• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 4 lip 2014, o 16:35

Też chciałbym to wiedzieć jak sie to dalej odbywa ,mi się czas sporu kończy zostało 24h . Spróbuj zapytać na alli tam odpisują dość szybko tylko musisz podać nr zamówienia
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


aż sam popisałem z jakąś Rizza z alliexpress i mnie troszkę ochłodziła bo mnie troszkę przestraszyłeś i ,że pieniązki po pozytywnym rozpatrzeniu wracają do 10 dni ale już tu pisałem na alii nie ma żądnych info oprócz "finished" wtedy sie patrzy w swoim banku w transferach czyli zwrotny przelew na swoją kartę
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 5 lip 2014, o 20:14

dziś zakończył sie spór czekam na finalizacje mam info
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Apollo nawet nie przeprosili aż żal za pewnie sie czują ,,,
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez snajp » 6 lip 2014, o 10:38

Także mam spór u Apollo. Telefon leży gdzieś w Singapurze od 22 Maja (ten pechowy SR5 Despatch 4111). U mnie też nic się nie odzywają. Pozostało jeszcze 10 dni sporu i jeśli się nie odezwą automatycznie będzie eskalacja i wkroczy Ali. Tylko czy przyznają mi rację i zwrócą kaskę jeśli w systemie widać paczkę?
snajp
AKTYWNY
 
Posty: 549
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 08:40
Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez sullifan » 6 lip 2014, o 19:17

Witam

Mam problem ponieważ moja paczka z towarami nie przeszła przez urząd celny w Wawie, ponieważ część towarów nie miała oznaczeń CE (na towarze) - były tylko papiery CE, ale to okazało się niewystarczające.
Mam 2 opcje:
1. Odesłanie do nadawcy który zapłaci spore koszty za drogę powrotną.
2. Prawdopodobnie zniszczenie

Pewnie wybiorę tą 1 opcję, ale czy w tym wypadku mogę ubiegać się o zwrot kosztów za towar? Sprzedawca zaczyna mi płakać, że nic mu nie wspomniałem o CE bo by nakleił oznaczenia. Muszę szybko działać bo zostały mi tylko 2 dni do zakończenia "purchase protection".

...bo jeśli nie potwierdzę otrzymania towaru "confirm received" to po minięciu "purchase protection" zamówienie traktuje się jako zrealizowane i pieniądze wędrują do sprzedającego? Dobrze rozumiem?
sullifan
 
Posty: 38
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 08:58
Telefon:: Xperia

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 6 lip 2014, o 22:59

Troszkę błąd zrobiłeś ,ze pisałeś o tym chińczykowi . I tylko odesłanie nie zgadzaj się na żadne zniszczenie oni sami nie mogą decydować i łaski nie robią o zwrot do nadawcy .Ale jak już Chińczyka poinformowałeś to po prostu postaraj się dogadać .Ale dwa dni to tu chyba szybko spór bo tak stracisz wszystko albo wydłuż czas dostawy
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez sullifan » 6 lip 2014, o 23:30

Dlaczego zrobiłem błąd informując go?

Poprosiłem o wydłużenie dostawy o 10 dni, abym mógł zbadać problem i zdobyć ewentualne dokumenty z UC do ewentualnego sporu, jeśli mi do jutra do końca dnia nie przedłuży terminu to zakładam od razu spór.

Pytanie tylko jakie mam szanse w tym sporze?
sullifan
 
Posty: 38
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 08:58
Telefon:: Xperia

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 7 lip 2014, o 09:56

Bo się pali głupa ,że nie wiesz dlaczego wraca paczka .Ważne jest ,że ją otrzyma z powrotem . Czekaj czy wydłuży wtedy będzie w śledzeniu ,że paczka wraca .Papiery były jak pisałeś więc nie twoja wina ,że celnik to cofnął . Popytaj z obsługi szybko odpisują i Ci napiszą co masz robić ,przygotuj sobie nr zamówienia wcześniej bo będzie im potrzebny tu masz linka
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez misiek9191 » 15 lip 2014, o 11:57

No właśnie czy na wszystkie produkty trzeba mieć certyfikat? czy np na torbe bagażową czy plecak też?
misiek9191
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10 lip 2014, o 09:37
Telefon:: 5664848964

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez snajp » 15 lip 2014, o 15:51

Przed chwilą eskalowałem spór u Apollo z tego nieszczęsnego Despatch 4111 SR5. Swoją droga to są niezłe cwaniaki, nie odzywali się od jakiś trzech tygodni, a pisałem do nich kilka wiadomości. A gdy kończył się czas sporu nie zgodzili się na zwrot i poprosili bym poczekał kilka dni na wyjaśnienie sprawy i obiecują że się tym zajmą. Jeszcze w sporze zmienili mi sumę zwrotu ze 180 usd na 0 usd :) Zmodyfikowałem spór i eskalowałem go, teraz czekam na reakcję Ali.
I mam pytanie, czego mogę się spodziewać, i jaka jest szansa na odzyskanie kasy, bo paczka widniej w systemie od 22 maja Despatched to overseas (Country code: PL), w sporze napisałem PROTECTION TIME IS RUNNING OUT, wystarczy taka informacja czy trzeba coś jeszcze napisać?
snajp
AKTYWNY
 
Posty: 549
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 08:40
Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Maltis » 16 lip 2014, o 12:51

Siema! Panowie przyszedł mi zamówiony telefon lecz nie w kolorze jaki zamawialem. Chciałem srebrny/szary przyszedł czarny. Nie przeszkadza mi to tak bardzo wiec go zostawiam. Ale chcę otworzyć spór i jakiś delikatny refund otrzymać. Telefon kosztował 285$. Ile za to chcielibyście zwrotu. Ja myślę o 20$. Dużo? Mało?
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Avatar użytkownika
Maltis
VIP
 
Posty: 852
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 12:14
Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Robbo » 16 lip 2014, o 13:28

Wpisz więcej żebyś miał z czego spuścić na 20. Bez utargowania Chińczykowi trudno będzie zaakceptować spór.

Ja i LG G2
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez wiatr1 » 16 lip 2014, o 15:15

Mam po raz pierwszy eskalację sporu ze sprzedawcą pozostało jeszcze 16 godz.
do zakończenia czasu zgłaszania roszczeń do tej aukcji na Ali…

Telefon utknął gdzieś po drodze - przyszedł wczoraj po 79 dniach od zakupu.
Sprzedawca ma w opcjach sprzedaży - gwarantowany czas dostawy 60 dni,
Jako że telefon dotarł - w opisie w sporze zmieniłem z całościowego zwrotu na częściowy zwrot 35$ (jakaś tam rekompensata za stracony czas na wyjaśnienia – ale chodzi o sam fakt jaki nastąpił)

Oczywiście sprzedawca pisze że mi nie zwróci bo to nie jego wina a firmy transportowej.
Chce zwrotu telefonu do siebie – więc kombinuje aby wymigać się bo to by trwało kolejne 2-mce
i jakby dotarł do niego to pewnie znowu by coś wymyślił żeby nie zwrócić kasy.
Stoję na opcji, że nie chcę zwracać telefonu.

Czy Ali… w takim wypadku :
1. zwróci całość za telefon – bo przekroczony jest gwarantowany czas dostawy chociaż tel. dotarł.
2. wypłaci częściowy zwrot 35$ – bo tak zaproponowałem - tego się trzymać.
3. całość zgarnie sprzedawca

Podpowiedzcie z swojej praktyki bo nie chcę wtopić.
wiatr1
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 19:06
Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo a820

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama