• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez dytruff » 15 lis 2013, o 23:06

nie wiem, ja dostawałem adres normalny
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez bartazzz » 15 lis 2013, o 23:09

Też miałem normalny ale się wycofalem

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez darekUFO » 15 lis 2013, o 23:14

Mam pytanie, ile zażądać zwrotu w związku z tym, że wraz z telefonem od EBE doszła mi karta sd 16gb, która tak naprawdę ma pojemność tylko 8gb?
darekUFO
 
Posty: 68
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 10:39
Telefon:: lg

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez bartazzz » 15 lis 2013, o 23:20

Cenę karty

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez darekUFO » 15 lis 2013, o 23:38

Karta 16gb kosztuje 15.20$, a 8gb 9.70$ czyli zażyczyć sobie różnicę w cenie(5.5$), czy całość 15.2$?
PS. Co dołączyć do sporu, screena z programu, który pokazuje stan karty?
darekUFO
 
Posty: 68
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 10:39
Telefon:: lg

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez bartazzz » 15 lis 2013, o 23:51

Wpisz 15.Chińczyk na pewno złoży swoją propozycje

Wysłane z mojego ZTE V970 za pomocą Tapatalk 4
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez tacim » 20 lis 2013, o 11:30

Reklamowałem telefon , dostałem nowy. Starego nie odebrał z poczty :)
tacim
AKTYWNY
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:45
Lokalizacja: Stolica
Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez bartazzz » 20 lis 2013, o 11:52

tacim napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

z ładowaniem wszystko ok?
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez fusse » 20 lis 2013, o 19:28

razem z tacimem, wysylalismy paczki . jego nie odebral chinczyk, moją odebrał. dla potomnych tam nikt nie roznosi paczek do domu, tylko przynosi awizo. takze paczki z automatu dostaja status ,ze nie zastaly odbiorcy i ze awizo bedzie. awizo u nich dopiero po paru dniach dociera do odbiorcy. w moim przypadku byla sytuacja taka ,ze po 3 godzinach przestal dzialac telefon. otworzylem spór, lecz chinczyk przez pare dni sie nie odzywal , ja nacieralem ,a on nic. zrobilem escalate. dalem zdjecia, opisalem problem. ali chcial lepsze dowody, np film, lecz traf byl taki,ze 2 dni zapominalem wyslac, a na trzeci dzien bylem pijany i termin na dowody minal. chinczyk dostal kase z automatu i spor zostal zamkniety, a ja zostalem z cegłą. lecz nagle odezwal sie chinczyk i przeprosil,ze nie odpisywal, mieli wtedy te swoja swieta, stad nie odpowiadal. chinczyk zaproponowal odeslanie telefonu w celu naprawy lub wymiany. no cóź, nie mialem tak naprawde nic do stracenia, bo co mi po cegle i tak tego telefonu nikt by na miejscu nie naprawil, padl uklad na plytce. chinczyk napisal mi adres, po angielsku . wyslalem poczta polska, z ubezpieczeniem na 700zl, cena paczki byla 32zl. po 10dniach paczka byla w chinach na poczcie , po 15 dniach mial ją juz chinczyk, napisal,ze przekazuje telefon do fabryki w celu naprawy. po tygodniu dostalem wiadomosć,ze telefon juz dziala i przygotowuje go do wyslania. na drugi dzien(czyli dzis:) ) otrzymalem nr trakingowy z SG postu.

teraz czekam na paczkę. jesli przyjdzie i wszystko bedzie ok, napewno zarekomenduje tego sprzedawce na forum , bo tak naprawde mógł mnie olać,bo i tak dostal kasę, ale mimo to zaproponowal pomoc. jest bardzo kontaktowy i podatny na sugestię.
fusse
 
Posty: 181
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 21:30
Pochwały: 7

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez colins » 20 lis 2013, o 19:51

Z Twojej historii wynika pewien wniosek - Ty i Chińczyk byliście pijani w tym samym czasie. :mrgreen:
Wszystko jednak wskazuje na to, że historia zakończy się happy endem. Czego oczywiście życzę. :-)
colins
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 17:17
Pochwały: 5
Telefon:: Lenovo A820

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez tacim » 21 lis 2013, o 22:31

Nio mój już śmiga. Teraz czekam aż wróci do mnie ten uszkodzony co mu wysłałem hehe.
Teraz mam zagwozdkę jak młody bo wszcząłem spory i niby się zakończyły a nie wiem jak ? hehe wynik jest w dispute information ale cuś tego nie widzę.
Jest ale w info na emaila
Please note:
You should receive your refund within 7-10 working days. If there is a delay, please check with your issuing bank or contact us for help.
tacim
AKTYWNY
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:45
Lokalizacja: Stolica
Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez dytruff » 21 lis 2013, o 23:20

"Powinieneś otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu 7-10 dni roboczych. Jeśli będzie opóźnienie, skontaktuj się z bankiem lub z nami o pomoc"
Wychodzi, że sprzedawca zaakceptował spór, w którym było żądanie zwrotu jakiejś kwoty.
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron