• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 29 sie 2018, o 12:27

camera2api być może da się również aktywować w oficjalu. Należy wpisać do build.prop jedną linijkę: 'persist.camera.HAL3.enabled=1'
Na czystym oficjalu tego nie zrobisz, bo to plik systemowy - potrzebny albo root do edycji build.prop albo przynajmniej twrp, by ew. wrzucić to przez prosty plik .zip. Czyli: konieczny odblok BL, trebled niekoniecznie. Wtedy można zainstalować na oficjalnym romie google camera - im gorsze/trudniejsze warunki oświetleniowe (czyli: ciemniej lub duże kontrasty), tym różnica będzie bardziej wyraźna w stosunku do stockowej apki aparatu.

btw. dobra wieść - sprawdziłem płatności przez Google Pay na konfigu trebled+update z s3+magisk hide - wszystko działa, drugie śniadanie zapłacone w żabce zrootowanym telefonem :-D
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez aquos11 » 29 sie 2018, o 19:02

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzięki. :) O ile wgranie ROM-u żadna magia, o tyle już z tymi patchami i backupami nie ogarniam.
Backup partycji? Restore? I z jakiego pliku zip? Sorry, chciałbym zrozumieć.
A na marginesie - na oryginalnym ROM-ie nie z odblokowanym Bootem nie można niczego zrobić (oprócz jego zablokowania), żeby Google Pay przeszło?
I co do custom ROM-ów - nie ma takiego, w którym Google Pay działałby bezpośrednio po instalacji, beż żadnych patchy i innych rzeczy, których w tym momencie nie ogarniam?
I jeszcze jedno pytanko z innej beczki - też tak macie, że mimo zaznaczenia opcji wymuszania na aplikacjach wyświetlania w trybie 17:9, żadna się do tego generalnie nie stosuje (np. Chrome, Sklep)?
aquos11
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 sie 2018, o 19:55
Telefon:: Sharp

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez gta » 29 sie 2018, o 19:46

Zakładam, że ogarniasz choć trochę angielski i wiesz, skąd pobrać ROM trebled?
Otóż w tym samym wątku na xda, w którym jest do pobrania ten ROM znajduje się również backup do niego (zawierający wszystkie wymagane poprawki) i plik .zip od adamuadamu z fix'em do ustawień kamery.

ROM wygrywasz przez program OST, całą resztę robisz spod TWRP, którego teraz nie masz (wgra ci się razem z ROMem) i dlatego nie wiesz, o co chodzi. Właśnie w TWRP nasz opcje backup i restore (do instalacji backups z poprawkami) oraz opcje instalacji plików .zip (np. wspomniany fix do kamery).
Jeśli ma ci chodzić google pay, to musisz pobrać magisk, zainstalować go (ja to 4owniez zrobiłem przez TWRP) i później w opcjach programu ustawić magisk gode. To wszystko.
Dokładne procedury rozpisane na xda.

Na 4pda ruscy namierzyli ROM od Aquos C10 (europejska wersja S2, identyczny klon z mniejszą baterią), więc możesz również trochę poczekać i pewnie za jakiś tydzien-dwa bedziemy mieli pełny europejski soft bez konieczności kombinowania.
Co do wyświetlenia w 17:9 to nie wiem, w androidzie 8 nie znalazłem takiej opcji.

Pochwały przyznane za posta: 2
Ostatnio edytowano 29 sie 2018, o 22:45 przez gta, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
gta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 10:07
Pochwały: 12
Telefon:: MiMix2s
ROM: global

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez aquos11 » 29 sie 2018, o 20:01

Super, jesteś wielki! ;) Dziękuję.
W takim razie poczekam sobie.
Przy okazji odkryłem, że ponowna blokada boota skutkuje przywróceniem ustawień fabrycznych.
Jeszcze raz dzięki!
aquos11
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 sie 2018, o 19:55
Telefon:: Sharp

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez yattaman » 29 sie 2018, o 22:07

gta napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

na 8 nie ma wprost takiej opcji, ale można trochę pokombinować.
włączamy opcje programisty -> po wejściu w nie, na samym dole zaznaczamy all screen optimization -> następnie wchodzimy w other settings -> ustawienia dostępu -> mamy taką jakby zakładkę Sterowanie interakcajmi i tam zaznaczamy wymuś pełny ekran Force Full Screen
yattaman
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 09:48
Pochwały: 1
Telefon:: Sharp Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez longu » 30 sie 2018, o 13:03

Heineken78 (ten, co wydał m.in. Treble 3.1) właśnie wrzucił jakiś nowy rom: https://forum.xda-developers.com/showpo ... count=1439
Ja jestem jeszcze na wakacjach, więc przez kilka dni nie będę w stanie go przetestować.
Podzielcie się spostrzeżeniami.
Pozdrowionka
longu
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 23:09
Telefon:: Samsung

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez gutosie » 30 sie 2018, o 18:14

to jest ROM z Sharp C10 - Sharp C10 (SS2 EU) firmware for SS2 (4g/64)
SS2-2130-0-00E0-B02
ciekawe czy jest tu pl język, testował Ktoś już ?
gutosie
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 20:41
Pochwały: 4
Telefon:: UMI ZTE Sharp Aquos

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez nieoszukujenavacie » 30 sie 2018, o 18:18

gutosie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

jest PL , wlasnie wgralem , wszystko narazie smiga

Autor postu otrzymał pochwałę
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez gutosie » 30 sie 2018, o 19:05

kol@nieoszukujenavacie możesz zrobić opis wgrywania ROM z C10 po polsku ?
gutosie
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 20:41
Pochwały: 4
Telefon:: UMI ZTE Sharp Aquos

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez nieoszukujenavacie » 30 sie 2018, o 19:35

Wszystko co trzeba masz w poscie wyzej
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez aquos11 » 30 sie 2018, o 21:13

Super. :)
To czekam na relacje, zwłaszcza o moim numero uno, czyli czy trzeba kombinować przy płatnościach Google Pay.
Jak optymalizacja baterii? W tajwanie, to przyznam, średniawka, delikatnie mówiąc. :)
aquos11
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 sie 2018, o 19:55
Telefon:: Sharp

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez gutosie » 31 sie 2018, o 07:54

nieoszukujenavacie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nie wiem dlaczego ale nie mogę zainstalować, wywala mi błąd 6
proszę, jeśli możesz zrób opis po naszemu ;-) jaki miałeś rom przed wgraniem ? i co po kolei zrobiłeś...
Ostatnio edytowano 31 sie 2018, o 11:27 przez gutosie, łącznie edytowano 1 raz
gutosie
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 20:41
Pochwały: 4
Telefon:: UMI ZTE Sharp Aquos

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama