pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
14 sie 2018, o 17:23
Wrzucasz na tel tajwański 7
http://dl.sharpmobile.com.tw/update/S2/ ... update.zip zmień w nazwie tylko z 5 na 6, po restarcie tel wykryje nowe oprogramowanie, zaktualizuj, potem przez OTA do 8
Dobra mam zainstalowaną tajwańską 7. Niby wykrywa mi od razu update do 8 (2080.B2) ale nie wiem czy aktualizować i czy nie lepiej
ewentualnie odblokować bootloadera...
14 sie 2018, o 18:54
A po co odblokowywać boot? Chyba że nie chcesz płacić telefonem
14 sie 2018, o 21:18
Asq mam pytanie . W ilu mniej więcej masz spolszczony teraz telefon z tym Oreo 8??
2 pytanie czy mmsy przychodzą Ci normalnie ? Czy musisz mieć odpalony transfer danych ??
14 sie 2018, o 23:06
Słuchajcie, pomóżcie. Telefon się nie uruchamia w ogóle.
Telefon normalnie działał (po wgraniu tajwańskiej 7 i automatycznej aktualizacji do 8), został zrestartowany, skonfigurowany itp.
Po paru godzinach wyłączyłem go (power off), żeby włożyć kartę SIM i już się nie uruchamia, zero jakiejkolwiek reakcji, nie reaguje na podłączenie ładowarki, kompletna cisza. Jakieś pomysły co jest nie tak?
EDIT
Jakimś cudem się włączył, gdy próbowałem uruchomić tryb recovery (press Volume Up and Power buttons)... Chyba lepiej go nie wyłączać...
15 sie 2018, o 06:42
W ustawieniach tel, mniej więcej 90% po polsku, nie jest spolszczone, status bar, special setting, soft key, s boost, application authority, wszystko od google 100% polski
MMS przychodzą zawsze, ale zdjęcia automatycznie pobiera tylko jak są włączone dane komórkowe
15 sie 2018, o 11:18
A powiedzcie, istnieje jakieś ryzyko, że wgrywając ten rom
http://dl.sharpmobile.com.tw/update/S2/ ... update.zip a poźniej dokonująć aktualizacji np. do 8ki w sofcie pozostaną jakieś niechciane dodatki?
15 sie 2018, o 13:15
Hej jako że krótko posiadam tel. Wersja andka 7.1.1. To zapytam jeszcze raz o opcję full screen, posiadam tylko on i off, a różnicy nie widzę. Czy jest możliwość schowania górnego paska jak dolnego? Zauważyłem że przy niektórych stronach gorna belka jest koloru strony, również w aplikacjach niektórych jest jakby full screen.
W grach mam z boku taką strzałkę z jakimiś gadżetami, i wydawało mi się że była tam opcja nagrywania ale znikła.
16 sie 2018, o 00:11
Mam trzy problemy z telefonem:
1) nie dochodza do mnie smsy z mBanku
2) jedna z aplikacji ma problem z synchronizacja danych (pobiera z sieci, ale nie wysyla)
3) nie otrzymuje powiadomien z aplikacji (w ustawieniach wszystkie zgody poudzielane)
Moj system to tajwanski Android 7 zaktualizowany do 8
Czy macie jakies spostrzezenia co do moich problem? Mysle o wgraniu ponownie 7 tajwanskiej, czy z zablokowanym bootloaderem moge to zrobic?
Sent from my FS8010 using Tapatalk
16 sie 2018, o 06:10
Coś masz skopane, u mnie 1 i 3 działają na Oreo bez żadnego problemu.
16 sie 2018, o 06:58
Miałem problem z s2. Odblokowany bootloader plus wgrany treble rom 3.1 i kilka dni temu telefon sam sie restartował i włączał a później dość długo wisiał na logo sharpa (z dobra godzinkę). Nie mogłem go wyłączyć a nic nic. Ale po godzinie sam "wstał". Miał ktoś podobne objawy? Na chwilę obecną jest wszystko ok.