• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez yattaman » 13 sie 2018, o 23:30

Nie jestem pewny, ale może najpierw spróbuj zaktualizować do tajwańskiej 7, a potem dopiero do 8, zresztą wtedy to już sam się powinien zaktualizować.
I żeby była jasność z tym "polskim", to jest takie tłumaczenie pół na pół z angielskim.
yattaman
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 09:48
Pochwały: 1
Telefon:: Sharp Aquos S2

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez ddr » 14 sie 2018, o 04:11

Nie ma wersji global z językiem polskim...
Wgraj 135E/F ze zmianą SKU na 300WW. Potem aktualizacja 2080, ew 135F jeśli wgrałeś 135E.
Morelocale z uprawnieniem przez adb.
Opcjonalnie QSM by odblokować ukrywajkę dolnych klawiszy.

Czeka cię dużo czytania i klikania ;).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Asq » 14 sie 2018, o 07:55

Esper napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie lepiej go sprzedać?

Teraz już mam tajwanskiego 7.1 tylko się nie chce sam aktualizować do 8ki
A tak przy okazji coś się nauczyłem :)


To gratulacje, jak się udało to zrobić?
Proponuję wgrać tajwański 7 na tel i zrobić aktualizację, potem przez ota na 8, ale 7 naprawdę jest dobra
Asq
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 20:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sharo Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Asq » 14 sie 2018, o 07:59

lakibar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wrzucasz na tel tajwański 7 http://dl.sharpmobile.com.tw/update/S2/ ... update.zip zmień w nazwie tylko z 5 na 6, po restarcie tel wykryje nowe oprogramowanie, zaktualizuj, potem przez OTA do 8
Asq
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 20:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sharo Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez mag12 » 14 sie 2018, o 08:03

Wchodziłem w QSM i ustawiłem dodatkową blokadę "slide to unlock", trochę mi to przeszkadza a nie wiem jak wrócić. Może ktoś wie?
mag12
 
Posty: 83
Dołączył(a): 22 maja 2016, o 17:26
Pochwały: 5
Telefon:: sharp s2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 14 sie 2018, o 09:33

Asq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


w skrócie, najpierw ten zakup pkt w ntool, wygenerowanie pliku do odblokowania. Następnie jego wgranie.
1. Get installed ADB/Fastboot driversand cmd - you can use OST portable (above)
2. Enable Developer optionsin android and usb debugging. Reset phone to fastboot (downloadmode) by "adb reboot bootloader" or by buttons combination..whatever.
3. Cpy unlockkey.bin to fastboot folder and type" fastboot flash unlock unlockkey.bin". You should have response "OK".
4. use fastboot-android.exe from SUT (OST portable folder). Type command " fastboot-android flashing unlock_critical". If its ok - phone screen should give a message about Bootloader unlock.
5. Enter fastboot again (download mode) and type" fastboot flash unlock unlockkey.bin". You should have response "OK".
6. Type command " fastboot oem unlock-go". If its ok - phone screen should give a message about Bootloader unlock.
7. Now you can use my OST nb0 roms to flash via SUT.


Wówczas można wgrać twrp, następnie przez twrp przywraca się jakąś poprzednią wersję Bootloader'a

-Download twrp...
-Flash twrp from fastboot: "fastboot flash boot filename.img"
-Get Bootloader_oldservice.zip for you model...
-flash zip from TWRP.
-now you are able to flash OST ROMS after reboot.

I teraz można już przez OST wgrać ROM....

wszystko po prawdzie wg opisów na https://forum.xda-developers.com/androi ... d-t3761071
jedynie ciężko było się połapać co i jak.
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez lakibar » 14 sie 2018, o 17:23

Asq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wrzucasz na tel tajwański 7 http://dl.sharpmobile.com.tw/update/S2/ ... update.zip zmień w nazwie tylko z 5 na 6, po restarcie tel wykryje nowe oprogramowanie, zaktualizuj, potem przez OTA do 8


Dobra mam zainstalowaną tajwańską 7. Niby wykrywa mi od razu update do 8 (2080.B2) ale nie wiem czy aktualizować i czy nie lepiej
ewentualnie odblokować bootloadera...
lakibar
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 17:16
Telefon:: Meizu
Góra

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Asq » 14 sie 2018, o 18:54

A po co odblokowywać boot? Chyba że nie chcesz płacić telefonem
Asq
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 20:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sharo Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez sopellos » 14 sie 2018, o 21:18

Asq mam pytanie . W ilu mniej więcej masz spolszczony teraz telefon z tym Oreo 8??
2 pytanie czy mmsy przychodzą Ci normalnie ? Czy musisz mieć odpalony transfer danych ??
sopellos
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 sie 2015, o 10:58
Telefon:: lg

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez lakibar » 14 sie 2018, o 23:06

Słuchajcie, pomóżcie. Telefon się nie uruchamia w ogóle.
Telefon normalnie działał (po wgraniu tajwańskiej 7 i automatycznej aktualizacji do 8), został zrestartowany, skonfigurowany itp.
Po paru godzinach wyłączyłem go (power off), żeby włożyć kartę SIM i już się nie uruchamia, zero jakiejkolwiek reakcji, nie reaguje na podłączenie ładowarki, kompletna cisza. Jakieś pomysły co jest nie tak?

EDIT
Jakimś cudem się włączył, gdy próbowałem uruchomić tryb recovery (press Volume Up and Power buttons)... Chyba lepiej go nie wyłączać...
lakibar
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 17:16
Telefon:: Meizu

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Asq » 15 sie 2018, o 06:42

sopellos napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W ustawieniach tel, mniej więcej 90% po polsku, nie jest spolszczone, status bar, special setting, soft key, s boost, application authority, wszystko od google 100% polski
MMS przychodzą zawsze, ale zdjęcia automatycznie pobiera tylko jak są włączone dane komórkowe
Asq
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 20:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sharo Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 15 sie 2018, o 11:18

A powiedzcie, istnieje jakieś ryzyko, że wgrywając ten rom http://dl.sharpmobile.com.tw/update/S2/ ... update.zip a poźniej dokonująć aktualizacji np. do 8ki w sofcie pozostaną jakieś niechciane dodatki?
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron