• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez saperq » 23 lip 2015, o 10:53

Jam jest A2. nie wiem co to. Może serwer danych ? :D
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Redmi note 5 4/64, Honor play :-)
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Reklama

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Gravis » 23 lip 2015, o 10:56

Gdzieś wyczytałem, że to kategoria w której jesteś. Ja mam A3 (im więcej zakupów tym wyżej)

Podobno przy A3 szybciej trwa refund do 25$, przy A4 wzrasta d0 100$ i szybciej rozpatrują roszczenia.

Na ile w tym prawdy nie wiem.

EDIT:

Zdaje się, że tak ;)

http://us.ae.aliexpress.com/buyer/membership.htm
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez swiecki45 » 1 sie 2015, o 21:24

Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie ale spróbuję.Chodzi mi o ewentualną sprzedaż zwróconych,niewykorzystanych dolarów.Mam kartę prepaid wydaną przez Lider Walut za pośrednictwem mbanku.Otóż nie ma możliwości odsprzedaży w drugą stronę wiec pozostaje bankomat.Zadzwoniłem najpierw na informację prepaid mbanku i facet powiedział że owszem ale orientacyjnie podał że skasują mnie o wiele mniej.Po transakcji okazało się że za ok 115 dolców dostałem 400 zł.To jakie k.... opłaty mają te banki?M regulaminach wyczytałem że 2 dolce plus przewalutowanie ale tu wychodzi co nieco za dużo...
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez chris18404 » 2 sie 2015, o 12:54

Czy ktoś wie o co chodzi z pobieraniem opłat z konta walutowego t-mobile? wzięło mi 1,33$ na jakieś opłaty... o co chodzi?
chris18404
 
Posty: 111
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 14:18
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcin19883 » 2 sie 2015, o 13:05

chris18404 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mógłbyś pokazać tą adnotacje z tego 1,33$ ;-)
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez chris18404 » 2 sie 2015, o 13:13

na historii transakcji pisze przewalutowanie ale w smsie mi przyszał taka wiadomość: na twoim moncie została naliczona opłata za kartę debetową Uniknij ją zrob akupy za 200zł
chris18404
 
Posty: 111
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 14:18
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez grzegorz1982 » 8 sie 2015, o 18:31

Mam pytanie, napisałem do sprzedawcy na aliexpres aby wysłał zdjęcia, odpisał ze wyśle ale gdzie mam ich szukać ? Dodatkowo innemu sprzedawcy napisałem to samo i podałem maila i tez odpisał ok, ale zdjęć nie ma. Czy oni boją się wysyłać zdjęcia (zegarek) czy ja coś źle robię ?
grzegorz1982
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 18:43
Telefon:: Mi4C

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 8 sie 2015, o 21:07

Często nie mają towaru, który sprzedają dlatego ciężko o real foto. Sami muszą się kontaktować ze swoim dostawcą (lub innym sprzedawcą) by zdobyć zdjęcia, które potem wyślą (dlatego też zdarza się, że od kilku sprzedawców dostaniesz te same zdjęcia).
A zdjęcia wyślą tam gdzie im powiesz. jak podasz maila i poprosisz o zdjęcia na maila to tam wyślą
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Dziumas » 9 sie 2015, o 22:14

Mam problem. Otóż chcę kupić pare rzeczy z karty z Polskim adresem bilingowym na Brytyjski adres wysyłkowy. Strona uniemożliwia mi wpisanie Polskiego adresu bilingowego. O co chodzi?
Dziumas
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 paź 2014, o 23:38
Telefon:: LG

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcin19883 » 15 sie 2015, o 20:03

Hej. Co to znaczy Rising Product? :->
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez mortimer » 15 sie 2015, o 20:22

marcin19883 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


zależy w jakim kontekście jest to napisane. często oznacza produkt wchodzący dopiero na rynek.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Rozwianie wątpliwości przy pierwszym zakupie

Postprzez Banan3xL » 29 sie 2015, o 18:23

Cześć wszystkim! Jestem świeży na forum, chciałbym się upewnić w czterech kwestiach. :)

1. Pierwsze jak zakupię kartę, według sposobu nr. 2 z tego tematu: jak-placic-na-aliexpress-t2154.html
Chciałbym kupić kartę przedpłaconą z liderwalut https://liderwalut.pl/karty-walutowe - rozumiem, że przedpłacona tak jak napisane, a nie walutowa?

2. Następnie wybieram sobie telefon np Xiaomi redmi note 2 (chciałbym kupić dwa), z aukcji polecanej na forum: http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-R ... 51519.html i wszystko tylko czekam? Te telefony są dostępne "od ręki"? Czy trzeba czekać, bo sprzedający nie ma ich jeszcze na stanie?

3. Najlepiej wybierać opcję wysyłki Singapoore Post, tak? Bo DHL z góry doliczy sobie VAT?

4. Powinienem kupić telefon "FDD", czy "GSM"?

Przepraszam, za zapewne dla większości głupie pytania, z tego samego powodu zakładam temat w Hyde Park'u żeby nie zaśmiecać niepotrzebnie forum.
Jeżeli jest na mój temat odpowiedniejszy wątek proszę o wybaczenie i przeniesienie.
Banan3xL
 
Posty: 49
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 18:12
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron