• Reklama

Teraz jest 8 maja 2024, o 22:43

Nowości Nowości dla Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI

Mapa strony Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI » Dział : Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Odbieranie pieniędzy na Paypal w USD bez kosztów

W jaki sposób najsprawniej przyjmować pieniądzę on innych użytkowników Paypala w USD bez przewalutowania ?

Jedno konto w PLN już mam ale nie o to chodzi.

Chciałbym unikać zabawy ze zmianą walut i płaceniem kosmicznych prowizji itp it.

Czy mogę utworzyć drugie konto które będzie w całości dolarowe? a może jakieś inne rozwiązanie ?
Czy pod takie konto muszę podpinać jakąś kartę itp itd? czy muszę je weryfikować ? czy dla małej kwoty mogę bez ...
Czytaj więcej : Odbieranie pieniędzy na Paypal w USD bez kosztów | Wyświetlone : 1700 | Odpowiedzi : 5


Ebay - Okradziona paczka z Chin

Ebay - Okradziona paczka z Chin.
Zamówiłem Pokemon Go Plus dla dziecka znalazłem na Ebay (Płacę tylko przez PayPal)
Paczka / koperta dotarła w niecałe 2 tyg ale koperta bąbelkowa została starannie rozcięta i zaklejona przezroczystą taśma.
Z dopiskiem na kopercie LAG AUF DER STRASSE (Leży na drodze czy jakoś tak) mieszkam w DE paczka nie śledzona była w skrzynce.
Co teraz zgłaszać i pokazać co dostałem czy napisać że nic nie dostałem.?

Kiedyś miałem ...
Czytaj więcej : Ebay - Okradziona paczka z Chin | Wyświetlone : 1685 | Odpowiedzi : 0


UC zatrzymał paczke szkła do telefonu i portfel

Witam jakie są opłaty celne za oclenie szkła do telefonu transakcja 7 zł i niestety UC złapał mi druga paczkę z etui do telefonu 30 zł. Jakie to są opłaty? W sumie nie wiedziałem, że UC interesuje się tak małymi wartościowo paczkami , że już wszystko sprawdzają chyba zbieraja na 500+. I mam czekac na ich list? bo oclili 4 marca i cisza jak po śmierci organisty.
Czytaj więcej : UC zatrzymał paczke szkła do telefonu i portfel | Wyświetlone : 2002 | Odpowiedzi : 8


Koszt wysiłki

Z góry przepraszam jeśli było już takie pytanie na forum

Chciałbym kupić kilka rzeczy u jednej osoby. Przy każdym przedmiocie mam koszt wysyłki. Jeśli chce aby były wysłane powiedzmy DHL to czy muszę wybrać opcję DHL dla każdego przedmiotu i płacić 3 razy za przesyłkę czy wystarczy dla jednej. A potem wszystkie przedmioty przyjdą w jednej paczce?
Czytaj więcej : Koszt wysiłki | Wyświetlone : 1435 | Odpowiedzi : 1


Zwrot pieniędzy czy towaru

Witam.

Zamówiłem kilka drobnych rzeczy na pierwszy raz u różnych sprzedawców (15 złotych max za sztukę ) darmową przesyłką. Dwie nie doszły w terminie. W pierwszej otworzyłem spór - pieniądze zwrócone. Chińczyk nawet się nie odezwał :evil: . Przesyłka doszła właśnie po przeszło miesiącu od zakończenia sporu. Sklepu już nie ma na Aliexpress ....

W drugiej czuję, że będzie podobnie - Chińczyk pisze bym poszedł sprawdzić na ...
Czytaj więcej : Zwrot pieniędzy czy towaru | Wyświetlone : 1711 | Odpowiedzi : 4


obowiązki celne

Mam nietypowe pytanie.
Czy celnicy liczą sztuki w zatrzymanych paczkach? czy przy dokumentacji celnej trzeba podać liczbę sztuk danego towaru, czy wystarczą screeny z banku i zamówienia i tyle?
Czytaj więcej : obowiązki celne | Wyświetlone : 1470 | Odpowiedzi : 1


Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD

Witajcie. Mam problem na alli. Może ktoś pomoże mi wybrnąć z tego bo pierwszy raz mam spór i sytuacja sie skomplikowała. Zakupiłem LCD,wyświetlacz załozony w serwisie i wychodzi że wyświetlacz wadliwy. Pasy pionowe,jakieś rozjaśnienia. Dowody wysłane, łącznie z wgraniem nowego romu bo chinol się uparł że to wina softu. Aliexpress przyznał pełen zwrot, po paru przepychankach ze sprzedawcą. Okazuje się że Refund only wiąże się z odesłaniem LCD. Miałem 9 dni na wprowadzenie numeru odsyłanego ...
Czytaj więcej : Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD | Wyświetlone : 1557 | Odpowiedzi : 6


sklep Dresslily nie wysyła towaru

Witam pierwszego grudnia kupiłem w promocji krótkofalówki w tym sklepie.Mimo , że minął miesiąc ciągle mam processing , czyli nawet nie wysłany towar. Kupowałem przez pay pal jest tam jakaś ochrona kupującego? Jak zmusić sklep do wysłania towaru?
Czytaj więcej : sklep Dresslily nie wysyła towaru | Wyświetlone : 1382 | Odpowiedzi : 2


Aliexpress zwrot

Witam
Zakupiłem na Aliexprees wyświetlacz do telefonu który okazał się uszkodzony
Po nieudanej próbie kontaktu z sprzedającym założyłem spór jego status w tej chwili to zwrot sprzdajacy prosił mnie tylko o zdjęcie telefonu czy jest kompatybilny z wyświetlaczem i mam pytanie czy mogę coś jeszcze negocjować w sprawie odesłania wyświetlacza ? chodzi mi o koszty odesłania czy to już nie podlega dyskusji
Druga sprawa to za wyświetlacz płaciłem przez Paypal czy mogę jeszcze otworzyć drugi ...
Czytaj więcej : Aliexpress zwrot | Wyświetlone : 2538 | Odpowiedzi : 12


Po 2 tygodniach digitizer zaczął szwankować

2 tyg temu wymieniłem LCD w DooGee F5. Wszystko pięknie działało więc wystawiłem na Ali pozytywną opinię.

Dziś mija jakoś 2 tydzien i dotyk często nie reaguje.

Np. pisze SMS i nie z tego ni z owego część klawiatury przestaje działać. Po odczekaniu chwili ponownie działa.

Czy to wina digitizera?
Jeśli tak, to jak zareklamować tę wadę na AliExpress?
Czytaj więcej : Po 2 tygodniach digitizer zaczął szwankować | Wyświetlone : 1495 | Odpowiedzi : 5


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 165147 • Liczba wątków: 5437 • Liczba użytkowników: 39527

  • Reklama