Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakonczenie transakcji

Postprzez LukasX78 » 9 maja 2015, o 09:46

Kupilem na Aliexpress tablet Teclast jednak minelo 2 tygodnie od zaplaty za towar a sprzedawca nie raczyl go wyslac. Chcialbym zakonczyc ta transakcje i kupic od innego Chinczyka i tu pojawia sie pytanie czy ktos jyz tak robil tzn. konczyl transakcje po wplacie pieniedzy? Aliexpress po jakim czasie odsyla pieniadze i czy przelewa je na karte ktora za zakupy placilem w ten spodob pieniadze trafiaja do banku? Prosze o rade.
LukasX78
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 16:47

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 9 maja 2015, o 09:54

Musisz anulować transakcję. Jeśli sprzedawca zgodzi się na anulację (a najpewniej nie zgodzi się), to Aliexpress zwróci Ci pieniądze w ciągu 15 dni roboczych.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Bentley » 17 maja 2015, o 01:15

Mam jedno pytanie zamawialiście coś z ali przez EMS?, przesyłka powinna dojść dużo szybciej niż przez China post, ale zastanawiam się czy nie naraże się przez to na doliczenie vatu. Jeśli wybrałam zły dział to przepraszam
Bentley
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 maja 2015, o 12:54
Telefon:: samsung
ROM: ddd

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez mortimer » 17 maja 2015, o 07:22

FAQ zakupowy poczytaj trochę, tam znajdziesz odpowiedź. Generalnie jest tak, że prawdopodobieństwo VATu wzrasta przy wyborze kuriera
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Sprzedawca nie wysyła towaru .

Postprzez Jesion2 » 20 maja 2015, o 21:29

Witam mam pytanie do doświadczonych zakupowiczów na Ali.. Zakupiłem przedmiot na Aliexpresie 29.04 zapłaciłem kartą mBanku , czekałem jakiś czas i po tygodniu wysłałem zapytanie do Sprzedawcy kiedy będzie wysyłka( do tej pory 3 wiadomości ), mija prawie miesiąc sprzedawca ani razu mi nie odpowiedział i jak do tej pory nie wysłał przesyłki , nie wiem co robić zapłaciłem 80 Usd :( i trochę się denerwuje , kupowałem już na Ali ale to jest pierwszy taki przypadek. Jestem Zielony nie wiem co teraz robić ? w zamówieniu mam coś takiego od góry napisane że " twoje zamówienie zostanie automatycznie anulowane za 8dni 6 godzin ...i sobie odlicza czas."
oprócz tego mam 2 przyciski jeden " Extend Processing Time" czyli czy wydłużyć czas ? , i drugi "Request order cancellation" czyli Prośba o anulowanie zamówienia. ...Możecie mi doradzić co zrobić w tej sytuacji ? , czy zwrócą mi pieniądze na kartę jak to wygląda ? Z góry dziękuję i przepraszam za pisownie ale " nerw" mnie bierze.... brak mi już sił do tego sprzedawcy tym bardziej że jest to część elektroniczna którą potrzebowałem na już,,,.
Jesion2
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 gru 2014, o 21:16
Telefon:: SG2

Re: Sprzedawca nie wysyła towaru .

Postprzez shayk » 20 maja 2015, o 21:33

Jeśli anulujesz to dostaniesz zwrot na kartę tą którą płaciłeś. Jeżeli już Ci sie znudziło czekanie to tak możesz zrobić
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
Avatar użytkownika
shayk
VIP
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 4 kwi 2014, o 13:16
Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Jesion2 » 20 maja 2015, o 21:46

Zależy mi na tej części bo nigdzie taniej nie dostanę , mogę poczekać jeszcze te 8 dni ale co będzie jak ten zegar z z odliczaniem wskoczy na 000 , czyli automatyczne anulowanie to z automatu zwrócą mi pieniądze?
Jesion2
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 gru 2014, o 21:16
Telefon:: SG2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 20 maja 2015, o 21:48

Tak.

Może zajrzałbyś do FAQ w tym dziale, bo zadajesz pytania, na które są tam odpowiedzi.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez grzegorz1982 » 7 cze 2015, o 20:21

Chce kupić telefon w sklepie 1949deal.com i wybieraj formę wysyłki "Air Mail" jaka firmą oni wysyłają czy ktoś wie ? Jak kwestia naliczania VAtu w tym sklepie ? do tej pory kupiłem dwa telefony z wysyłka NL post i bez VAtu sie obyło.
Czy są kupony zniżkowe do tego sklepu ?
grzegorz1982
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 18:43
Telefon:: Mi4C

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Daisy » 13 cze 2015, o 19:08

Witam
Ostatnio zakupiłam dwie sztuki tego samego przedmiotu w różnych kolorach u tego samego sprzedawcy za pomocą koszyka. Paczka już do mnie dotarła, ale tylko z jednym przedmiotem. Do końca ochrony mam jeszcze ponad miesiąc. Sprzedawca ma ponad 50000 pozytywów. Co radzicie zrobić?
Daisy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 sty 2015, o 14:20
Telefon:: Nokia

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez koro88 » 13 cze 2015, o 19:22

Na początek napisz do niego czy Ci wysłał przedmioty razem czy wysłał 2 paczki.
Avatar użytkownika
koro88
 
Posty: 54
Dołączył(a): 25 sty 2015, o 11:11
Lokalizacja: GDYNIA
Telefon:: MX4

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Azael » 19 cze 2015, o 15:39

Dlaczego wpisując w wyszukiwarkę ali nie pokazuje np telefonu który sprzedaje sprzedawca ? Tzn , że aukcja zakończona ? Tyle , że mogę wybrać rodzaj , kolor itd i jest ilość dostępnych sztuk. Nazwę napewno dobrze wpisuję.
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości