• Reklama

Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD

Postprzez To-Masz1980 » 1 lut 2019, o 21:43

Witajcie. Mam problem na alli. Może ktoś pomoże mi wybrnąć z tego bo pierwszy raz mam spór i sytuacja sie skomplikowała. Zakupiłem LCD,wyświetlacz załozony w serwisie i wychodzi że wyświetlacz wadliwy. Pasy pionowe,jakieś rozjaśnienia. Dowody wysłane, łącznie z wgraniem nowego romu bo chinol się uparł że to wina softu. Aliexpress przyznał pełen zwrot, po paru przepychankach ze sprzedawcą. Okazuje się że Refund only wiąże się z odesłaniem LCD. Miałem 9 dni na wprowadzenie numeru odsyłanego wyświetlacza. Niezbyt to opłacalne. Gość z alinside.pl doradził że teraz mam opcje odesłania i czekania na zwrot kasy lub zaznaczyć że rezygnuje z odesłania. Sprzedawca wcześniej deklarował się że jednak wyślę nowy LCD ale mam zamknąc spór, ja się obawiałem i przeciągałem sprawę a wkońcu dałem akceptacje refundacji. Teraz mam sytuacje taką że sporu już nie moge otworzyć, czas ochrony skończony a sprzedawca na moje wiadowmości nie odpowiada, ja zgadzam się na jego warunki wysłania nowego LCD i zamykam spór,ten milczy od 2 dni. Co teraz mogę zrobić aby odzyskać kase a przynajmniej niech chinol przysyła nowy LCD.? On chyba liczył że i tak nie odeśle LCD wiec kasa i tak do niego wpłynie. Proszę Was o radę. Macie zapewne większą wiedze i doświadczenie w temacie. Dziękuje
To-Masz1980
 
Posty: 97
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 11:47
Telefon:: Huawei p7
ROM: EMUI 3.0

Reklama

Re: Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD

Postprzez clorox » 1 lut 2019, o 22:42

W takiej sytuacji to najlepiej zrób chargeback.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD

Postprzez To-Masz1980 » 1 lut 2019, o 22:47

Chargeback?
To-Masz1980
 
Posty: 97
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 11:47
Telefon:: Huawei p7
ROM: EMUI 3.0

Re: Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD

Postprzez clorox » 1 lut 2019, o 23:16

Jeżeli płaciłeś na Ali kartą to zrób chargeback czyli obciążenie zwrotne. Skontaktuj się z wystawcą karty, która płaciłeś.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD

Postprzez To-Masz1980 » 2 lut 2019, o 06:25

Placilemm karta wirtulna ing
To-Masz1980
 
Posty: 97
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 11:47
Telefon:: Huawei p7
ROM: EMUI 3.0

Re: Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD

Postprzez To-Masz1980 » 2 lut 2019, o 06:29

Nie jest za pozno? Czy jak wystwie negatywa moge go potem cofnac jak na allegro? Moze to chhinczyka ruszy
To-Masz1980
 
Posty: 97
Dołączył(a): 17 lut 2015, o 11:47
Telefon:: Huawei p7
ROM: EMUI 3.0

Re: Spór na aliexpressi odmowa odesłania LCD

Postprzez clorox » 2 lut 2019, o 10:55

Nie ma znaczenia, że karta wirtualna. Na złożenie reklamacji jest zwykle do 120 dni od płatności. Twój przypadek jest ewidentny. Zerknij tu: https://www.ing.pl/indywidualni/karty/chargeback
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree


Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama