• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez master2007 » 5 wrz 2018, o 19:37

Zainstalowałem SS2-C10-trebledv3_3 mojej żonie i mam problem bo nie działa instagram (tragedia wielka :D) ale co mogę na to poradzić? W sklepie Play wyświetla przy instagramie - Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją. Pomożecie?
master2007
 
Posty: 124
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 11:48
Pochwały: 1
Telefon:: Mi Note 3 6/128
ROM: Miui 10

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez aquos11 » 5 wrz 2018, o 20:04

OK, powiedzcie mi, bo SS2-C10-trebledv3_3 instaluje się przez TWRP, muszę mieć zatem TWRP, którego nie ma w oryginalnym Tajwanie. Czy zatem muszę najpierw zainstalować ROM, który ma TWRP?
I trochę z innej beczki - czy zdarzyło się wam tak, że nie dochodziły wam smsy? Nie tyle powiadomienia, co po prostu wiadomości. Mnie część dochodzi, część nie i to potwierdzone. Mam dwie aplikacje (domyślną i mood) i na każdej jest to samo... :|
Generalnie, telefon jak najbardziej na plus. Ekran jest świetny. Bateria pada najbardziej przy Internecie - przy włączonej transmisji danych to tak z 2h max, w kilka minut leci kilka procent. Przy muzyce, normalnym użytkowaniu jest względnie ok.
aquos11
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 sie 2018, o 19:55
Telefon:: Sharp

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 5 wrz 2018, o 20:51

master2007 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

spróbuj zainstalować spoza sklepu - pobierz sobie plik .apk na telefon i dokonaj manualnej instalacji;

aquos11 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


tak, musisz mieć TWRP
na dochodzenie sms - zmień rom i sprawdź. Na treble/s3 dochodzi do mnie wszystko
co do Twojego SoT - też zmień ROM i zobacz - ja dobiłem do prawie 5h SoT w trybie 2/3 czasu na LTE i sporej/max jasności + 1/3 na WiFi

ps. sprawdziłem na sobie - można wyciągnąć plik .img z modemem z systemu C10 i flashować prosto na treble. czy pomoże, to sprawdzę w najbliższych dniach. z LTE B20 trudno powiedzieć - mieszkam i pracuję w dobrym zasięgu masztów LTE 1800; w sumie bardziej liczę na coś z jakością rozmów przez słuchawkę i problemami z rozmowami przez BT - co kilkadziesiąt sekund głos rozmówcy w głośnikach płynnie zanika na sekundę, po czym płynnie wraca. Jednocześnie nikt nie narzeka na jakość dźwięku z mojej strony

Autor postu otrzymał pochwałę
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez master2007 » 5 wrz 2018, o 21:14

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

spróbuj zainstalować spoza sklepu - pobierz sobie plik .apk na telefon i dokonaj manualnej instalacji;


Poszło w ten sposób. Ale co z aktualizacjami? I dlaczego na tym romie wyskoczyło że nie można? Na treble 3.1 chodziło bez problemu.
master2007
 
Posty: 124
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 11:48
Pochwały: 1
Telefon:: Mi Note 3 6/128
ROM: Miui 10

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez nieoszukujenavacie » 5 wrz 2018, o 21:23

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

spróbuj zainstalować spoza sklepu - pobierz sobie plik .apk na telefon i dokonaj manualnej instalacji;

aquos11 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


tak, musisz mieć TWRP
na dochodzenie sms - zmień rom i sprawdź. Na treble/s3 dochodzi do mnie wszystko
co do Twojego SoT - też zmień ROM i zobacz - ja dobiłem do prawie 5h SoT w trybie 2/3 czasu na LTE i sporej/max jasności + 1/3 na WiFi

ps. sprawdziłem na sobie - można wyciągnąć plik .img z modemem z systemu C10 i flashować prosto na treble. czy pomoże, to sprawdzę w najbliższych dniach. z LTE B20 trudno powiedzieć - mieszkam i pracuję w dobrym zasięgu masztów LTE 1800; w sumie bardziej liczę na coś z jakością rozmów przez słuchawkę i problemami z rozmowami przez BT - co kilkadziesiąt sekund głos rozmówcy w głośnikach płynnie zanika na sekundę, po czym płynnie wraca. Jednocześnie nikt nie narzeka na jakość dźwięku z mojej strony


czy na pewno nie jest to wina glosnika >? u mnie nie ma tego problemu z rozmowami.

Rom dziala naprawde dobrze , NFC po ukryciu magiskiem smiga. Pytanko tylko czy teraz po zablokowaniu roota bedzie wszystko smigalo i bede mogl go pozniej znowu odblokowac . Nie chce mi sie uzywac magiska do NFC
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez labamba63 » 5 wrz 2018, o 21:51

Hej, przepraszam jeżeli zadam pytanie które padło już tutaj 100 razy, ale zaryzykuję i mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie ;-)

Mam Sharp Aquos S2 (4/64) w wersji Androida 7.1.1 (SHARP ROM 00WW_9_98SZ) taki do mnie przyszedł i ja nic nie robiłem. Teraz widzę, że wypuścili tego softa https://forum.xda-developers.com/showpo ... count=1451 i chciałbym go sobie wgrać, możecie mi powiedzieć od czego zacząć - wystarczą linki do xda jeśli są to posty step-by-step, już niejednokrotnie instalowałem sobie rom'y na innych telefonach więc trochę mam pojęcie o twrp, wgrywaniu romów itd. Tylko, że sytuacja jest taka, że telefon od nowości nie ruszany, zablokowany bootloader, tamtego rom'a żeby wgrać potrzeba twrp - a twrp nie wgram znając życie bez odblokowania BL, więc jakbyście mnie nakierowali tylko po kolei co robić + linki to byłbym bardzo wdzięczny w sensie np. (1. odblokuj BL jak tutaj [link], 2. wgraj twrp [link], ...). Jeśli to nie byłby dla was problem to byłbym bardzo wdzięczny za taką pomoc - ja postarałbym się chyba zrobić z tego jakiś poradnik w naszym ojczystym języku może później jak to zrobić wszystko łopatologicznie, gdy już uporam się ze swoim sharpem :D bo nie widzę, żeby było to po PL ładnie ogarnięte - a pewnie większości by się coś takiego przydało, bo tak jak dużo osób pisze ten telefon ma spory potencjał ;)

PS: od razu bym chciał sobie też ogarnąc google camere do hdr, więc link do apki i jak włączyć camera2api też mile byłoby widzanie

Z góry dzięki za pomoc :->

Autor postu otrzymał pochwałę
labamba63
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 wrz 2018, o 21:09
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez kulfon3 » 5 wrz 2018, o 22:00

Dołączam się do prośby kolegi powyżej ;-) :!:
kulfon3
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sie 2018, o 21:38
Telefon:: sony

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 5 wrz 2018, o 22:06

master2007 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

zgaduję, że rom nie ma jakiegoś oficjalnego certyfikatu i ileś apek nie będzie działać prosto ze sklepu

nieoszukujenavacie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

trudno powiedzieć, po flashu modemu z C10 przeprowadziłem jedną rozmowę i słyszałem rozmówcę znacznie wyraźniej niż wcześniej, ale czy to nie efekt placebo - to sprawdzę przy kolejnych połączeniach
moim zdaniem problemem jest też to, że głośnik jest umieszczony na samej krawędzi, przez co nie da się docisnąć ucha do powierzchni słuchawki, by wygłuszyć trochę otoczenie poprzez izolację dźwiękową tworzoną przez kształt małżowiny dookoła głośnika - bo pół ucha wystaje ponad telefon i zbiera zupełnie niepotrzebnie dodatkowe dźwięki z otoczenia

labamba63 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

na stronie 55 jest o wgrywaniu wszystkiego po kolei, bardzo szczegółowo moim zdaniem
jeśli masz 7.1 - to możesz odblokować BL samodzielnie
jeśli masz 8 - też, ale to kosztuje - jakiś hakier ma bazę do kodów odblokowujących
linki do działającego google cam wrzucałem gdzieś po drodze w tym wątku; moduł uaktywniający camera2api znajdziesz poprzez magiska w dziale download

Autor postu otrzymał pochwałę
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez labamba63 » 6 wrz 2018, o 02:30

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzięki bardzo za szybką odpowiedź, gość na 55 stronie zrobił szybkie kompendium wiedzy i obyło się bez problemów, obecnie mam juz soft z C10 o heinekena, czyli SS2-C10-trebledV3_3. Śmiga super tylko problem mam ze zmianą klawiatury w ustawieniach. Stronę lub dwie wcześniej znalazłem linka które wrzuciłeś do google camera - śmiga po włączeniu camera2api z magiska :-P - może ktoś jeszcze podesłać ustawienia google camera pod nasze Sharp'y? czy od instalacji nikt nie grzebal w ustawieniach zeby zdjecia byly jeszcze lepsze ;) troche denerwuje mnie w tej apce ze po wlaczeniu przycisk migawki zajmuje praktycznie pol ekranu :-(

Chrobry napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mam ten sam problem co kolega wyżej, jakby ktoś znalazł sposób to będę wdzięczny - mi przeszkadza to o tyle, że bardzo lubię pracować na języku angielskim, ale z automatu przestawiła się klawiatura też na angielski i podczas pisania niestety wszystkie podpowiedzi mam po angielsku, a nie mogę przełączyć na polski bo wywala - jedynie zmiana języka całego systemu zmienia też język klawiatury, ale tak nie chcę :(

PS:
master2007 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie dzisiaj ten sam rom zainstalowałem, instagram pobrałem ze sklepu play - wszystko działa, być może w magisku ukryj odblokowany bootloader? [Magisk>Menu>Magisk Hide i wybierasz apke] Może pomoże, ale ja tego nie robiłem i od razu poszło.
labamba63
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 wrz 2018, o 21:09
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez ghosti » 6 wrz 2018, o 17:49

Odnośnie niedochodzących SMS-ów - miałem kiedyś tę sytuację, musiałem nadać prawo autostartu aplikacji do smsów. Spróbuj to zrobić, będzie w tym S Boost.

Onośnie B20 na systemie C10 - nie wiem w jaki sposób sprawdzacie, aplikacją Network Signal Guru nie pokazywało mi tej częstotliwości. Ani na C10 ani potem na 1380, który zainstalowałem (C10 nie przypadł mi do gustu).

Teraz pytanie ode mnie. Ze słuchawkami działa mi jedynie oryginalny adapter. Skąd wziąć zapasowy?
Żaden inny nie wykrywa słuchawek, kupiłem nawet Vention (który ktoś polecał na xda), ale nadal kupa.
Macie jakiś patent na to? Nie sprawdzałem czy lepiej jest na C10, bo krótko go trzymałem.
Masz aplikację i potrzebujesz pomocy przy konfiguracji analityki? Pracuję jako analityk aplikacji, stron oraz specjalista SEO.
ghosti
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 paź 2017, o 11:17
Telefon:: LG G7

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez nieoszukujenavacie » 6 wrz 2018, o 18:14

labamba63 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzięki bardzo za szybką odpowiedź, gość na 55 stronie zrobił szybkie kompendium wiedzy i obyło się bez problemów, obecnie mam juz soft z C10 o heinekena, czyli SS2-C10-trebledV3_3. Śmiga super tylko problem mam ze zmianą klawiatury w ustawieniach. Stronę lub dwie wcześniej znalazłem linka które wrzuciłeś do google camera - śmiga po włączeniu camera2api z magiska :-P - może ktoś jeszcze podesłać ustawienia google camera pod nasze Sharp'y? czy od instalacji nikt nie grzebal w ustawieniach zeby zdjecia byly jeszcze lepsze ;) troche denerwuje mnie w tej apce ze po wlaczeniu przycisk migawki zajmuje praktycznie pol ekranu :-(

Chrobry napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mam ten sam problem co kolega wyżej, jakby ktoś znalazł sposób to będę wdzięczny - mi przeszkadza to o tyle, że bardzo lubię pracować na języku angielskim, ale z automatu przestawiła się klawiatura też na angielski i podczas pisania niestety wszystkie podpowiedzi mam po angielsku, a nie mogę przełączyć na polski bo wywala - jedynie zmiana języka całego systemu zmienia też język klawiatury, ale tak nie chcę :(

PS:
master2007 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie dzisiaj ten sam rom zainstalowałem, instagram pobrałem ze sklepu play - wszystko działa, być może w magisku ukryj odblokowany bootloader? [Magisk>Menu>Magisk Hide i wybierasz apke] Może pomoże, ale ja tego nie robiłem i od razu poszło.


A robiles kopie bootloadera ? bo z tego co czytalem to bez tego juz nic nie wgrasz przez ost
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany
Góra

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez aquos11 » 6 wrz 2018, o 20:07

Dzięki za odpowiedź. ;) To czekam na przewodnik, zanim ewentualnie zdążę uceglić swój telefon. :D
A powiedzcie mi jeszcze, czy mając custom rom, np. Treble, mogę z powrotem wrócić ew. do Tajwana przez OST w ten sam sposób?
aquos11
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 sie 2018, o 19:55
Telefon:: Sharp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron