• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 15 lut 2017, o 08:29

Napisz do Ali wyjaśnienie z prośbą o przywrócenie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez ganixon » 15 lut 2017, o 08:42

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Odpisali, ze nie maja takiej mozliwosci i mam otworzyc spor.
LG G2 Mini -> Samsung Galaxy S3 -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Xiaomi Redmi Note 3 Pro -> Huawei P Smart
ganixon
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 lis 2016, o 17:37
Pochwały: 2
Telefon:: Huawei P Smart
ROM: 32

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 15 lut 2017, o 09:14

Dziwne, wiem że były wcześniej takie przypadki i przywracali okres ochrony kupującego. Może niezbyt jasno opisałeś to i źle Cię zrozumieli? Opisz dokładnie, podaj tracking z którego wynika, że nie dostałes przesyłki.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez krzychu8888 » 21 lut 2017, o 09:36

Mam otwarty spór na Ali, (musiałem wysłać tel do naprawy ---> przyszedł już do mnie uszkodzony) sprzedawca odebrał już tel, do końca sporo zostało 4 dni (po tym czasie Ali zwraca mi kase) ale.. ale sprzedawca prosi o przedłużenie czasu (Musi wysłać tel do głównego serwisu a potem mi go odeśle) jest w ogóle możliwość przedłużenia czasu ? nie widzę takiej opcji

Obrazek
krzychu8888
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 16:29
Telefon:: Galaxy S5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez sofoude » 27 lut 2017, o 12:17

Witajcie.
Proszę Was o pomoc. Jestem niedoświadczonym użytkownikiem aliexpress. Niestety, pierwszy zakup i wtopa. Kupiłem 4 telefony, sprzedawca wysłał w dwóch paczkach. pierwsze 2 były ok, drugie przyszły jakby z serwisu, wgrane aplikacje, otwarte przeglądarki, jeden podrapany i zepsuty, nie otwierała się tacka na SIM. Próbowałem najpierw dyskusji ze sprzedawcą, ale mnie zbywał blisko dwa tygodnie więc otworzyłem spór. Po przepychankach stanęło na pełnym zwrocie pieniędzy. Odesłałem telefon, znów potwierdził dopiero po miesiącu mimo, że dotarł po dwóch tygodniach. Później eskalował spór, niby miał do serwisu wysłać po analizę, dziś mi odpisał, że telefon jest uszkodzony i mam mu zapłacić 25$, do zakończenia eskalacji sporu jest jakieś 12 godzin.
W statusie sporu mam coś takiego: AliExpress proposed a new solution Proposal: Refund Only US $ 0.00
proszę poradźcie co teraz zrobić, czy ja mam znów wysyłać jakieś dowody i opisywać na to? Naiwnie myślałem, że poprzednia decyzja "solution: Return goods & refund" jest ostateczna. :(
sofoude
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 12:01
Telefon:: Lg G5

Brak tel na magazynie w niemczech

Postprzez damianooow » 28 lut 2017, o 12:19

Witam
Brosze o pomoc. Zamówiłem tel. Nomu S30 z tej aukcji https://www.aliexpress.com/item/Origina ... c648072eca
Miała to być wysyłka z Niemiec Free Shipping to Poland via Seller's Shipping Method - DE. Opłaciłem przesyłkę metoda Przelewy 24.
Chińczyk mi odpisał
Hello Friend,
Really deeply sorry to make trouble for you.
For Nomu S30 ,its quality not pass the QC in Germany warehouse, now they need back to factory to produce again.
Now have this color for this cellphone in China warehouse with high quality.
So could you accept shipping from China?
Waiting for early response from you.
Thanks for your support in advance.
Liky
Troche mi zależy na czasie, i przede wszystkim chce przesyłke bez VAT.
Co najlepiej zrobić, otworzyć spór i niech zwracają kasę ? Czy oni oddadzą mi ewentualne koszty przewalutowania
damianooow
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 12:10
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Brak tel na magazynie w niemczech

Postprzez bartazzz » 28 lut 2017, o 12:23

kosztów przewalutowania nikt CI nie zwróci, bo oni przyjmują płątnosc w USD, załóż spór i zabierz kasę
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 28 lut 2017, o 22:20

Wystarczy, że napisze Chińczykowi by nie wysyłał z Chin. Minie czas na wysyłkę i towar niewysłany. Bez sporów. Chyba, że Chińczyk chce spór (jako powód pewnie "inny" lub "nie chcę już tego").
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Bettinka.r » 4 mar 2017, o 16:21

Warsaw sent back to parcel the seller's -P_NDZ P_ND_NZWK Failed delivery - the decision to return shipment does not comply with customs requirements
od 20.02 w WER Wawa wisi tzw Wysłanie przesyłki za granicę (Export)
miała być odesłana do tallina i dziwnie znikła
kończy się czas ochrony

co robić?
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 4 mar 2017, o 16:27

Nie zniknęła, po prostu jest w drodze. Skoro czas ochrony się kończy to po prostu poproś o jego przedłużenie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Bettinka.r » 4 mar 2017, o 16:39

wierzę w Twoją wiedzę ... ale tym razem to pozytywne myślenie jest raczej marzeniem ...
od 20.02 minęło 12dni...
skoro inne zwroty wg track już przeszły przez poszczególne kraje i są w drodze do CHin
a mój nie dotarł nawet do Tallina przez 12 dni to myślisz , że on "jest w drodze"....
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 4 mar 2017, o 16:40

Posłuchaj, w drugą stronę, czyli z Chin do Polski przesyłka idzie nawet miesiąc, półtora, dwa miesiące. Niby dlaczego w druga stronę ma iść szybciej? Z Tallina do Polski normalne jest dwa tygodnie, więc co Cię tu dziwi?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama