• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mieszacz » 4 maja 2017, o 13:00

A od kogo zamawiałeś, jeśli można wiedzieć?
mieszacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:05
Pochwały: 1
Telefon:: OnePlus 7pro

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Dyron » 4 maja 2017, o 13:28

Eternal Team z Aliexpress. No i w sumie na Podkarpacie gdzie się dzieją te cyrki z CE aktualnie, do Rzeszowa.
Dyron
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 sie 2016, o 13:33
Pochwały: 1
Telefon:: Nexus 4
ROM: 8

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez aks » 4 maja 2017, o 13:31

jak dla mnie to jest dziwne bo z informacji z ZABRZA przedstawienie dokumentów (certyfikatów) wymagane jest w części pisma dotyczącej "INFORMACJI DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I INSTYTUCJI". W części "INFORMACJE DLA OSÓB FIZYCZNYCH" nie ma tego wymogu.

Wklejam treść pisma z ZABRZA:

Obrazek

Obrazek
aks
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:10
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mieszacz » 4 maja 2017, o 13:56

Ja też od nich brałem. Zobaczymy.
mieszacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:05
Pochwały: 1
Telefon:: OnePlus 7pro

Re: Odp: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez G P » 4 maja 2017, o 13:59

Dyron napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Cyrki z CE dotyczą tylko poczty, DHL interesuje jak na razie tylko vat.
G P
AKTYWNY
 
Posty: 219
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 00:06
Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Re: Odp: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Dyron » 4 maja 2017, o 14:12

G P napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Cyrki z CE dotyczą tylko poczty, DHL interesuje jak na razie tylko vat.


Przeczytaj strone wczesniej, kolega mieszacz prawdopodobnie moze miec problem z CE przy przesylce DHL
Dyron
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 sie 2016, o 13:33
Pochwały: 1
Telefon:: Nexus 4
ROM: 8

Re: Odp: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez G P » 4 maja 2017, o 14:48

Dyron napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Cyrki z CE dotyczą tylko poczty, DHL interesuje jak na razie tylko vat.


Przeczytaj strone wczesniej, kolega mieszacz prawdopodobnie moze miec problem z CE przy przesylce DHL

Doczytałem. Czekamy zatem na dalszy ciąg historii.
G P
AKTYWNY
 
Posty: 219
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 00:06
Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui
Góra

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Wezayer » 7 maja 2017, o 20:29

Witam wszystkich. Zamówiłem Redmi Note 4X. Prosili o dosłanie instrukcji, wysłałem im linka z początku tego tematu. Otrzymałem taką odpowiedz: "Witam instrukcja którą Pan wysłał pod tym linkiem nie jest do modelu który znajduje się w przesyłce adresowanej do Pana, wiec czekamy na opinie z UKE jak będzie negatywna paczka zostanie zwrócona do nadawcy pozdrawiam." Czego się spodziewać? Mogę coś jeszcze zrobić w tej kwestii?
Wezayer
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 kwi 2017, o 16:48
Telefon:: Honor

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Nibiru » 7 maja 2017, o 21:24

Możesz wysłać jeszcze raz poprawną instrukcję.

Wysłane z mojego Nibiru H1 przy użyciu Tapatalka
Nibiru
AKTYWNY
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 15:52
Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Wezayer » 7 maja 2017, o 22:01

Wysłałem im tą niby uniwersalna z abcdata, jest jakaś inna?
Wezayer
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 kwi 2017, o 16:48
Telefon:: Honor

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zarazek » 7 maja 2017, o 22:40

xernes napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Telefon został cofnięty z kilku powodów. Ale najważniejszy to brak znaku CE na opakowaniu i samym telefonie. Resztę uzupełniłem mailowo ale nikt na to uwagi nie zwracał.Po otworzeniu sporu,opisałem dokładanie całą sytuację (między innymi,że byłem nieświadomy tego, że telefon "łamie" prawo unijne, a Goldie w aukcji o tym nie wspomniał). Dodatkowo jako dowód wysłałem pismo od uc Przemyśl i tłumaczenie (google translate :) )
Jako rozwiązanie sporu arbiter uznał pełny zwrot pieniędzy. Goldie miał ustosunkować się do tego w ciągu 7 dni. Nic nie zrobił i z automatu uznano rozwiązanie za odpowiednie. 8 dnia kasa na koncie. Jeśli miałbym radzić to napisz najpierw do sprzedającego. W przypadku sporu oni mają wgląd do konwersacji....


Pisałem do sprzdającego najpiwer ze paczka wraca do nadawcy to odpisali mi ze odesla ja jak dojdzie do nich za 4 miesiące :)

Otworzyłem spor na ali napisalem ze chodzi o brak CE ale arbiter chce pismo od UC ze to z winy sprzedajacego wraca paczka. Mam tylko pismo z UC o tym ze przesylka podlega kontorli w zakresie bezpieczenstwa. To pismo im doslaleś Xernes (do ali) ? czy miales juz pismo o niespełnieiu warunków po sprawdzeniu przez UKE.
dzieki za odpowiedz
zarazek
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 kwi 2017, o 17:41
Telefon:: nexus
Góra

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez xernes » 7 maja 2017, o 22:50

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Niestety było to pismo następne, czyli już po opini UKE. Prosiłem kilkukrotnie mailowo o to pismo. Wysłali mi standardowy plik .doc z moimi danymi :). Poszedł na google translate. Wysłałem do alli oryginał ( ale w pdf) i tłumaczenie w pdf.
xernes
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 09:20
Telefon:: Redmi note 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości