• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Chrobry » 20 sie 2018, o 20:11

gutosie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dostaje < waiting for device > po drugiej komendzie - prawdopodobnie problem z sterownikami. Spróbuje coś pomieszać i dam znać.

Edit: udało sie wprowadzić komendy przez Universal Fastboot & Adb Tool:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
wiping userdata...
Creating filesystem with parameters:
Size: 51195654144
Block size: 4096
Blocks per group: 32768
Inodes per group: 8192
Inode size: 256
Journal blocks: 32768
Label:
Blocks: 12498939
Block groups: 382
Reserved block group size: 1024
Created filesystem with 11/3129344 inodes and 242483/12498939 blocks
target reported max download size of 536870912 bytes
erasing 'userdata'...
FAILED (remote: Erase is not allowed in Lock State)
finished. total time: 0.003s

Niestety po restarcie ciągle 8.0


Esper napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzięki! to mam juz unlockkey.bin ;)
Ostatnio edytowano 20 sie 2018, o 20:33 przez Chrobry, łącznie edytowano 1 raz
Chrobry
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:11
Pochwały: 1
Telefon:: Sharp Aquos S2

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez gutosie » 20 sie 2018, o 20:32

musisz mieć zainstalowane odpowiednie stery i wprowadzić tel w tryb Download Mode
pobierz paczkę:
https://drive.google.com/file/d/1dTRAAGCg45hmc-_pMKS2DiBLA8ZnJEOL/view
- wypakuj z zip
- otwórz folder platform-tools_r27.0.1-windows
- otwórz folder platform-tools
- na wolnym polu w folderze naciśnij Shift i wybierz "Otwórz okono plecenia tutaj" , jak na foto:
Obrazek
sterowniki masz w w fonie CD..
i dalej jedziesz poleceniami ;-)
UPSSS... widzę że masz zwrotną wiadomość:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

czyli na zablokowanym bootloader się nie da :-? :-/

Autor postu otrzymał pochwałę
gutosie
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 20:41
Pochwały: 4
Telefon:: UMI ZTE Sharp Aquos

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Chrobry » 20 sie 2018, o 20:44

Ok, czyli powinienem jechać jak np. tutaj?

https://docs.google.com/document/d/16l8 ... nq193doct3

Zależy mi żeby w najprostszy sposób dojechać do momentu gdzie na S2 mam Androida z google play i działającym płaceniem przez NFC ;)
Chrobry
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:11
Pochwały: 1
Telefon:: Sharp Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 21 sie 2018, o 09:19

Chrobry napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


strasznie szczegółowa instrukcja, ja przez to przechodziłem wg instrukcji na xda streściłem to w połowe 68 strony sharp-aquos-s2-t36458-804.html
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Chrobry » 21 sie 2018, o 19:25

Rozumiem, że chodzi o te punkty:

1. Get installed ADB/Fastboot driversand cmd - you can use OST portable (above)
2. Enable Developer optionsin android and usb debugging. Reset phone to fastboot (downloadmode) by "adb reboot bootloader" or by buttons combination..whatever.
3. Cpy unlockkey.bin to fastboot folder and type" fastboot flash unlock unlockkey.bin". You should have response "OK".
4. use fastboot-android.exe from SUT (OST portable folder). Type command " fastboot-android flashing unlock_critical". If its ok - phone screen should give a message about Bootloader unlock.
5. Enter fastboot again (download mode) and type" fastboot flash unlock unlockkey.bin". You should have response "OK".
6. Type command " fastboot oem unlock-go". If its ok - phone screen should give a message about Bootloader unlock.
7. Now you can use my OST nb0 roms to flash via SUT.

Możesz mi wytłumaczyć prościej punkt 4., co to jest OST, co znaczy SUT oraz jakie pliki oprócz unlockkey.bin potrzebuje (tylko właściwy taiwański(?) rom? czy raczej jego obraz?). Czy może po wykonaniu 6 punktów będę mógł zainstalować taiwański poprzez update w telefonie?
Chrobry
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:11
Pochwały: 1
Telefon:: Sharp Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez gutosie » 21 sie 2018, o 20:41

Przeczytaj kilka razy opis instrukcji, jak będziesz pewien co masz zrobić to do dzieła ;-) Mi udało się odblokować bootloader bez użycia ntool
gutosie
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 20:41
Pochwały: 4
Telefon:: UMI ZTE Sharp Aquos

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 22 sie 2018, o 10:15

Chrobry napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


OST jeśli się nie mylę to ten program, za pomocą którego można wgrywać romy. SUT nie mam pojęcia.
Z tego opisu wynikałoby, że wgrywać będziesz romy przygotowane dla OST, są to pliki w frmacie nb0.

Ja przechodziłem chyba nieco inną scieżkę, wpierw odblokowanie, później wgranie TWRP, wgranie wcześniejszego boota i wówczas mogłem zrobić upgrade przez wrzucenie pliku z romem na telefon. Ta Twoja instrukcja wydaje się być krótsza prostsza / inna :)
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez lakibar » 22 sie 2018, o 17:12

yattaman napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Miał ktoś podobnie?
U mnie to samo, że niektóre SMSy (nawet nie wiem które i ile, ale losowo) nie dochodzą do mnie. Używam apki zewnętrznej na tajwańskiej 8, ze spolszczeniem morelocate2. Stockowa apka od SMS wyłączona.
Aktualnie pozmieniałem jeszcze ustawienia/uprawnienia i wygląda na to, że jest lepiej - potestuję.
Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z tym, to prośba o info :)
lakibar
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 17:16
Telefon:: Meizu

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez adamuadamu » 22 sie 2018, o 17:39

cześć,
mój S2 przebrnął przez WER W-wa i będzie jutro lub pojutrze u mnie. Temat śledzę w miarę regularnie.
Mój cel to odblokowanie bootloadera i wgranie sobie treble rom, czy może ktoś potwierdzić poprawność toku postępowania dla 4/64GB (aka SS2):
1. włączam telefon, nie włączam WiFi, reboot do bootloadera = 'adb reboot bootloader', potem kontynuuję zgodnie z opisem z pierwszego postu na xda, czyli stąd: https://forum.xda-developers.com/androi ... d-t3761071
2. instaluję treble ROM stąd: https://forum.xda-developers.com/showpo ... tcount=287 postępując zgodnie z punktami na dole, tj.
2.1. uruchamiam OST tool i czekam na zainstalowanie się sterowników
2.2. pobieram treble 3.1 dla SS2
2.3. wchodzę tryb download
2.4. flashuję treble 3.1 dla SS2 używając wyłącznie opcji Normal Download oraz Erase Data
Jak rozumiem, ROM zawiera już w sobie TWRP?
3. Dodatki do treble ( https://forum.xda-developers.com/showpo ... tcount=288 )
3.1. fix dla Vendor, Boot i TWRP: instaluję z poziomu TWRP plik SS2-trebled3.1_fix_VENDOR_1.zip
3.2. fix dla Modem do wrzucenia jako .img z poziomu TWRP: SAT modem from 135E WW (recommended) tu jest dla mnie niejasne - mam instalować na SS2 patch z modelu SAT?
3.3 generalny fix o rozmiarze 1,5G: trebledv3-SAT-SS2-MODULE_2080WWupdate.zip

czy jest w powyższym coś nadmiarowego lub coś pominąłem?
z góry dzięki za porady
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez abramar » 22 sie 2018, o 18:48

lakibar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Witam,
pisałem kilka dni temu o moim problemie, smsy również mi nie dochodzą, losowo, nie wiem o wszystkich tylko o tych o które ktoś mnie zapyta. Co masz na myśli, że pozamieniałeś ustawienia/uprwanienia - co dokładnie pozmieniałeś, że wg Ciebie jest poprawa?

U mnie dodatkowo jest problem z powiadomieniami, również losowych aplikacji, od googla dostaję, od innych różnie, np aplikacja RSO - Regionalny System Ostrzegania, obecnie mam jeszcze stary telefon i widzę, że powiadomienia są tam widoczne, a na nowym nie dostałem ani jednego.

Mój system to tajwański Oreo 8.0 zaktualizowany z 7.1, bez spolszczenia.
abramar
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2018, o 20:08
Pochwały: 1
Telefon:: Aquos S2 / ZUK Z2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez ddr » 22 sie 2018, o 19:15

Jeśli chodzi o aplikacje to ustaw S Boost w ustawieniach. Z SMS to nie wiem, ale problem może leżeć w formacie przechowywanych numerów. Powinny się zaczynać od numeru kierunkowego.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Chrobry » 22 sie 2018, o 20:42

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Z tego co się orientuje to wystarczy wrzucić aktualizacje tajwańska na chiński soft i z poziomu telefonu zainstalować aktualizacje, nie da się natomiast tak zrobić na 8.0(moja sytuacja).
Wszytsko opisane tutaj:
sharp-aquos-s2-t36458-648.html#p387588


Chcąc omawiać moje postępy na bieżąco to utknąłem z sterownikami. Instalator z telefon konczy sie tak:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Żadna metoda z opisanych w poniższym linku nie działa. Puste listy po komendzie adb devices lub <waiting for device> po innych.
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Spróbuje jutro na innym komputerze.
Chrobry
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:11
Pochwały: 1
Telefon:: Sharp Aquos S2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości