B
gutosie
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 20:41
Pochwały: 4
Telefon:: UMI ZTE Sharp Aquos

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez masakra_a » 13 wrz 2018, o 09:51

Korzystałem właśnie z tej Twojej instrukcji zamieszczonej wszędzie. Slotu nie chce zmienić bo zablokowany bootloader.

C:\pt\platform-tools>adb devices
List of devices attached
SS2LHMG832804491 device


C:\pt\platform-tools>adb reboot bootloader

C:\pt\platform-tools>fastboot devices
SS2LHMG832804491 fastboot

C:\pt\platform-tools>fastboot getvar current-slot
getvar:current-slot FAILED (remote: unknown command)
finished. total time: 0.008s

C:\pt\platform-tools>fastboot getvar current-slot
current-slot:
finished. total time: 0.002s

C:\pt\platform-tools>fastboot getvar current-slot
current-slot:
finished. total time: 0.002s

C:\pt\platform-tools>fastboot getvar current-slot
current-slot: a
finished. total time: 0.001s

C:\pt\platform-tools>fastboot getvar current-slot
getvar:current-slot FAILED (remote: unknown command)
finished. total time: 0.004s

C:\pt\platform-tools>fastboot getvar current-slot
current-slot: a
finished. total time: 0.001s

C:\pt\platform-tools>fastboot -w --set-active=_b reboot
error: Device does not support slots

C:\pt\platform-tools>fastboot -w --set-active=_b reboot
error: Device does not support slots

C:\pt\platform-tools>fastboot -w --set-active=_b reboot
error: Device does not support slots

C:\pt\platform-tools>fastboot -w --set-active=_b reboot
wiping userdata...
Erase successful, but not automatically formatting.
Can't determine partition type.
FAILED (remote: unknown command)
erasing 'userdata'...
FAILED (remote: Erase is not allowed in Lock State)
finished. total time: 0.003s


Może zrobiłem jakiś błąd podczas generowania tego pliku w Ntool?
SN to jest ten nr? SS2LHMG832804491
Imei na pewno dobrze wpisałem...
masakra_a
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 12:49
Pochwały: 1
Telefon:: MOTO

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zawel » 13 wrz 2018, o 10:13

A mnie wygląda że używasz nie tego fastboota co trzeba. Musi być konkretny fastboot z odpowiedniej paczki, taki normalny z ogólnie dostępnych nie zadziała.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron