• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez mpatrykb » 27 lis 2013, o 14:28

Witam mam pewien problem, zamówiłem towar, i wydawało mi się że jest wszystko ok, dałem 5 gwiazdek zakończyłem tranzakcję..
teraz po 2 dniach okazuje się, że nie działa tak jak powinien, co w takim przypadku zrobić ? pozostało tylko dogadanie się ze sprzedawcą ? alliexpres już mi nie pomoże ? :-x
mpatrykb
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 13:25
Telefon:: zp820

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez drago68 » 27 lis 2013, o 14:48

Aliexpress już Tobie nic nie pomoże. Liczyć tylko możesz na dobroć i wyrozumiałość sprzedawcy, ale powinna być gwarancja obejmująca towar zakupiony.
Poczytaj aukcję i grzecznie przedstaw sprzedającemu problem.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez mpatrykb » 27 lis 2013, o 23:33

Mam 2 letnia gwarancje więc niby ok, ale jak to teraz ugryźć, ja mam odesłać na swój koszt ? kto płaci za części itp ?
ktoś oddawał coś na gwarancje już ? czy poprosić wtedy o jakąś zniżke przy następnym zamówieniu, nie wiem ..
mpatrykb
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 13:25
Telefon:: zp820

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez fusse » 30 lis 2013, o 18:47

odsylasz normalnie na swoj koszt (kolo 20zl), Tam naprawiaja lub wymieniaja i odsyłają na swój koszt.

teraz reklamowalem towar,wlasnie jest w drodze powrotnej.
fusse
 
Posty: 181
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 21:30
Pochwały: 7

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez mpatrykb » 30 lis 2013, o 19:40

a jaką masz pewność że towar do Ciebie wróci ? bo równie dobrze możesz już nie odzyskać ani kasy ani przedmiotu.. skoro na aliexpress wszystko zostało zakończone
mpatrykb
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 13:25
Telefon:: zp820

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez bartazzz » 30 lis 2013, o 19:51

Ryzyko jest

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez fusse » 1 gru 2013, o 12:03

sluchaj, a co mi po cegle z chin do ktorej nigdzie nie mozna dostać czesci ? nie widze róznicy pomiedzy lezeniem w szufladzie, na smietniku czy u chinczyka. a jest szansa,ze naprawi go czy wymieni. jak sprzedawca ok to pomoże. trzeba takich sprzedawców chwalic. ja swojego jeszcze nie podaje, bo jeszcze paczki nie mam w rekach i nie wiem czego sie spodziewać, ale fakt jest taki,ze wspolpracowal, odebral paczke, niby naprawil i odeslal, paczka wlasnie leci.
fusse
 
Posty: 181
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 21:30
Pochwały: 7

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez mpatrykb » 1 gru 2013, o 18:28

No tak, ale łatwo się mówi np ryzyko jest przy telefonie o wartości 1000 zł ..
a czym wysyłacie do Chin pocztą polską? i ile idzie taka paczka ?
mpatrykb
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 13:25
Telefon:: zp820

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez fusse » 1 gru 2013, o 21:55

no ok ,ale jakie masz tutaj ryzyko? nie masz 1000zl , masz padniety fon w reku. co z nim zrobisz? oddasz do naprawy, ok, kto to niby naprawi i czym, skoro czesci do tych telefonów nie ma, rowniez nie ma nawet padnietych telefonów by z nich pobrać czesci. cos takiego jak serwis dla telefonow z chin w polsce nie istnieje. chyba,ze to jest jakis zbity lcd, lub gniazdo, to moze ktos naprawi. i masz wybór, albo wywalic go na smieci, albo wlozyc w ramke i podziwiac,ze 1000zl kosztowal, albo wyslac do chin z nadzieją,ze naprawi go chinczyk . ot wszystko. moj tez kosztowal przeszło 800zl.

tutaj masz tracking jak moj szedl:
http://sledzenie.poczta-polska.pl/?numer=VV085118250PL
fusse
 
Posty: 181
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 21:30
Pochwały: 7

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez bartazzz » 1 gru 2013, o 23:48

Ja miałem uszkodzony a760 sprzedałem jako uszkodzony plus wziąłem refund i pokryło koszty zakupu

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez mateuszm31 » 3 gru 2013, o 23:08

Dostałem uszkodzony telefon od chinatronic a820 tydzien czasu wysyła mi porady jak zainstalowac rom ale telefon jest uwalony, był w serwisie u specjalisty i stwierdził uszkodzenie telefonu cały czas się zawiesza
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

chinol zaproponował mi żebym wysłał telefon do niego na gwarancje, co robić? wysyłać i naprawiać czy zadać zwroty przez aliexpress, prosze o rady
mateuszm31
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 22:59
Pochwały: 2

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez fusse » 3 gru 2013, o 23:22

odsylaj telefon do niego. przeciez nic tu juz wiecej sam nie zrobisz.

dla zainteresowanych kontynuacja mojej historii:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


dostalem dzis telefon, wszystko dziala ok, telefon zostal naprawiony, nie wymieniony. takze moja historia zakonczyla sie happy endem, mogl chinczyk mnie olac, lecz przyjal paczke i naprawil, mimo,ze kase juz mial na koncie. nie zostawil mnie z reką w nocniku. telefon to FAEA F2S. w innym topicu zarekomenduje i pochwale chinczyka.
fusse
 
Posty: 181
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 21:30
Pochwały: 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron