• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Flyagaric » 7 lip 2016, o 14:08

I właśnie dlatego nie kupuje się w Chinach telefonów marek nie-chińskich. Na forum ostrzegamy przed tym na każdym kroku - dostałeś refurba.
Ad.1 Tak Ali trzyma ta kasę u siebie (tak działa Escrow) i nie da jej pieniędzy dopóki spór się nie zakończy.
Ad.2 Jeśli nie odbierze przesyłki i ty będziesz miał na to papier, to Ali potraktuje to jako argument na twoją korzyść. Co dokładnie zdecydują, to trudno powiedzieć, ale raczej stratny (na kasie) nie będziesz. Nerwów trochę stracisz, ale nauka kosztuje.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez xmarcin86 » 8 lip 2016, o 10:53

ok, dzięki, a powiedzcie mi jeszcze, czy teraz ona powinna dać takie rozwiązanie w sporze (by odesłać tel w zamian za zwrot gotówki) i ja to zaakceptować?
bo aktualnie to wygląda tak, że w sporze ona proponuje te 40$ zwrotu bez odsyłki, a ja jej napisalem w konwersacji (czacie) ze zgadzam się na odesłanie i podała mi tam adres. Czy napisac jej by dała w sporze takie rozwiązanie? i ile będę miał czasu na tą wysyłkę?i co jesli gdzieś ugrzęźnie paczka a czas na ali upłynie?
xmarcin86
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 08:15
Telefon:: samsung galaxy 4

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez woody » 8 lip 2016, o 11:01

Jak wyślesz od razu po otrzymaniu danych adresowych to paczka spokojnie dojdzie, idzie 30-40 dni. Jak Azjata nie odbierze a ty masz kwity że wysłałeś to jest to na twoją korzyść.
Powinno być w sporze że zgadzasz się na odesłanie telefonu i z tego powodu full refund.
Poprawcie mnie jak się mylę.
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez xmarcin86 » 8 lip 2016, o 19:32

no ale w sporze mam opcje zgody na częściowy refund, wieć napisać do niej by dała mi opcje zwrotu na dispute? czy na dispute to napisac? i ile będę miał czasu na dostarczenie paczki do niej? co w przypadku gdy przed upływem czasu paczka nie dojdzie? ona dostanie kase? czy jakoś ali przedłuży czas?na moją prośbę? jak to wygląda ? bo chce to zrobić dobrze i nie dokładać kolejnych problemów :/
xmarcin86
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 08:15
Telefon:: samsung galaxy 4

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez marcoos1 » 8 lip 2016, o 20:33

Modyfikujesz propozycję w sporze na full refund z odesłaniem towaru.
Ona akceptuje, wysyłasz.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez xmarcin86 » 9 lip 2016, o 11:47

Obrazek http://wrzucaj.net/image/hm9IM
nie mam opcji modyfikuj juz, tylko cos takiego jak załączyłem powyżej : respond,cancel,view solution (pod ktorym jest 40$ bez zwrotu - ktore moge akceptowac lub odrzucic)
xmarcin86
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 08:15
Telefon:: samsung galaxy 4

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez woody » 9 lip 2016, o 12:36

Chyba musisz wcisnąć "View Seller Solution" i tam powinieneś mieć wybór na full refund za zwrotem urządzenia.
Nie pamiętam już.Mogę się mylić.
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez xmarcin86 » 9 lip 2016, o 14:09

woody napisałem w nawiasie, po klknięciu w view seller solution mam do wyboru akceptacje lub odrzucenie, zwrotu 40$ bez odsyłania telefonu, nic innego tam nie ma.
Tak, więc co radzicie? ja myślę na dispute napisać, że decyduje sie na odesłanie telefonu i pełny zwrot, może wtedy chinka sie domyśli i da ze swojej strony taką modyfikację
bo w ciemno lepiej nie wysyłać? (tzn.za porozumieniem tylko na prywatnym czacie z nią)
xmarcin86
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 08:15
Telefon:: samsung galaxy 4

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez woody » 9 lip 2016, o 15:02

Kurka, sorki - przeczytałem i nie za trybiłem. W ciemno nie wysyłaj. Pisz i niech zmienia na full refund.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez xmarcin86 » 9 lip 2016, o 15:45

ok, dzięki, niepokoi mnie jeszcze jeden fakt, gdyż po podaniu mi adresu chinka napisala mi ostrzeżenie typu:
Notice: we are NOT responsible for repair, refund or undertake any fees as the following situation, which is not fall into the warranty, pls pay attention:
1. Return parcel is not our phone(Our phones have special marks logo “N” & IMEI to distinguish from others phone, and keep the record of each phone when we send it out')
tyle że ja nie mam nigdzie logo "N" ... z tyłu telefonu jest http://www.fotosik.pl/zdjecie/12f9291fca02e45f tylko znaczek ich gwarancji, i na baterii taki znaczek http://www.fotosik.pl/zdjecie/1e865e1483967310 nie wiecie o co kaman?
xmarcin86
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 08:15
Telefon:: samsung galaxy 4

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez Flyagaric » 9 lip 2016, o 17:31

Jej angielski jest taki, że mogę się tylko domyślać, że nie ma zamiaru ponosić jakichś dodatkowych kosztów, jeśli uszkodzenia są poza gwarancyjne.
Najprawdopodobniej znaczy to, że już coś kręci. Dopytaj ją o to N i niech doprecyzuje. Jakby się zarzekała, to niestety będziesz musiał wciągnąć w to Aliexpress.
Chyba nie będziesz miał z nią łatwo.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Ch

Postprzez xmarcin86 » 12 lip 2016, o 14:05

kurde,miałeś rację,gdy pytam o to logo, chinka pyta mnie czy to na pewno ich telefon i ze oni mają na wszystkich telefonach warranty lable, a ze mnie kipi :> a na panelu sporu,ali napisało , że mam 10 dni na podanie numeru przesylki (po tym czasie uznają że chce towar zatrzymać) choć chinka nadal nie zmieniła opcji na odesłanie
to ładnie się wkopałem :( czy jest jakiś kontakt z administacją poza tym panelem dispute ? bo czas sie skonczy i będzie pozamiatane, czy radzicie odesłać jej jednak ten telefon? mam video jak otwieram tą przesyłkę :(
xmarcin86
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 08:15
Telefon:: samsung galaxy 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama