Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez robert1993pl » 2 lip 2015, o 16:08

mineło już kilka dni i nadal od 29 czerwca nic tylko payment authorized... mieliście już tak że trwało to kilka dni?
płaciłem 29.06 około 11
robert1993pl
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 16:41
Telefon:: SGS III

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez michaelred » 2 lip 2015, o 16:25

Tak to juz bywa w tym sklepie :) Brales pewnie presale? Teoretycznie powinno zmienic sie na paid i processing kilka dni przez wysylka sprzetu. Praktycznie to u nich loteria :lol:

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
michaelred
AKTYWNY
 
Posty: 393
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 14:06
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 15
Telefon:: LeEco Le 2 x526
ROM: LineageOS 15.1

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez robert1993pl » 2 lip 2015, o 16:38

tak presale :)
no to dziwna sprawa bo kasy na koncie nie ma (widnieje w blokadach na karcie) a oni nie potwierdzają, że doszła...
robert1993pl
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 16:41
Telefon:: SGS III

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Mint » 13 lip 2015, o 21:30

Cześć
Sprzedawca nie wysłał towaru, ale zgodził się na zwrot pieniędzy. Czy otworzenie sporu to jedyna forma zwrotu Aliexpress?
Mint
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lip 2015, o 21:22
Telefon:: Samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez fake4r » 13 lip 2015, o 21:32

Tak musisz otworzyć spór żeby dostać zwrot. Czasem proponują też zwrot na paypal.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez PremiumBananas » 20 lip 2015, o 12:31

3 dni po zakupie Chińczyk wycofał przedmiot ze sprzedaży (na stronie przedmiotu pojawiło się Sorry, this item is no longer available). Za 20 godzin kończy się Processing Time remaining, sprzedawca nie kwapi się do wysyłki i nie odpowiada na wiadomości. Co robić? Czy po zakończeniu Processing Time będę miał możliwość wystawienia negatywnego feedbacku? Straciłem 8 dni a mogłem kupić u kogoś innego. Chińczyk na pewno jest dostępny bo w ciągu tygodnia wystawił nowe przedmioty. Feedback 98% positive.
PremiumBananas
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 11:40
Telefon:: sony

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 20 lip 2015, o 14:14

Załóż spór. I poczytaj FAQ bo pytasz o rzeczy oczywiste.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez basa » 22 lip 2015, o 08:35

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Blue serio ? Naprawde uwazasz ze twoja odpowiedź pomogła użytkownikowi ? Nic do Ciebie nie mam ale czasem mam wrazenie ze lecisz na ilosc a nie na jakość odpowiedzi , forum jest po to aby pytac i uzyskac odpowiedz od osob doswiadczonych znajacych na pytanie odpowiedź - jak nie znam odpowiedzi to nie odpisuje a nie pisze glupot - sorry ale niestety tak jest. Ja wiem ze poswieciles duzo czasu na napisanie FAQ ale zakladanie ze kazdy nowy uzytkownik nie przeczytał go i odsyłanie go do przeczytania gdzie i tak nie ma odpowiedzi na zadanie pytanie chyba nie jest odpowiednie.

Pytanie które zadał @PremiumBananas nie jest takie oczywiste i sam nie znam dokładnej odpowiedzi a napewno nie znajde jej w FAQ. Uzytkownik ma procesing time czyli towar zaplacony ale jeszcze nie wyslany tak wiec nie ma możliwosci założenia sporu mozna tylko anulowac zamowienie lub czekac az skonczy sie czas na wysylke.

Sam mam teraz styczność z podobnym przypadkiem co premiumbananas więc może ja ponowie pytanie i chciałbym aby sie wypowiedział ktoś kto przerabiał dokładnie ten temat.

Sprawa wyglada tak chinol wystawia towar w atrakcyjnej cenie ale nie jakiejs podejrzanie niskiej , sciąga klientow , klient kupuje placi a sprzedawca pisze ze nie ma go na stanie i ze proponuje w zamian cos innego gorszego etc etc to juz pomijam. Taktyka na zlapanego klienta aby wcisnac mu cos innego skoro juz zaplacil, mimo ze towaru chinol nie ma to oferta jest ciagle wystawiona (w przypadku premiumbananas została sciagnieta). I pytanie jest proste i bardzo podobne co zadał uzytkownik wyzej. Jak ostrzec w takim wypadku pozostalych klientow przed nieuczciwym sprzedwaca ? Jezeli dam cancel order nie mam mozliwosci wystawienia negatywa, pytanie wiec czy jak processing time dojdzie do konca i chinol nie wysle towaru (wiadomo ze bedzie automatyczny zwrot kasy i anulacja automatyczna) ale czy bedzie mozliwosc wystawienia komentarza do transakcji ?
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 22 lip 2015, o 08:45

Masz rację, przeoczyłem informację, że towar nie został jeszcze wysłany, to zmienia postać rzeczy.
Natomiast dziwi mnie, że negujesz odsyłanie do FAQ, gdyby nowi użytkownicy go czytali, wielu pytań by nie było. Uważasz, że FAQ jest niepełny i wielu rzeczy w nim brakuje? Oczywiście. Dopisz je, chętnie je zamieszczę. Uzupełniam go na bieżąco przez cały czas, nic się nie stanie jeśli także ktoś inny będzie miał w tym swój udział.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez basa » 22 lip 2015, o 08:56

Ostatnio z braku czasu nie jestem w stanie aktywnie uczestniczyć w zyciu forum wiec uzupełnianie faq zostawie bardziej aktywnym :) Ale podziele sie moją opinią - nie mam nic przeciwko zadawaniu pytan o ile sa zadawane w odpowiednim temacie i nie sa otwerane jako nowe watki , zawsze uwazalem ten wlasnie temat w ktorym piszemy za temat typu tu uzyskam na szybko odpowiedz na kazde pytanie dot, kupowania w chinach , fajnie wiec by bylo aby byl na forum wlasnie jeden taki temat typu szybkie pytanie szybka odpowiedz w ktorym nikt by nikogo nie krytykowal za pytanie typu to juz bylo ani nie odpisywal przeszukaj forum przeczytaj faq , nie wszyscy maja na tyle duzo czasu na szukanie czy przegrzebywanie całych watkow, po prostu niech jeden temat bedzie dla takich wlasnie uzytkownikow ktorzy szukaja na szybko pomocy. Przy okazji ponawiam pytanie zadane wyzej dotyczace wystawienia negatywa po nie wyslaniu towaru i automatycznej anulacji :)
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 22 lip 2015, o 09:22

Negatywa nie wystawisz.

Co do wcześniejszej kwestii, FAQ powstało po to aby nie zadawać w kółko tych samych pytań. Ja rozumiem, że forum jest od tego żeby pytać ale jeśli to samo pytanie pada setki razy (tak, to nie przesada, setki!) to chyba coś jest nie tak. Rozumiem, że komuś się nie chce (nie ma czasu) czytać wątku, który ma setki stron, po to więc powstał FAQ, którego przeczytanie zajmuje kilka minut. Większość odpowiedzi zebranych w jednym miejscu. Prosiłem wielokrotnie, podsyłajcie pytania, które można wrzucić do FAQ, na to naprawdę nie trzeba wiele czasu. Zareagowały może ze dwie osoby.
Sorry za OT.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Gravis » 23 lip 2015, o 10:46

Ktoś rozgryzł co oznaczają A1 , A2 , A3 , A4 po zalogowaniu na górze przy imieniu?
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron