• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wacie72 » 24 cze 2014, o 13:54

advercik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Całość podobno około 10-15 dni a ile to trwa w realu to jeszcze nie wiem , ja na razie czekam 3 dzień .
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mati172_17 » 24 cze 2014, o 16:54

Otworzyłem spór, opisałem co i jak. Wysłałem zdjęcia z wyniku H2testw. Czekam na ich odpowiedź.
mati172_17
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:41
Telefon:: Coolpad F1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez advercik » 24 cze 2014, o 17:36

To ten sprzedawca jeszcze nie dostał pieniędzy, dostanie je dopiero jak otrzymam? Ma je tak jakby zamrożone w aliexpress?

Czy dobrze opisałem spór, support zrozumie moje przesłanie?

Welcome I Got tracking number at 04.06.2014, but this number is bad. I can't find my products on china post air mail website. Furthermore seller closed shop.
advercik
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 cze 2014, o 11:01
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 24 cze 2014, o 19:21

Jak otwierasz spór do leci tam czas na ustosunkowanie się od sprzedawcy ma na to 4 dni . W sporze uczestniczysz Ty i sprzedawca. Albo go zaakceptuje albo odrzuci wtedy ponownie "modify" i o od razu "escalate" dopiero wtedy wkracza support . Uważaj bo chińczyk może Ci sam modyfikować spór ze zwrotem 0$ czasem tego nie akceptuj tylko modyfikuj spór z ful refund (zwróć dobrze uwagę ) Spory możesz modyfikować ile chcesz tylko escalate to już rozpatruje suport wtedy będą potrzebne te zrzuty i uzasadnienie

Pieniędzy nie otrzyma bo leżą one na koncie aliexpress ,każdy zakup trzeba zatwierdzić wtedy tylko odstanie to jest własnie zabezpieczenie jak Ci coś nie pasuje

W sporze widzę napisałeś ,ze sklep zamknięty , jak dobrze rozumiem , jak nic nie odpisze to alli przejmie po zamknięciu sporu i dostaniesz zwrot ,On ma 4 dni na decyzję
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mati172_17 » 24 cze 2014, o 19:44

W moim przypadku w ciągu godziny zatwierdził spór. Napisał mi jeszcze:

Hello , friends
I'm sorry , products to bring you a lot of inconvenience
When I was a hundred percent tested before shipment , and there stored pictures , everything OK.
But I 'm sorry , goods received problem , I will give you a full refund.
Please believe me , I will confirm disputes.

No cóź nie wierzę mu w to, ale jak ma oddać kasę to ok.

Status:
Seller accept issue

Napisał też, że powinienem wkrótce otrzymać kasę. Chyba już jest sprawa załatwiona prawda?
mati172_17
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:41
Telefon:: Coolpad F1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 24 cze 2014, o 20:03

Tak zobacz czy zamknął spór i czekaj aż będzie Finished ( w historii sporu masz tam i sprawdź czy zaakceptował ) , Do 10 dni Ci zwrócą ale musisz patrzeć w swoim banku w historii (ludzie piszą czasami ,ze nie dostali a nie patrzą na przelewy )na alli takiej informacji nie ma .Kasę na pewno zwrócą .
Tylko czasem Chińczykowi nie wystawiaj negatywa bo to będzie nie fer
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mati172_17 » 24 cze 2014, o 20:14

Napisałem mu, że jak odda kasę to mu nie dam negatywa.
mati172_17
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:41
Telefon:: Coolpad F1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 24 cze 2014, o 20:34

mati172_17 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To nie On Ci zwraca tylko jak pisalem zobacz w historii czy zaakceptował .To aliexpress zwraca kasę bez potwierdzenia odbioru one leżą u nich a do Chińczyka tak nie pisz bo to jest zabronione na aliexpress
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mati172_17 » 25 cze 2014, o 00:46

Dzięki za info lexio, bo nie wiedziałem o tym. To mój pierwszy zakup na aliexpress (na allegro też jeszcze nie kupowałem). Sprzedawca zaakceptował.
Teraz jest:
Status:
Finished
Reminder:
Dispute Finished.

Initiator Recieved Goods Return Goods Refund Amount Date Action
Seller Yes No US $ 11.99 2014-06-24 08:44 Seller accept

To już zakończyło sprawę? Teraz już mogę czekać na kasę?
mati172_17
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:41
Telefon:: Coolpad F1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 25 cze 2014, o 11:38

mati172_17 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak . Tylko sobie sprawdzaj konto bankowe tam będzie zwrot .U mnie to wygląda tak (.t-mobilebankowe czyli dawny Alior Sync
Spoiler:

,że mam identycznie jak płacę z tym ,że wpłata tak jakbym fizycznie sam sobie płacił z karty. I piwko dla mnie :mrgreen: czyli plusik ;-)
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Cichy Kamil » 25 cze 2014, o 14:10

Siema !
Zamówiłem zegarek z chin , paczka przyszła lecz w środku znajdowało sie puste opakowanie bez zegarka a na pudełku opis "Przesyłka nadeszła z zagranicy w stanie uszkodzonym " :] Chinczyk nie ma juz sklepu na alieprees . Jak rozwiać ten problem ? Czy wystarczy spór ?
Cichy Kamil
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 13:47
Telefon:: Samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez drago68 » 25 cze 2014, o 14:21

Mogłeś przy odbiorze spisać protokół uszkodzenia np .w obecności pracownika PP.
Taką specyficzną przesyłkę, jeżeli się otwiera to trzeba zważyć i nagrywać Jest to dowód dla składania reklamacji oraz do otwarcia sporu.
Próbuj otworzyć spór i pełny zwrot kasy, ale musisz udokumentować czymś.... fotki paczki itp.
Jeżeli chińczyka już nie ma na aliexpress, to masz trochę lepiej, tylko musisz spór udokumentować...dla aliexpress.
Powinni bez problemu zwrócić kasę.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama