• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez KonradRak » 22 kwi 2019, o 10:44

Właśnie kupiłem w BG za 140$ Aquos S3. Czyli w domu do 2szt Aquos S2 dołączy S3. Jak widzę teraz S2 poniżej 130$ to dziwię się, że tak mało ludzi go kupuje. Świetny aparat i znakomity ekran ale dla mnie za mały. Jak toś szuka małej słuchawki to ten fon nie ma konkurencji do 200$
KonradRak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 mar 2018, o 15:52
Telefon:: Sharp Aquos S2

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Flyagaric » 22 kwi 2019, o 11:13

Ej, ale czemu ten C10 jest omawiany w temacie S2? Są bardzo podobne, ale takie same nie są i zdaje się, że ROMy też nie są wzajemnie przenośne, nie?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 22 kwi 2019, o 12:08

baszek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

musisz odblokować BL, żeby uruchomić camera2api, żeby to zrobić musisz:
- odblokować BL (dla androida 8 tylko wersja płatna)
- wgrać któryś ROM od heinekena z recovery i dograć sobie magiska
- w magisku wrzucić moduł camera2api
- użyć GCam

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

romy z xda bazują wg ich autora na źródłach z S3 oraz częściowo z C10. C10 z różnic LTE B20. Także po odblokowaniu BL zdaje się, że spokojnie można wrzucać romy przeznaczone dla Sharp S2 (SS2=wersja 4/64)
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez basswitek » 22 kwi 2019, o 15:19

Jakaś masakra z tym rootem w nowych telefonach. Na nieautoryzowanym sofcue zapewne nie będzie działać z kolei NFC ani apki typu nc+, hbo itd.

Czy Gcam zapewnia aż tak dobre jakościowo zdjęcia w porównaniu do innych dobrych apek typu 'bacon camera' lub 'a bettter camera' (szumy, ziarno, ostrość) ? Czy po prostu poprawia kontrast w ciemnych partiach? Coś jak hdr.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rgr » 23 kwi 2019, o 12:05

Z pobieżnych testów przeprowadzonych na telefonie LeTV S2 x522 nie widzę specjalnych różnic między GCam a OpenCamera z GP. Może jak wrzucę na telewizor to coś zobaczę, ale na telefonie przy powiększeniu nie widzę żadnych różnic (ale próbka mała - 2 czy 3 zdjęcia).
Pewnie przy okazji sprawdzę dokładnie, bo mam obie zainstalowane.
GCam ma ten plus, że ma zdjęcia sferyczne, panoramę i zdjęcia soczewkowe (jak ktoś używa).

Wydaje mi się, że HDR ma lepszy niż OpenCamera (próbka - 1 zdjęcie).

Aby zainstalować GCam musisz mieć włączone camera2api. Polega to bodajże na zmianie jednej linijki w konfiguracji jakiegoś pliku włączającej tą funkcję, więc chyba można zrobić na każdym romie z dostępem root.
rgr
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 cze 2018, o 20:51
Pochwały: 9
Telefon:: Sharp S2 / LeTV x522

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez ghosti » 23 kwi 2019, o 13:37

Macie jakieś sprawdzone adaptery usb c do jack 3.5mm dla słuchawek? Kupiłem ich już trochę, przeróżne: bezfirmowe, ugreen, vention, ale żaden nie pracuje z tym telefonem poza oryginalnym. Tak jakby nie wykrywa, że słuchawki są w ogóle podłączone. Przy oryginalnym adapterze nie ma takiego problemu. Ktoś znalazł rozwiązanie?
Masz aplikację i potrzebujesz pomocy przy konfiguracji analityki? Pracuję jako analityk aplikacji, stron oraz specjalista SEO.
ghosti
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 paź 2017, o 11:17
Telefon:: LG G7

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rodan77 » 23 kwi 2019, o 14:25

ghosti napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kilka postów wcześniej kolega opisał ten problem
https://telchina.pl/sharp-aquos-s2-t36458-1080.html#p397163
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez baszek » 23 kwi 2019, o 19:33

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kilka postów wcześniej kolega opisał ten problem
https://telchina.pl/sharp-aquos-s2-t36458-1080.html#p397163

Faktycznie tam chyba siedzi DAC jakiś w kablu - w takim przypadku chyba lepiej pod względem jakości kupić jakiegoś fajnego DACka DIY np.
1. https://hifimediy.com/DACs/tiny-type-c-dac = hifimediy - ma całkiem małe na kablu DACki
2. Jak coś to mam do sprzedania coś dużo lepszego jakościowo ale trochę większego = https://www.olx.pl/oferta/dac-se4-es902 ... yHYFF.html
baszek
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 lis 2015, o 02:36
Telefon:: Samsung

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez basswitek » 25 kwi 2019, o 15:28

KonradRak napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Telefon fajny, świetny ekran, aparat bardzo dobry ale niestety ciut słabszy od mi4c (w bdb warunkach). Nie jest w stanie uchwycić drobnych detali np brwi, tylko trochę pogrubia krawędzie. Minimalnie można poprawić jakość w Bacon Camera (wyłączając odszumianie i zmniejszając ostrość oraz kontrast) ale to nadal nie do
końca to.

Co jest nie tak z aparatami w tych nowych telefonach? Obrazy są mocno odszumione, kontrastowe a brak drobnych detali i pogrubione kontury? Ten sam efekt jest w Huawei P20 Pro.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rgr » 25 kwi 2019, o 23:50

A widziałeś kiedyś obraz RAW z tych aparatów?
Ja widziałem -- i jestem w szoku jakie są gówniane i pełen uznania dla producentów apek foto, że z czegoś takiego są w stanie uzyskać znośny obraz.
rgr
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 cze 2018, o 20:51
Pochwały: 9
Telefon:: Sharp S2 / LeTV x522

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez basswitek » 26 kwi 2019, o 01:00

Nie widziałem, ja porównuję końcowy efekt. Aparat jest dobry ale mógłby być ciut lepszy z uwagi na ten wkurwiający efekt o którym pisałem. W bdb warunkach, jasno czy słonecznie stary mi4c cyka wyraźnie lepsze foty niezależnie od apki - również cool1 robi lepsze. Nawet na małych zbliżeniach różnica jest, a na dużych bardzo wyraźna - dziś porównywałem. Obraz ba tym Xiaomi/Cool jest jakby to określić - drobnoziarnisty - szczegółowy, dużo przejść tonalnych. Na tych nowych telefonach obraz wygląda jakby w niższej rozdzielczości, pogrubione kontury obiektów, jasny, mocno kontrastowy i odszumiony, taki wygładzony, ale brakuje przejść tonalnych, lepiej wyglądają tylko zdjęcia w gorszych warunkach (tu jest słabo na cool/mi4c). Ale dlaczego te stare telefony robią lepsze zdjęcia w dobrych warunkach i przede wszystkim ciut inne, jakby inną metodą zapisu ? Bo chyba obiektywy/sensory nie są gorsze tylko lepsze. Producenci są ślepi czy co ? Miałem po kolei Nubia M2, Redmi Note 5, Meizu Pro 6 Plus, teraz tego Sharpa C10 i na każdym mniej lub bardziej ale widać ten sam paskudny efekt.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez marx » 26 kwi 2019, o 15:32

Super Cena;
SHARP AQUOS S2(C10) Global Version 4GB 64GB
US$119.99[/color] https://www.banggood.com/bang/?tt=27485 ... house%3DHK
Kupon: BGS2426
Wysyłka UE PL i PDM omija VAT
marx
Administrator
 
Posty: 12518
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron