• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Szasznik96 » 2 maja 2019, o 16:56

@basswitek ale to nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy :)
Szasznik96
 
Posty: 65
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 16:00
Pochwały: 1
Telefon:: Samsung s7

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez basswitek » 2 maja 2019, o 17:42

Świadczy o tym że jest bardzo dobrze jak na baterię 2700mah, nawet z kartą SIM i danymi jest z czego schodzić do rozsądnego SOTu. Ale ostatecznie aż tak super nie wyszło, bo ani 9h ani nawet 8h - trochę się pobawiłem aparatem do tego przez noc spadło po raz pierwszy drastycznie o 10% w trybie samolotowym (wcześniej spadało o 2% czyli praktycznie w ogóle) :roll:
To dzień po zainstalowaniu sporej ilości aplikacji, m.in. widżet pogody i nova launcher i właśnie przy tej Nova Launcher pokazuje że zechlało 23%, najwięcej ze wszystkich aplikacji. Nie wiem czy faktycznie czy tak tylko pokazuje w statsach beterii, ale wkurza mnie takie coś bo nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, szukanie wiatru w polu co dokładnie albo przez jakie ustawienia tak się dzieje.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Szasznik96 » 2 maja 2019, o 18:07

A dało by się tego Sharpa używać bez modyfikacji w software ? Bo mam teraz huaweia p10 i wszystko jest super, aparat bardzo dobry , tylko bateria trochę za słaba, i się zastanawiam nad tym Sharpem. I taka ciekawostka że huaweia kupiłem pół roku temu za 500 Ziko więc jak komuś średnia bateria nie przeszkadza to może być ciekawa alternatywą , bo mało teraz kompaktowych telefonów. A robiłem porównanie aparatów i wygrywa z S7 i G6.
Szasznik96
 
Posty: 65
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 16:00
Pochwały: 1
Telefon:: Samsung s7

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez nieoszukujenavacie » 2 maja 2019, o 18:13

Szasznik96 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


p10 wygrywa z s7 :) :)
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Szasznik96 » 2 maja 2019, o 18:15

Miałem te 2 telefony jednocześnie i zostawiłem p10, zdjęcia mają więcej szczegółów i są zwyczajnie ładniejsze .
Szasznik96
 
Posty: 65
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 16:00
Pochwały: 1
Telefon:: Samsung s7

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez basswitek » 2 maja 2019, o 20:16

Ja bym się nie naśmiewał, mój Mi4c (tyle że nie na sofcie MIUI) też robi super zdjęcia - lepsze, dokładniejsze (widać na zbliżeniach) od S7 edge i P20 Pro, choć to brzmi niedorzecznie wg niektórych :) Fakt że tylko w jasnych, dziennych warunkach ale robi. W gorszych coraz bardziej odstaje od nich. Sharpa C10 sprawdzałem dokładniej i zdjęcia robi bardzo dobre, o włos słabsze od Mi4c jakościowo, choć trochę jaśniejsze, w gorszych warunkach niestety też szału na Sharpie nie ma, taki sam słaby, zaszumiony poziom co Mi4C (tyle że zdjęcia są jaśniejsze). Warunkiem dobrych zdjęć w Sharpie jest zmiana aplikacji np na "A better camera" lub "Bacon Camera" (tu jest więcej opcji, można np wyłączyć odszumianie) choć ja wolę używać tą pierwszą apkę, jest wygodniejsza. Ta systemowa w Sharpie to nieporozumienie. Przesadza z odszumianiem i nie da się tego wyregulować, przez co zdjęcia są mało ostre i mniej szczegółowe.
A co do używalności Sharpa to wszystko działa w porządku moim zdaniem, jeśli chcesz sobie spersonalizować pod siebie to trzeba jak wszędzie wgrać swoje apki. Normalnie nie mógłbym używać żadnego telefonu bez denerwowania się np jakbym musiał rozwijać górną belkę do włączania wifi czy latarki czy cokolwiek innego. Instaluję "power toggles" i mam na głównym ekranie wszystko pod kciukiem w pół sekundy :) A bez roota da się żyć, można nie mieć reklam przez zainstalowanie np apki Blokada, dodatkowo można zainstalować Lucky Patcher.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Flyagaric » 3 maja 2019, o 19:33

Nie ma się co nabijać - jak komuś się bardziej podobają zdjęcie z P10, to jasne, że powinien przy nim zostać. To są zbyt osobnicze sprawy, żeby o tym dyskutować. A poziom jest tu dość wyrównany. Mnie zdecydowanie bardziej pasuje S7, szczególnie w słabym świetle. Specjalne tryby nocne od Huawei'a będą przekonywały innych. Itd, itp.

Co do baterii, to jeśli ci w P10 nie pasuje, to w S2 (C10) będzie dla ciebie prawie tak samo. W zależności od tego jak używasz fona, to może być ciut lepiej, albo nawet ciut gorzej. Musisz się liczyć z tym, że aparat jest dobry jak na poziom taniochy, ale od S7 i P10 odstaje wyraźnie. S2 to fajny fon, ale to nie jest zamiennik dla żadnego z wymienionych, bo - IMHO - zbyt wiele kompromisów.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez lokalizator » 6 maja 2019, o 11:56

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
W Sharp C10 też zadziałało.
Może córka nie kliknęła jakichś uprawnień dla apki.
W każdym razie Zedge działa.
Inne apki też ustawiają dzwonki dla kontaktów.
Standardowy dialer niestety tego nie ma a szkoda bo fajny prosty.
Wklepane z LeTV X800
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez marx » 7 maja 2019, o 07:42

Najniższe ceny w historii !!

SHARP AQUOS C10 (s20) Global Version 4GB 64GB, NFC
US$124.99 https://www.banggood.com/bang/?tt=27485 ... 42887.html
Obrazek
Recenzja: http://gadzet.telchina.pl/sharp-aquos-s2-test-recenzja/



SHARP AQUOS S3 Global Version 4GB 64GB , NFC
US$134.99
https://www.banggood.com/bang/?tt=27485 ... 45753.html

Polecam ten telefon, piękny 6 calowy wyświetlacz IGZO, ładny design, NFC, dobre zdjęcia, Face ID i przyzwoita wydajność. Soft w całości polskojęzyczny.
Obrazek
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez bartan1 » 7 maja 2019, o 12:27

Zamówiłem wczoraj Sharpa C10. Testował już ktoś jakieś ROMY? Najważniejsze są dla mnie NFC i dobrze zoptymalizowana bateria i aparat.

Wysłane z mojego Le 2 przy użyciu Tapatalka
bartan1
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 00:41
Telefon:: LeTv

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez kowi88 » 7 maja 2019, o 15:36

bartan1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bez wgrywania romów to masz :) Użytkuję od prawie 2 tygodni i jestem zadowolony :D Póki co żeby odblokować C10 musisz pobrać ntool i wykupić jakieś kredyty, ale nie mam pojęcia gdzie je kupić, bo jak szukałem to out of stock.

Ktoś może z was odblokowywał C10 ?
kowi88
 
Posty: 40
Dołączył(a): 26 wrz 2016, o 12:56
Telefon:: Nexus 4

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez KonradRak » 7 maja 2019, o 18:53

Wczoraj przyszedł dla żony Sharp Aquos S3. Z Banggood EU Priority Line bez Tax :). W porównaniu z S2 ma inną, większą optykę czyli w teorii jeszcze lepsze fotki. Ekran większy, dla mnie w sam raz ale kolory, przejścia tonalne gorsze niż w S2 czyli to nie ta sama matryca. Porównywalnie do innych budżetowych fonów. Dalej już same plusy. Język polski bez kombinacji. 100% tłumaczenia. Android 8.0 z września 2018r. Bateria wystarczająca. Głośniczek trochę gorszy od Leeco Le Max2 ale bateria trzyma 2x dłużej. Żona zachwycona. Pieniądze śmieszne. Aha, dość ciężki jest jak na te gabaryty. W pudełku dostajemy super fajne etui czarne matowe. NFC nie sprawdzałem bo nie mam jak. Teraz próbuję synowi wcisnąć S2 i dla siebie też chętnie bym zamówił. Podsumowując za 140$ brać i nie marudzić!
KonradRak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 mar 2018, o 15:52
Telefon:: Sharp Aquos S2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama