• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez abramar » 23 sie 2018, o 08:33

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


wszystkie numery w kontaktach zawsze mam z kierunkowym, także to na pewno nie jest problem natomiast pododawałem w S Boost również textre i będę obserwował, dzięki
abramar
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2018, o 20:08
Pochwały: 1
Telefon:: Aquos S2 / ZUK Z2

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zawel » 23 sie 2018, o 10:30

Tak, trzeba dodać textrę i wszystkie apki, które choćby podejrzewamy, że powinny działać w tle - i tak samo z austostartem. System w Aquosie S2 bardzo agresywnie wyrzuca aplikacje z pamięci ale honoruje ustawienia z S-Boosta.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Chrobry » 23 sie 2018, o 18:12

Kontynuując mój watek, próbując wszelkimi sposobami ciągle nie widzę telefonu w adb/fastboot... aleeee widzę go i mogę wykonywać komendy w programie universal fastboot & adb tool.

Wiecie czy jest możliwość wykonać komendę fastboot flash unlock unlockkey.bin w w/w programie? Gdzie muszę wrzucić plik unlockkey.bin?
Chrobry
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:11
Pochwały: 1
Telefon:: Sharp Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez gutosie » 23 sie 2018, o 20:36

jaki system operacyjny masz ? może wyłącz program antywirusowy, odinstaluj wszystkie programy adb i sterowniki i zainstaluj ponownie tylko te które są potrzebne
masz mój opis kilka postów wstecz i paczkę z adb ;-)
gutosie
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 20:41
Pochwały: 4
Telefon:: UMI ZTE Sharp Aquos

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 24 sie 2018, o 09:05

Chrobry napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


jak masz możliwość sprawdz na innym systemie operacyjnym,
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 24 sie 2018, o 09:15

z podziękowaniem dla przedmówców - treble ROM zagościł w moim telefonie, tj. mam treble + poprawki: SS2-trebled3.1_fix_VENDOR_1.zip oraz trebledv3-SAT-SS2-MODULE_2080WWupdate.zip - po ich instalacji na "goły" treble zniknął mi j. polski oraz ładnie zaokrąglone rogi
większość rzeczy działa poprawnie, ale mam kilka pytań:
- czy apka kamery wszystkim włącza się tak koszmarnie długo (tzn. oczekiwanie na podgląd z kamery) czy to może przypadłość ww. romu? EDIT: normalny - po update z tego postu włącza się natychmiastowo (backup odpowiednich partycji do wgrania z poziomu twrp) : https://forum.xda-developers.com/showpo ... count=1379
- konto google działa, ale synchronizacja kontaktów nie - 2x usuwalem konto google, czyściłem dane apek googla i nic - reszta danych (kalendarz, chrome) synchronizuje się, a kontakty dalej nie - EDIT: pomogło update wymienione powyżej
- jakiś wpływ na kolor diody powiadomień? próbowałem Light Manager, ale świeci tylko na zielono

I jeszcze czy jakbym chciał przetestować najnowsze AICP, to mają obecnie treble muszę sflashować plik pobrany stąd: https://treble.andro.plus/ - wybieram plik 'system-arm64-ab-vanilla-nosu.img' , flashuję przez TWRP jako /system + flash gapps +opcjonalnie Magisk?

BTW. ogólne wrażenie to telefon bardzo sprawny i szybki - nie widzę różnic w responsywności systemu po przesiadce ze snapdragona 821(mi5s 3/64) na sd630; najbardziej jednak irytuje mnie jakość rozmów - mikrofon na krawędzi + MZ mocno przeciętna jakość rozmów - brak sopranów i w konsekwencji ogólna jakość bliższa nokii 3310 niż obecnym aparatom
---
EDIT: zmiany po wgraniu update WW1380
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez kafaros » 24 sie 2018, o 16:53

Też się z tyn zmierzę ale najpierw, ktoś jakąś szybę poleci? Za 1 razem folia od majfrienda, teraz już szkło ale dość grube i jakiś dziwny efekt na wyświetlaczu, ogólnie słabe a na ali najwięcej osób polecał, wiem wiem opinie...Pomoże kto? Man zdolność do upadania telefonu, niestety...
kafaros
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 11:11
Telefon:: Xiaomi

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Lindinho » 25 sie 2018, o 08:25

A jak ustawić Whatsapp, by nie wyskakiwały podwójne powiadomienia? Te Whatsappowe na srodku ekranu są ok, jak wyłączyć te u góry? By się nie dublowały. Tajwańskie Oreo
Lindinho
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 lis 2016, o 19:59
Telefon:: Xiaomi & Sharp

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Lindinho » 25 sie 2018, o 20:07

Macie albo możecie polecić jakieś ciekawe dzwonki SMS i powiadomień? Te z Oreo 8 Sharp nie pasują. Albo jak skopiować z miui 10 Redmi 3s?
Lindinho
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 lis 2016, o 19:59
Telefon:: Xiaomi & Sharp

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez aquos11 » 25 sie 2018, o 21:55

Cześć. Prześledziłem cały wątek uważnie i mam pytanko.
Mam S2 z chińskim ROM-em. Bootloader zablokowany.
Chcę wgrać sobie ROM tajwański, by potem ewentualnie zaktualizować do Oreo.
Zależy mi na płatnościach NFC.
Rozumiem, że odblokowując Boota, tracę możliwość płatności NFC?
Czy jeśli teraz odblokuję Boota, zainstaluję ROM tajwański, to nie będę mógł płacić NFC?
Gdzieś po drodze wyczytałem, że Boota można potem ponownie zablokować - mógłbym prosić o instrukcję?
I ostatnie pytanie, czy jeśli odblokuję Boota, zainstaluję ROM tajwański, potem zaktualizuję do Oreo i zablokuję ponownie Boota (= by móc płacić NFC), to czy będąc na Oreo, będę mógł ponownie odblokować Boota?
Tak jak pisałem na początku, zależy mi na NFC, ale nie chcę się jednocześnie ograniczać do Oreo po aktualizacji, gdybym jednak stwierdził, że mi nie odpowiada.
Wielkie dzięki!
Pozdrawiam
aquos11
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 sie 2018, o 19:55
Telefon:: Sharp

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez ddr » 25 sie 2018, o 21:59

fastboot oem lock - tym zablokujesz.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez aquos11 » 25 sie 2018, o 22:03

Czyli muszę mieć zablokowany, żeby korzystać z NFC? A jeśli zaktualizuję na Oreo, wcześniej odblokowawszy Boota, i wtedy ponownie zablokuję Boota, to czy będę miał możliwość jego odblokowania ponownie czy już będę musiał zostać na Oreo?
Potwierdźcie mi, proszę, cztery fakty:
1) odblokowany Boot = brak NFC (przynajmniej na oficjalnych ROM-ach),
2) ponowne zablokowanie Boota rozwiązuje problem NFC (telefon przechodzi pozytywnie weryfikację),
3) czy odblokowanie Boota oznacza utratę certyfikacji telefonu w naszym 'sharpowym' przypadku,
4) czy w Oreo nadal nie ma możliwości wymuszenia na aplikacjach korzystania z trybu pełnoekranowego (tj. dopasowania ich do pełnego ekranu, bez czarnego paska u góry).
Dzięki! ;-)
aquos11
 
Posty: 24
Dołączył(a): 25 sie 2018, o 19:55
Telefon:: Sharp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama