• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Asq » 19 lip 2018, o 08:42

masakra_a napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Odblokuj bootloadera. Będziesz mógł po ewentualnym upgradzie zmienić na inny soft.


Nemesis40 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Jeśli bootloader nie został wcześniej odblokowany to nie będzie możlwiości jego odblokwania po aktualizacji do 8.0.


Jak odblokować bootloader w S2?
Asq
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 20:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sharo Aquos S2

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 19 lip 2018, o 09:04

Asq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ok pobrałem pakiet, wrzuciłem na SD udalo się odpalic recovery ale próba wgrania tego pakietu zakonczyla sie bledem tak damo jak i wgrania updatu wg jednej z wczesniejszych podpowiedzi https://scr.hu/eDNYqZ

jednak czegoś nie rozumiem, przeciez ja mam ss2 wiec czemu on chce sat?

na screenie nie widac ale nawet factory reset zakonczyl sie bledem
-- wiping data
foramting /data
data wipe complete.
E: failed to mount /logfs: invalid argument

a moze tak ma byc?

JD odpisało:
"Dear customer, we are sorry for the inconvenience we caused, the specific procedure is on our website, you can do it according to the cartoon, at the same time, we advise you to find a local smartphone technician to help you deal with the process. Please note that if the phone cannot be used after the flash, the risk need to be taken by the recipient. Thank you. Yeates."


To może pierw trzeba zrobić sklep play, a potem zaktualizować? Ewentualnie spróbuj jeszcze raz przejść te obrazki z ich strony


sklep play itp probowalem juz dograc chyba na 4 sposoby zawsze to samo - nie da sie :/ ich instrukcja jest dla 7.1.1 na 8 kończy się czymś takim https://scr.hu/wple19
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1
Góra

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Asq » 19 lip 2018, o 10:34

Esper napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A pisałeś do nich jak to zrobić na oreo 8? Może mają jakiś sposób
Asq
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 20:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sharo Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 19 lip 2018, o 13:13

Asq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A pisałeś do nich jak to zrobić na oreo 8? Może mają jakiś sposób


cały czas piszę, ale oni piszą, że działa i trzeba zrobić a ja, że nie mogę nic zrobić :)

zimmonx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

pod tym linkiem https://forum.xda-developers.com/showpo ... tcount=287
jest link do
https://forum.xda-developers.com/showpo ... tcount=929
ale zupełnie nie wiem jak bym miał to zrobić...
zaciąłem się już na pierwszym kroku
1. Download this twrp and flash from twrp as "image" to "boot". SS2 twrp for unlocking

pobieram i co dalej?
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1
Góra

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez masakra_a » 19 lip 2018, o 20:58

Esper napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Udało Ci się wejść do recovery menu czy dalej no command?
masakra_a
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 12:49
Pochwały: 1
Telefon:: MOTO

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zimmonx » 20 lip 2018, o 00:24

Esper napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A pisałeś do nich jak to zrobić na oreo 8? Może mają jakiś sposób


cały czas piszę, ale oni piszą, że działa i trzeba zrobić a ja, że nie mogę nic zrobić :)

zimmonx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

pod tym linkiem https://forum.xda-developers.com/showpo ... tcount=287
jest link do
https://forum.xda-developers.com/showpo ... tcount=929
ale zupełnie nie wiem jak bym miał to zrobić...
zaciąłem się już na pierwszym kroku
1. Download this twrp and flash from twrp as "image" to "boot". SS2 twrp for unlocking

pobieram i co dalej?


Generalnie możesz wgrać ten rom z pierwszego linka przez program ost, to o czym piszesz robisz dopiero po wgraniu tego tomu, ale nie musisz tego robić.
zimmonx
 
Posty: 91
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 09:27
Lokalizacja: pl
Pochwały: 10
Telefon:: Sharp Aquos S2
ROM: 135E Custom
Góra

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez sopellos » 20 lip 2018, o 06:46

zimmonx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zimmonx a Jak sprawa wygląda do tajwańskiego romu??
sopellos
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 sie 2015, o 10:58
Telefon:: lg

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 20 lip 2018, o 09:08

masakra_a napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Udało Ci się wejść do recovery menu czy dalej no command?

to jest akurat proste, podpinasz telefon kablem do kompa, power off, a nastepnie vol up + power on, problem mialem gdy to robilem przez program z kompa ten adb coś tam :)

zimmonx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ze względu na ryzyko uwalenia, poczekam jeszcze pewnie ze 2 tyg (i tak od jutra urlop). Może się coś pojawi nowego :] a jak nie to sprawdzimy...

a od JD:
Dear customer, if you can not get it done after all these efforts, we recommend you to change the system language to English and find a local technical store to root the phone. And we will compensate the cost. Jonas
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1
Góra

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rgr » 20 lip 2018, o 13:16

zimmonx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jest już fix na autobrighness - trzeba mieć roota. Ma pojawić się w następnej wersji Treble 3.1.
Czyli:
0. Nie łączyć się z netem, bo ściągnie aktualizację do Oreo i zablokuje możliwość zmian!
1. Odblokować bootloader.
Spoiler:

2. Update romu z chińskiego (CN) na międzynarodowy (WW).
Spoiler:


3. Wgrać Treble 3.1 + ewentualny fix na autobrighness.
Spoiler:



Ja zrobiłem krok 4 i wgrałem AICP, ale nie polecam. Apka do kamery taka sobie (podstawowa), safetynet nie przechodzi testu cts profile, nie można połączyć się z fonem i zgrać zdjęć, a dodatkowo co jakiś czas po restarcie przechodzi z tryb Download i muszę z PC ustawiać ponownie boot na a. Jest jakaś aktualizacja AICP, ale nie wiem czy likwiduje wszystkie w/w problemy.

Pochwały przyznane za posta: 3
Ostatnio edytowano 20 lip 2018, o 14:47 przez rgr, łącznie edytowano 1 raz
rgr
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 cze 2018, o 20:51
Pochwały: 9
Telefon:: Sharp S2 / LeTV x522

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rgr » 20 lip 2018, o 14:07

Widzieliście gdzieś pasujące szkło do S2?
Na stoisku GSM zaproponowano mi uniwersalne z montażem za 29zł. Nie wiem czy warto, nigdy szkła nie miałem :)
rgr
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 cze 2018, o 20:51
Pochwały: 9
Telefon:: Sharp S2 / LeTV x522

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Lindinho » 20 lip 2018, o 16:37

CHYI 3D Curved Film For Sharp Aquos S2 S3 mini Screen Protector Explosion-proof Full Hydration Film With Tool Not Tempered Glass
http://s.aliexpress.com/7RFnABnq?fromSns=Copy to Clipboard
Lindinho
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 lis 2016, o 19:59
Telefon:: Xiaomi & Sharp

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 20 lip 2018, o 16:40

miał ktoś może okazję otwierać telefon w ten sposób? https://www.youtube.com/watch?v=wSnMyGBhvcs
jeśli tak to czy zwykła suszarka się nada do podgrzania?
Czy później trzeba to czymś kleić?

nie nie uwaliłem, przygotowuję się :)
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości