• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Frozen drugi » 11 mar 2017, o 14:05

Sporem zajął się aliexpress 8 mar. Na górze był pasek pokazujący, że 15 spór się zakończy. Sprzedający napisał do mnie coś takiego:
Obrazek
Czy to on nie powinien mi przyznać przez ali zwrotu tylko najpierw każe mi zamknąć i przez PP?
+++
Otrzymałem od nich maila
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I tabelka z kolumnami :wady ; ocena aliexpress ; powód odrzucenia ; dowód
Pod tabelką:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Opcja pierwsza to zwrot który zaproponowałem przy zakładaniu dispute.
Czyli jak dobrze rozumiem 15 automatycznie otrzymam zwrot taki jak sam zaproponowałem, czy coś jeszcze powinienem zrobić?Bo widzę po prawej stronie opcje które przyszły mi na maila i możliwość zaakceptowania. Z drugiej strony sprzedający może mi wystawić negatywny komentarz za akceptację lepszego refund od ali?
Frozen drugi
 

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez arat155 » 11 mar 2017, o 18:18

Musisz zaakceptować propozycje od aliexpress klikając accept i wtedy po paru dniach powinieneś otrzymać zwrot.
Sprzedający może próbować cie naciągnąć, bo jak zamkniesz spor to możesz nic nie dostać, a ponownie go nie otworzysz jeśli skończył się czas ochrony.

Autor postu otrzymał pochwałę
arat155
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 gru 2016, o 02:08
Pochwały: 2
Telefon:: Haier

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Frozen drugi » 13 mar 2017, o 20:09

A po zaakceptowaniu po prostu czekać?
Frozen drugi
 

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Bettinka.r » 13 mar 2017, o 22:12

Panowie szybkiej pomocy potrzeba
mam oficjalną odp sprzedawcy po tym jak tel wraca do niego z UC ...
Hi friend, could you please open the dispute by other reason or personal reason? And ask for the USD refund as we agreed, then we will agree with dispute and you will receive the refund soon.
Please help us choose other reason or personal reason when dispute, thanks.

co teraz robić żeby prawidłowo przerprowadzić spór ???
jaki osobisty powód by Ali nie odrzuciło sporu i oddało pieniądze???
czy to nie jakiś haczyk o którym nie wiem ??
pomóżcie
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez jarek1977 » 13 mar 2017, o 23:12

ja otworzyłem spor z dremi jest taki sklep na ali bo mi sie konczyla któraś tam ochrona przedłużana i ok dremi odpisal ze nie ma sprawy jak telefon do niego wróci to odda kase ale ... na drugi dzien od otwarcia sporu ali mi odpisalo ze to widac moja wina bo moze ... czegos niedałem celnikom jakiejś deklaracji itd i jak w ciagu 7 dni nie przedstawie oficjalnego pisma jakiegos to kase przeleja milemu sprzedawcy. Licze ze moze celnicy odesla jak zapowiadaja sami ten telefon. Ni chce ich wyreczac i tez nie wiem czy jak im mailem wysle polecenie zeby odeslac to czy ali sie kiedys nie dokopie tego jakos i nie zakwestionuje ze to moja wina byla jednak bo przciez kazalem odeslac. Licze ze bank moze mi uzna i dokona zwrotu z karty visa jakby co.
Wniosek : przedłużaj ochronę dopuki nie zobaczysz ze ten telefon wraca na śledzeniu.
jarek1977
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 lut 2017, o 12:22
Telefon:: Coolpad

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Bettinka.r » 13 mar 2017, o 23:17

tel juz wraca wg track
a to są uzgodnienia ze sprzedawcą
mam założyć spór z powodu osobistego
sprzedawca chce bym podała mój powód osobisty
i ok podam mu . tylko jaki podac??? żeby pasowało sprzedawcy i Ali do zwrotu mi pieniędzy?
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Frozen drugi » 16 mar 2017, o 22:58

Co zrobić po zaakceptowaniu refundu od ali? Zamknąć dispute?
Frozen drugi
 

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 16 mar 2017, o 23:08

Nic.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez debilu » 18 mar 2017, o 12:56

Ali uznało moje dispute za Valid, co teraz muszę zrobić?
Obrazek

Czekać na odpowiedź drugiej strony, czy co? Dzięki za pomoc.
debilu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 17:32
Telefon:: Xiaomi

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez wojtekmaly36 » 18 mar 2017, o 15:39

Kupilem na ali zegarek G-shock wszystko ładnie pieknie do momentu kiedy od dłuższego czasu w sledzeniu paczki status wer warszawa i potem przesylka w transporcie co zostało aż do dzisiaj.Co sie okazało listonosz nie dostarczył paczki a nie nie zostawił awizo,po 3tyg bezczelnie podrzucił mi drugie awizo do skrzynki kiedy bylo już zapuzno paczka została odesłana do nadawcy zostało mi 6 dni do otwarcia sporu co moge w tej sytułacjii zrobic nr:RS618894756NL.Chinczyk twierdzi ze paczka jest w polsce jak mam udowodnić ze nic nie dostałem? wrazie otwarcia sporu?
wojtekmaly36
 
Posty: 114
Dołączył(a): 25 sty 2015, o 23:04
Telefon:: meizu

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiecki45 » 18 mar 2017, o 19:18

Witam.Zamówiłem u Goldwaya Redmi Note 3 Pro który utknął 16 stycznia w UC Przemyśl.Dzień przed końcem okresu ochronnego wszedłem w spór.Ali odpisało mi abym w ciągu 7 dni udokumentował powód zatrzymania przez Urząd Celny.Wysłałem im maila w którym UC informuje mnie o braku certyfikatu itd.Dostałem następnie odpowiedż od Goldwaya z przesłanym certyfikatem,fakturą zakupu i przedłużeniem sporu o kolejne 7 dni.Certyfikat z fakturą wysłałem mailem do UC Przemyśl ale nie wiem czy to wystarczy i czy zaakceptować ostatni ruch Goldwaya bo wówczas okres ochronny się skończy a tel mogą i tak odesłać.A to ostatnia korenspondencja od Goldwaya hi friend, attached invoice for your ref, pls contact your customs to make customs clearance soon? hope everything is going smooth, keep us posted!
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Bettinka.r » 18 mar 2017, o 23:20

swiecki45 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


jak masz CE i wszystko to może przejdzie... jak pisali poprzednicy
a jak nie masz na tel CE to i tak odeśłą
a ustalałeś coś wcześniej z Goldim?? co zrobicie w razie gdy UC odeśle???
gdybyś z nim ustalał wcześniej - pewnie byś się dogadał ...jak i ja uczyniłam ..
owszem trzeba było założyć spór , dogadać się ile tracisz $ i by Ci pozytywnie zaakceptował spór
chyba że o fuul refund w sporze wyskakiwałeś....
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama