• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez ddr » 21 wrz 2018, o 17:31

Musisz sflashować przez OST.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 21 wrz 2018, o 21:22

aquos11 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

po pierwsze: moja skala porównawcza jest mocno zaburzona po przesiadce z mi5s/lineageOS - tam w identycznym jak obecnie w S2 trybie użytkowania telefon wytrzymywał max jakieś 3h30 SoT lub minimalnie używany wieczorem lądował na ładowarce mając ~20-30%; dodatkowo - mając 25% wyjście na popołudniowy spacer było pełne emocji, bo doraźne 20min właczonego ekranu czy 4 fotki = bateria 10%
w porównaniu z czymś takim sharp jest mistrzem - jak już gdzieś pisałem - głównie na LTE, spora jasność przez większość czasu+sparowany amazfit = 5h45 SoT/12h na baterii; gdy używam na maxa "leniwie" - tj. standard w pracy, czyli ~1h30 SoT, poniżej godziny muzyki wieczorem przez LTE + sparowany amazfit - to drugiego dnia (czyli po ~36-40h bez ładowarki) podłączam telefon do ładowania na noc ze stanem 25-40% baterii; nocą bez ładowania w trybie WiFi on, BT on, sync on - spada mi ok 3-5% baterii
pewnie jakbym się przesiadł z RN4 to mógłbym narzekać, ale z mi5s - nie zamierzam
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zack » 22 wrz 2018, o 07:10

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czy może ktoś podpowiedzieć jak zrobić kopie bootloadera i czy jest to potrzebne.
Jestem na etapie tajwańskiego ROMu z odblokowanymi bootloaderem, finalnie interesuje mnie C10.
zack
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lis 2015, o 00:23

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 23 wrz 2018, o 14:43

zack napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czy może ktoś podpowiedzieć jak zrobić kopie bootloadera i czy jest to potrzebne.
Jestem na etapie tajwańskiego ROMu z odblokowanymi bootloaderem, finalnie interesuje mnie C10.


sprostowanie - zostałem omyłkowo wskazany w cytacie jako autor ww. posta, to nie ja pisałem
ale - w tym poście https://forum.xda-developers.com/showpo ... tcount=287 jest informacja nt. downgrade bootloadera, by można było użyć OST po zabawach z trebled ; są tam też pliki, więc chyba nie trzeba osobiście robić żadnych kopii BL, w razie chęci powrotu flashujesz to, co załączył heineken
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez master2007 » 25 wrz 2018, o 22:01

Panowie taka sytuacja z aquosem mojej żony:
No to od początku telefon zakupiony na joybuy, jak dotarł do mnie odblokowałem bootloader i wgrałem treble 3.1 według poradnika RGR ze stony 55 tego wątku. Po tym było wszystko ładnie i pięknie czyli w sieci a2mobile po ręcznym wpisaniu APN działał i net mobilny i MMS. Po jakimś czasie zauważyłem że wyszedł treble 3.3 na romie europejskim c10 (jeśli się mylę poprawcie mnie :)) więc postanowiłem go wgrać. Instalacja poszła bez problemu ale okazało się że po ustawieniu APN na neta nie śmiga. Po kilku tygodniach na treble 3.3 postanowiłem wgrać treble 3.1 żeby działały dane mobilne. Jednak po istalacji z 3.3 romu 3.1 przez OST danych dalej nie można ustawić i net nie działa. Co mogło pójść nie tak. Kopi 3.1 niestety nie zrobiłem w TWRP (głupi ja ;/). Dzisiaj wpadłem na pomysł że sprawdzę jaki mam slot ustawiony i spróbuje na drugim. Miałem aktywny slot A zmieniłem na B i od razu wgrałem przez OST treble 3.1 ale nadal brak danych mobilnych. Co mogę jeszcze zrobić żeby wrócić do treble 3.1 i działały dane mobilne.
master2007
 
Posty: 124
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 11:48
Pochwały: 1
Telefon:: Mi Note 3 6/128
ROM: Miui 10

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 26 wrz 2018, o 10:13

nie jestem pewien, czy możesz wgrywać romy treble przez OST. ZTCP było info na xda, że wgrywane one są przez TWRP - spróbuj zainstalować sobie trebled 3.1 z poziomu TWRP
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez master2007 » 26 wrz 2018, o 11:16

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ok wrócę z pracy to spróbuje. Normalnie Wipe data i install?
master2007
 
Posty: 124
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 11:48
Pochwały: 1
Telefon:: Mi Note 3 6/128
ROM: Miui 10

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 26 wrz 2018, o 13:18

master2007 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

dokładnie tak bym zrobił
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez master2007 » 26 wrz 2018, o 18:52

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

dokładnie tak bym zrobił


Invalid.zip from format!
przy próbie instalacji SS2-SIUI_v3_1_trebled_by_heineken.nb0.zip przez TWRP

Ok wgrałem jeszcze raz przez OST treble 3.1 i problem się rozwiązał z netem mobilnym. Nie wiem w czym był problem bo robiłem identycznie tak samo. No ale już działa :)
master2007
 
Posty: 124
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 11:48
Pochwały: 1
Telefon:: Mi Note 3 6/128
ROM: Miui 10

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez djdred » 27 wrz 2018, o 13:07

Kurka, czaję się na ten telefon od miesiąca ale cena zabija :( Czas na zmianę i pozbycie cię mojego x722 ;p
djdred
 
Posty: 116
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 11:57
Pochwały: 2
Telefon:: nokia

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Elvis907 » 28 wrz 2018, o 18:23

Witam!
Już kilka osób odblokowało swoje Sharpy i wgrało inne ROMy, to może mi podpowiecie kilka rzeczy. Jak chyba większość kupiłem swojego S2 (SS2) na JoyBuy. Dotarł z chińskim ROMem bez google, więc zgodnie z instrukcją ze strony 55 odblokowałem bootloader, wgrałem ten "międzynarodowy" soft ze strony Sharpa i na koniec przez OST treble 3.1 heinekena . Chciałem teraz dograć fix'y i finalnie coś do lepszych zdjęć (google camera?). Może to głupie pytanie, ale:
1. Czy mam teraz TWRP? Jeśli tak, to jak je włączyć, żeby dograć resztę aplikacji? Wybaczcie, ale moja wiedza na temat odblokowywania telefonów zatrzymała się na HTC Desire X i Sensation. Tam w TWRP wchodziło się od wyłączonego telefonu trzymając kombinację Power + Vol- (czy tam Vol+). W Sharpie żadna kombinacja nie uruchamia czegokolwiek innego niż po prostu system telefonu, a przez 81 stron tematu nie zauważyłem info jak to zrobić.
Ogólnie zależy mi najbardziej na dobrej baterii (z całego wątku wynika, że treble 3.1 dobrze trzyma) i zdjęciach, stąd kolejne pytanie:
2. Która aplikacja będzie robić najlepsze zdjęcia i filmy? Google Camera czy coś w stylu Bacon Camera? Rozumiem, że camera2api musi być włączone?
3. O co chodzi z tym ustawianiem partycji A lub B?
4. Trzeba (lub czy warto) robić backup i wrzucać pełną paczkę z aktualizacjami?
Elvis907
 
Posty: 20
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 15:47
Pochwały: 1
Telefon:: HTC

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez master2007 » 28 wrz 2018, o 20:03

Elvis907 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


1. W TWRP wchodzisz tak że podłączasz AQUOS pod USB na wyłączonym telefonie i trzymasz VOL UP + POWER i masz TWRP po chwili o ile wgrałeś wcześniej :)
2. Co do Apki to żona używa na Treble 3.1 stockowej i jest spoko. W google API się nie bawiłem.
3. Możesz mieć dwa systemy zainstalowane i przełączasz slot A lub slot B za pomocą komend ADB komendy (gdzieś na kontu tego wątku były) lub w TWRP.
4. Nie wiem :P
master2007
 
Posty: 124
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 11:48
Pochwały: 1
Telefon:: Mi Note 3 6/128
ROM: Miui 10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości