• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Rozwianie wątpliwości przy pierwszym zakupie

Postprzez existe » 29 sie 2015, o 19:51

1. polecana jest karte walutowa i w dolarach - a gdzie to juz twoj wybor - moze byc liderwalut
2. raczej powinien miec skoro tak ma napisane - ale roznie bywa - polecam raczej 2 osobne przesylki a nie jedna z2 ma telefonami - czyli 2 rozne platnosci / zakupy- np nastepna za ... dni
3. singpost raczej tez dostaniesz vat do zaplacenia
4 gsm + wdcma 900/2100 (moze byc wiecej ale nie mniej tych cyferek)
(wersje fdd sa na rynek chinski)

Autor postu otrzymał pochwałę
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Reklama

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez swiezak82 » 29 sie 2015, o 20:32

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No właśnie chyba odwrotnie, wersję FDD (gsm, wcdma, FDD LTE) to te działające u nas natomiast te oznaczone przez sprzedawców na aliexpress jako GSM (gsm, td scdma, TDD LTE) to na rynek chiński są.
Przy czym FDD LTE i TDD LTE może występować razem i tym się nie przejmuj się jak będzie samo TDD LTE to nie będzie u nas działać LTE (wyjątkiem jest chyba aero2, które korzysta z TDD LTE)

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Robson1 » 29 sie 2015, o 21:02

czy wersja telefonu na z aukcji jest odpowiednia do korzystania w Polsce tzn LTE? Wiem z forum, że sprzedawca bardzo dobry.
A i jeszcze jedno przy przelewach na p24 powyżej 100$ jest jakaś prowizja pobierana czy nie? I czy przez IPKO również lub jakiś wyższy kurs?
http://www.aliexpress.com/store/product ... 07954.html
Robson1
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 19:33
Telefon:: LG L90

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez swiezak82 » 29 sie 2015, o 21:04

Będzie działać
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Robson1 » 29 sie 2015, o 21:55

A co do pytania o p24 i IPKO? BO robiłem już przelewy ale za niższe kwoty, więc pytam właśnie o kwote powyżej 100$
Robson1
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 19:33
Telefon:: LG L90

Re: Rozwianie wątpliwości przy pierwszym zakupie

Postprzez Banan3xL » 30 sie 2015, o 01:04

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Tylko jak w końcu z tymi FDD i GSM, bo widzę pewne rozbieżności odnośnie tematu, bo swiezak napisał:

swiezak82 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No właśnie chyba odwrotnie, wersję FDD (gsm, wcdma, FDD LTE) to te działające u nas natomiast te oznaczone przez sprzedawców na aliexpress jako GSM (gsm, td scdma, TDD LTE) to na rynek chiński są.
Przy czym FDD LTE i TDD LTE może występować razem i tym się nie przejmuj się jak będzie samo TDD LTE to nie będzie u nas działać LTE (wyjątkiem jest chyba aero2, które korzysta z TDD LTE)



Biorąc pod uwagę tę aukcje:
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 3.2.Y0fmPT
Kupować FDD czy GSM?

I nowe pytanie, czy są jakieś miesięczne opłaty za posiadanie karty walutowej na "liderwalut"? Jak w bankach, że darmowa tylko przy wydaniu przykładowo 200USD miesięcznie, w innym wypadku płacę np.6$ na miesiąc?
Czy mogę ją zamówić, a korzystać sporadycznie, w miarę potrzeby?
Banan3xL
 
Posty: 49
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 18:12
Telefon:: Samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez KarlosW » 31 sie 2015, o 20:13

Witam.

Kupiłem MX4 Meizu wykorzystując kupon -50$ 25.08.
Sprzedawca siedzi cicho a za niecałe dwa dni kończy się termin przeznaczony na wysyłkę przez niego towaru.
Mam taką oto informację przy orderze:
"This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order (..)"

M poniżej dwie opcje:
Extend Processing Time i Request Order Cancellation

I tu moje pytanie:
Co robić? Czekać 60 dni na przesyłkę? Nacisnąć wydłużenie czasu? Skasować zamówienie..? Szkoda tego kuponu..

Dziękuję za wszelką merytoryczną podpowiedź.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez jacozz » 31 sie 2015, o 21:14

Możesz zaryzykować i wydłużyć czas oczekiwania o parę dni jeśli ci się nie spieszy. No i wysłać maila do majfrenda co z telefonem.
jacozz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 14:44
Pochwały: 1

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez KarlosW » 31 sie 2015, o 21:30

Jeżeli mnie oleje i nic nie da znac w ciągu np tygodnia to grozi mu coś ze strony Ali czy tylko to, że kasy nie powącha (marne pocieszenie)?
Kupon na -50 baxów tracę bezpowrotnie?
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez jacozz » 31 sie 2015, o 21:50

Jak skasujesz przed wysyłką to kasy nie dostanie, jak skończy się czas i nie wyśle, kasy nie dostanie. Z kuponem nie wiem, ale ja bym napisał zapytanie z opisem sytuacji do supportu Ali.
jacozz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 14:44
Pochwały: 1

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez swiezak82 » 1 wrz 2015, o 00:44

Moim zdaniem kupon wróci i będziesz mógł go jeszcze raz wykorzystać. Nie wraca na pewno ta zniżka 10$ przy zakupie za 100$ i 20$ przy zakupie za 200$.
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez KarlosW » 1 wrz 2015, o 09:01

Support Ali stwierdził że niby oddają full refund.

Wysłane z mojego JY-G3
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron