• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez bartan1 » 7 maja 2019, o 20:08

kowi88 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bez wgrywania romów to masz :) Użytkuję od prawie 2 tygodni i jestem zadowolony :D Póki co żeby odblokować C10 musisz pobrać ntool i wykupić jakieś kredyty, ale nie mam pojęcia gdzie je kupić, bo jak szukałem to out of stock.

Ktoś może z was odblokowywał C10 ?
A działa nawigacja przyciskiem? Producent podawał taką funkcję ale czytałem że były z tym jakieś problemy.

Wysłane z mojego Le 2 przy użyciu Tapatalka
bartan1
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 00:41
Telefon:: LeTv

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez basswitek » 7 maja 2019, o 20:15

Jeśli chodzi o C10 to działa bez problemu jako przycisk wstecz (dotknięcie) i chyba ekran główny (dłuższe naciśnięcie), przesunięcie poziome - lista otwartych aplikacji
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez bartan1 » 8 maja 2019, o 11:44

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Fajnie, że jest taka opcja. Nie jestem fanem przycisków nawigacyjnych na ekranie. Pozostaje jedno pytanie - czy Sharp pokusi się o jakiekolwiek wsparcie dla tego telefonu i czy chociażby zaktualizuje zabezpieczenia - bo od sierpnia chyba nie było żadnej aktualizacji?

Wysłane z mojego Le 2 przy użyciu Tapatalka
bartan1
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 00:41
Telefon:: LeTv

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez wiesiek3d » 8 maja 2019, o 15:05

Szczerze watpie w aktualizacje.
wiesiek3d
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 16:37
Telefon:: Samsung

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez basswitek » 8 maja 2019, o 15:13

Po krótkim czasie po przejściu z mi4c na Sharpa - z uwag do C10 - bardzo słaby zasięg wifi, szybkość dobra ale często zrywa mi połączenie w 2 miejscach gdzie przebywam. Poziom tanich chińczyków jak Cubot cxy Homtom niestety, nieładnie Sharp :/ Na mi4c czy Huawei y6 zasięg bezproblemowy w tych miejscach. Ten aparat ponownie - no kurcze trochę jednak widać że gorszy od mi4c, ale powrotu nie ma. Niemniej kusi mnie żeby jeszcze kupić i sprawdzić mi5s
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 8 maja 2019, o 15:36

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


C10/S2 rozwija skrzydła dopiero z GCam (czyli odblok BL + root niezbędne). A ładne zdjęcia robi dopiero na GCam zawartym w lineage15.1 od heinekena - właśnie zainstalowałem i jestem w szoku ile jeszcze algorytmami da się wycisnąć z kamery. Dalej to nie poziom mi5s (matryca robi swoje), ale ja po posiadaniu przez półtora roku mi4c uważam, że z tym softem to poziom wyżej niż mi4c. Co do wifi - nie używałem nigdy całkowicie stockowego softu, od początku z jakimiś poprawkami, ale z zasięgiem nigdy problemów nie miałem (również mając skalę porównawczą do mi4c/mi5s); lineage 15.1 i 16 dla S2/C10 są zbudowane całkowicie ze źródeł nokii oraz motoroli, więc jest szansa, że BT i wifi będzie mieć się lepiej niż na stocku (*tu disclaimer - nikt nie wie, co wgrał banggood wysyłając C10, pewności, że to ori soft mieć nie można, tak jak zresztą przy sharpie S3) - na razie o BT na LOS nic nie powiem po kilkunastu godzinach poza tym, że w aucie się łączy jak powinien, z amazfitem połączenia nie zgubił.

Oficjalnego update nie będzie dla sharpa - serwery zostały zamknięte kilka miesięcy temu, więc nawet starego softu nie da się legalnie ściągnąć. IMO warto zainwestować w kredyty na ntool, odblokować i cieszyć się sensownym wsparciem na XDA - nawet jak ktoś nie chce nie-stocka, to może zawsze zostać przy trebled 3.1/3.3
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez bartan1 » 8 maja 2019, o 15:45

Mógłbyś wrzucić link do Lineage na C10?

Wysłane z mojego Le 2 przy użyciu Tapatalka
bartan1
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 00:41
Telefon:: LeTv

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez basswitek » 8 maja 2019, o 15:54

A czy NFC będzie działać i np hbo/nc+ czy telefon traci wtedy certyfikację?

Co do aparatu to mam drugiego w rodzinie mi4c na miui i nawet po zmianue apki kamery na moje - robi dużo gorsze zdjęcia niż mój mi4c na Mokee. Jeszcze gorsze od Sharpa. Chyba że sensor aparatu jest inny bo jak wiadomo był w mi4c Samsung i Sony (u mnie jest Sony).
Pytanie także o Gcam - czy jakość zdjęć jest lepsza, detale, wyrazistość - czy tylko poprawia światło ? Bo mi chodzi tylko o jakość.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez kowi88 » 8 maja 2019, o 15:56

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


C10/S2 rozwija skrzydła dopiero z GCam (czyli odblok BL + root niezbędne). A ładne zdjęcia robi dopiero na GCam zawartym w lineage15.1 od heinekena - właśnie zainstalowałem i jestem w szoku ile jeszcze algorytmami da się wycisnąć z kamery. Dalej to nie poziom mi5s (matryca robi swoje), ale ja po posiadaniu przez półtora roku mi4c uważam, że z tym softem to poziom wyżej niż mi4c. Co do wifi - nie używałem nigdy całkowicie stockowego softu, od początku z jakimiś poprawkami, ale z zasięgiem nigdy problemów nie miałem (również mając skalę porównawczą do mi4c/mi5s); lineage 15.1 i 16 dla S2/C10 są zbudowane całkowicie ze źródeł nokii oraz motoroli, więc jest szansa, że BT i wifi będzie mieć się lepiej niż na stocku (*tu disclaimer - nikt nie wie, co wgrał banggood wysyłając C10, pewności, że to ori soft mieć nie można, tak jak zresztą przy sharpie S3) - na razie o BT na LOS nic nie powiem po kilkunastu godzinach poza tym, że w aucie się łączy jak powinien, z amazfitem połączenia nie zgubił.

Oficjalnego update nie będzie dla sharpa - serwery zostały zamknięte kilka miesięcy temu, więc nawet starego softu nie da się legalnie ściągnąć. IMO warto zainwestować w kredyty na ntool, odblokować i cieszyć się sensownym wsparciem na XDA - nawet jak ktoś nie chce nie-stocka, to może zawsze zostać przy trebled 3.1/3.3


A wiesz może gdzie kupić legitnie te kredyty ?
kowi88
 
Posty: 40
Dołączył(a): 26 wrz 2016, o 12:56
Telefon:: Nexus 4

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 8 maja 2019, o 19:17

bartan1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


https://forum.xda-developers.com/showpo ... count=1842

z tego, co wyczytałem na 4pda, to trzeba zgrać sobie wszystko i zrobić całkowity wipe włącznie z pamięcią wew oraz format partycji system, czyli:
- pobieramy paczkę,
- reset do TWRP
- instalujemy z boot.img do partycji boot; full wipe, format system, reboot do recovery ignorując ostrzeżenie o braku OS
- instalujemy system.img do system, vendor.img do vendor, potem gappsy -> reboot do systemu
- w razie potrzeby magisk w dowolnym momencie

I teraz : u mnie full wipe nic nie dało, i tak nie dało się sflashować system i vendor z poziomu twrp (rzygało jakimś błędem o niemożności flashowania) - więc reboot do fastboot i tam "fastboot flash system system.img" (trwa to chwilę, cierpliwości), potem "fastboot flash vendor vendor.img" (znów chwilę) i reboot do recovery, żeby sflashować gappsy i dopiero reboot do systemu. Jedyna skucha na ten moment, to Safetynet się wykłada - problemem jest chyba SELinux ustawiony na "permissive" - zarzuciłem pytaniem na xda i zobaczymy, co napiszą.
Sterowanie czytnikiem linii papilarnych jest ustawione inaczej niż na stocku, trzeba zedytować sobie jeden pliczek, wszystko objaśnione tu: https://4pda.ru/forum/index.php?showtop ... ry83709881
------
kowi88 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

legitnie to chyba nigdzie ;) same szemrane strony z neta, albo szukaj po rosyjskich forach albo szukaj w temacie o sharpie s2 na xda - ostatnio pojawiały się wpisy, że ktoś kupił 20 kredytów i 10 odsprzeda, bo odblokowanie jednego sharpa = 10; "oficjalni" resellerzy tu: https://support.ntool.info/resellers.php
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez basswitek » 8 maja 2019, o 19:40

Masz może jakieś fotki z gcam z wyostrzeniem na jakimś konkretnym obiekcie? Chciałbym sprawdzić czy gra jest wsrta świeczki. Bo cała ta procedura odstrasza.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 9 maja 2019, o 10:59

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tu jakieś foty ze sprawdzania aparatu. Pierwsze dwie pary to porównanie "zwykłego" zdjęcia z trybem nocnym GCam, reszta - dziś rano, oświetlenie zewnętrzne słabe, bo pogoda nędzna; wszystko z ręki, żadnych statywów, podpórek itp. https://photos.google.com/share/AF1QipO ... 0wWDRrZWZB
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron