• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Bettinka.r » 4 mar 2017, o 16:49

dziwi mnie że inne odesłane tego samego dnia przeszły już przez 2 kraje a ten znikł...
przeszukałam wszystko na forum o czasie Tallin-Polska -był krótszy czas przesyłki
ale ufam Twojej wiedzy .będę czekać dalej na track
tylko co jeśli ona z wer wawa "nie wysłana" i "zmieniła właściciela".
co wtedy mogę zrobić ?
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez debilu » 5 mar 2017, o 19:37

W związku z tym że telefon (Xiaomi Redmi Note 3 Pro) nie przychodził, a kończyła się ochrona kupującego otworzyłem spór (poprosiłem wcześniej sprzedającego - Goldwaya - o przedłużenie, ale nie odpowiadał) i napisałem w powodzie że Ochrona kupującego się kończy, a ja dalej nie mam telefonu. Aliexpress uznało spór za niepoprawny i kazało czekać 10 dni, parę godzin później Goldway przedłużył ochronę o 14 dni. Kilka dni później zadzwoniłem do UC co jest z paczką i dowiedziałem się że telefon zostanie odesłany z powodu braku certyfikatu CE (UC Przemyśl...). Jak tylko pojawiło się w trackingu informacja że telefon został odesłany, zmieniłem powód i komentarz w sporze na Package was returned to seller by shipping company. Wczoraj minęło te 10 dni i AliExpress znowu odpowiada, ale wciąż na ten stary powód oraz komentarz i znowu każe mi czekać 10 dni, kiedy jak byk jest napisane w numerze trackingowym, że paczka została odesłana. Co robić? Mogę się od tej decyzji jakoś odwołać?

Jeszcze jedno pytanie, co się stanie jak czas ochrony kupującego się skończy, a spór będzie dalej otwarty?

Dzięki za pomoc.
debilu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 17:32
Telefon:: Xiaomi

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiecki45 » 6 mar 2017, o 16:04

Witam.Ja wczoraj wszedłem w spór bo kończyły mi sie 2 miesiące a Celny w Przemyślu trzyma mi przesyłkę od 16 lutego.Taka jest odpowiedź Ali,nie za bardzo wiem co zrobić.Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
Dear Klaudiusz Dembicki,

Thank you for contacting AliExpress. I am sorry to hear that you are not satisfied with your order 81234857939571.


According to the shipping information, it is your local customs that hold this package and delayed the delivery. Normally it would be detained because: 1. Certain required document is missing, such as invoice, import license or certification etc.; 2. Penalty caused by wrong customs value; 3. Violation of intellectual property rights or counterfeit products; 4. Non-government institute detains the shipment; 5. Against of your local regulations; 6. Customs clearance delay. Please notice that it is buyer's duty to do normal customs clearance and pay the tax.

Problems with the order Judgement from AE Invalid Reason
Customs is holding the package Invalid Since we need to check the detained reason, please confirm with your local customs and provide official documents from them to clarify the exact detained reason to AliExpress within 7 calendar days. If we haven't received the official document from customs within due date, we would assume that you have no intention to get the issue resolved and bear full responsibility. And we will release the payment to the seller.
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez karamba88 » 6 mar 2017, o 16:28

UC Przemyśl załatwił ludzi na cacy. Aliexpress przekarze pieniądze sprzedającym. Finał będzie taki, że kasę i telefon będzie miał sprzedawca. Dobra zmiana.
karamba88
 
Posty: 68
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 10:33
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Frozen drugi » 6 mar 2017, o 22:31

Obrazek
Oni chyba nigdy z tym nie skończą...
Frozen drugi
 

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez recznik » 6 mar 2017, o 23:41

swiecki45 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ali widzi że paczka znajduje się w urzędzie celnym i prosi o podanie przyczyny wraz z dowodem.
co zamawiałeś? dostałeś jakieś pismo z UC wiesz czemu paczka tyle tam leży?
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiecki45 » 7 mar 2017, o 21:21

recznik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ali widzi że paczka znajduje się w urzędzie celnym i prosi o podanie przyczyny wraz z dowodem.
co zamawiałeś? dostałeś jakieś pismo z UC wiesz czemu paczka tyle tam leży?

Zamówiłem Redmi Note 3 Pro 2/16 Dostałem list z Urzędu Celnego że mam zapłacić VAT więc wysłałęm im na maila zrzut transakcji jak to już wcześniej robiłem.Telefon nadal leży w Urzędzie Celnym ,żadnej informacji o powodzie dalszego przetrzymywania przesyłki nie otrzymałem.
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez INTseed » 8 mar 2017, o 11:04

Panowie chińczyk zgodził się na full refund przez paypala.
Ja go niestety nie mam.
Kolega ma. Co muszę podać z jego danych?
Czy później można przesłać z paypala na moje konto bankowe ten zwrot?
INTseed
VIP
 
Posty: 1052
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 12:31
Lokalizacja: z internetu
Pochwały: 23

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez recznik » 8 mar 2017, o 12:03

to moze zadzwon do tego UC i ustal jakie sa losy twojej przesyłki?

z paypala mozna przeslac na konto bankowe ale to srednio opłacalne jest z tego co pamietam.
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez moth » 9 mar 2017, o 19:44

mam taką sytuacje z moim zwrotem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i osąd jako "słuszny"
no i wszystko mi odpowiada, chciałbym zaakceptować te rozwiązanie które tam zaproponowali, bo to jest dokladnie to co ja zaproponowałem, ale nie mam nigdzie takiej możliwości jak widać na screenach. o co chodzi? mam po prostu czekać czy co jest grane?
Obrazek
Avatar użytkownika
moth
AKTYWNY
 
Posty: 482
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 20:39
Pochwały: 38
Telefon:: oppo

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez debilu » 9 mar 2017, o 20:09

Co się dzieje, jak czas ochrony kupującego się kończy, a spór jest w trakcie? Chińczyk dostanie pieniądze, czy będą zamrożone póki spór się nie rozwiąże?
debilu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 17:32
Telefon:: Xiaomi

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 9 mar 2017, o 20:18

Spór wstrzymuje wypłatę.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron