• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez pakerps » 18 maja 2017, o 08:49

Polska instrukcja do CUBOTA poszukiwana....
Avatar użytkownika
pakerps
AKTYWNY
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2 gru 2013, o 10:03
Pochwały: 10
Telefon:: chiński :)

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Magneto » 18 maja 2017, o 11:44

tomek0768 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kiedyś nacisku nie było i część naiwnie wierzy, że wyczuła sarkazm.
Wygląda jakby tutaj pisali sami celnicy.
Magneto
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 08:37
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez iwonaxd » 18 maja 2017, o 13:47

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ten telefon jest oficjalnie sprzedawany w Polsce, więc musi mieć certyfikat CE. Gdyby chcieli od ciebie to pewnie jest do zdobycia bez problemu.

To żaden argument dla UC. Ten konkretny model, który podlega kontroli musi mieć oznaczenie CE. Jeśli tego nie ma to go nie puszczą.
Xiaomi Mi5 też jest sprzedawany w Polsce, więc teoretycznie nie powinno być problemu, a jak poczytasz ten wątek to zobaczysz, że parę Mi5 już zawrócili do Chin.


Miałeś rację, po dwudniowych próbach dodzwoniłam się do Przemyśla i pani powiedziała, że telefon nie przejdzie, nie ma certyfikatu i już. Mam dwie opcje: czekać na 3 tygodniową ekspertyzę (która wiadomo co wykaże) i odeślą paczkę lub sama zgłosić paczkę do odesłania. Teraz nie wiem, co dalej robić. Pewnie zgodze się na odesłanie, tylko na Aliexpress napisać o tym gościowi czy od razu otworzyć spór, czy poczekać na otworzenie sporu jak paczka będzie już za granicą. I pytanie zasadnicze, czy dostane jakieś pismo potwierdzające, dlaczego odesłali celnicy paczkę?
iwonaxd
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 18:10
Telefon:: Sony M2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 18 maja 2017, o 15:11

Radziłbym Ci najpierw kontakt ze sprzedawcą. Może sam zaproponuje zwrot i refund. Ja tak miałem. BTW jaki sklep ?
Pismo z UC dostaniesz dopiero po kontroli z UKE.
Spór najlepiej dopiero jak paczka będzie wracać bo narazie nie masz żadnych dowodów, że wraca.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rostoff » 19 maja 2017, o 21:36

Ktoś się orientuje pod jakie UC pójdzie paczka do

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Obrazek
rostoff
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 10:16
Telefon:: ZTE BLADE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez iwonaxd » 19 maja 2017, o 21:42

Dzięki za informacje. Będę czekać. I tak mi nic innego nie pozostaje.
Link do sklepu: https://pl.aliexpress.com/store/235472? ... 0.0.7zBKHn
iwonaxd
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 18:10
Telefon:: Sony M2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez karolek » 20 maja 2017, o 19:07

Tak sobie czytam ten wątek i widzę, że fartnęło mi się z moim telefonem, bo przed końcem roku dotarł do mnie, a zgodnie z ich tokiem rozumowania wróciłby do Chin(jest CE na telefonie, ale nie ma na opakowaniu i brak polskiej instrukcji). Tyle, że instrukcja po polsku jest zainstalowana jako apka w samym telefonie, a z pudełka raczej ciężko się dzwoni. Nie rozumiem też co telefony sprzedawane przez X-Kom robią w Polsce skoro nie posiadają CE na sobie:
Obrazek
http://allegro.pl/outlet-xiaomi-redmi-3 ... 92305.html

Taaaaki przemyt i jeszcze Przemyśl nie wpadł do X-Komu? Ano tak - to jest Polska. Tępić małych, a dużych nie ruszać... xD

Mam nadzieję, że ta pani kierownik pofrunie i jeszcze za to beknie, bo generuje same straty. Zakładając, że od jednego telefonu wpadłoby 50 zeta podatku(a wiadomo, że więcej) i biorąc pod uwagę, że sami się chwalili 10 tysiącami wstrzymanych telefonów to udało jej się wygenerować strat dla skarbu państwa na co najmniej pół miliona zeta. Do tego te listy, papierologia, zabawy z UKE, odsyłanie itd, więc znacznie więcej.
Dobra Zmiana Misio+... Hyh.
karolek
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 gru 2016, o 13:01
Telefon:: HTC

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez chinczykk » 20 maja 2017, o 19:15

karolek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ale ty glupi musisz byc. wykonuja swoja prace a ty jak potluczony gadasz :):) ja tam do kazdego weru napisalem i do izby celnej aby wszedzie sprawdzali CE !!
chinczykk
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 01:43
Pochwały: 2
Telefon:: samsung s2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez karolek » 20 maja 2017, o 19:45

chinczykk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A Ty trollu nie miałeś czasem pod kamieniem siedzieć? :-D Jak Ci się skończyła lista WER-ów to teraz zacznij do skarbówki na sąsiadów donosić. Później ZUS zalicz, a na końcu obskocz wszystkie parafie :mrgreen:
Ostatnio edytowano 20 maja 2017, o 20:50 przez karolek, łącznie edytowano 1 raz
karolek
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 gru 2016, o 13:01
Telefon:: HTC

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez boroch » 20 maja 2017, o 19:46

chinczykk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ale ty glupi musisz byc. wykonuja swoja prace a ty jak potluczony gadasz :):) ja tam do kazdego weru napisalem i do izby celnej aby wszedzie sprawdzali CE !!

Mądry się odezwał :D LOL.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock
Góra

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez karolek » 20 maja 2017, o 21:54

boroch napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ale ty glupi musisz byc. wykonuja swoja prace a ty jak potluczony gadasz :):) ja tam do kazdego weru napisalem i do izby celnej aby wszedzie sprawdzali CE !!

Mądry się odezwał :D LOL.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


To musi być ta ameba, pani kierownik - przyszła tu się dowartościować i przekonać do swoich chorych racji ;) Kolejna specjalistka od walki z "dezinformacją". Dobra Zmiana Misio+ na Podkarpaciu się dokonała i niech tam pozostanie. A najlepiej niech się zakończy, a panią kierownik do trzepania worków po cemencie - do tego się jedynie nadaje... Gdzie tu logika?! Męczenie Kowalskiego o papiery, wykorzystywanie pozycji wobec obywatela, odsyłanie zamówienia z powodu braku dwóch liter na opakowaniu, pomimo faktu, że sam telefon je posiada, olewanie dostarczonych certyfikatów. Gdzie jest taki wymóg? Gdzie jest wymóg odnoście instrukcji w postaci papierowej?! Gdzie wymóg odnośnie języka polskiego? A jeżeli jestem Rumunem znającym tylko angielski to co? Też dla mojego dobra odeślą, czy dla swojego, bo nie wiedzą co tam napisano?! Czemu telefon z UK przychodzi bez polskiej instrukcji? Gdzie wówczas jest Przemyśl i czemu nie broni moich praw językowych?! Ustawa o ochronie języka polskiego to za mało i dotyczy sytuacji gdy przedsiębiorca sprzedaje towar - ma oczywiście zapewnić instrukcję, jej brak stanowi podstawę chociażby roszczeń z tytułu tzw. "rękojmi", ale tu jest prywatne zamówienie. A z drugiej strony w sklepach leżą se telefony bez "CE" na plecach(laptopy też), bez polskiej instrukcji w postaci papierowej. Jak one dojechały tutaj? Jak zostały wpuszczone?! To jak to ma w końcu być?! Niech troll z Podkarpacia odpowie! Skoro tak pięknie Misie+ wykonują swoją pracę, to na czym polegają korzyści dla skarbu państwa, dla obywateli? Gdzie one się pojawiają?! Bo póki co to widzę same straty. Państwo nie zarobiło, a wręcz dołożyło, bo listy śle, paczkę odsyła, płaci za cały kabaret, a obywatel kasy może nie odzyskać, bo przecież Chińczyk się wykazał - no niczego zarzucić nie można - paczkę grzecznie wysłał. Kto zarobił? Chińczyk. Ma telefon w ręku ze zwrotu i kasę Polaka na koncie. No pogratulować takiej polityki :D To ta nowa umowa Brochy z Chińczykami? :)

Czemu na to siadłem? W zeszłym roku zostałem wezwany do US - "pan pracował w NL, a nie złożył rozliczenia." Sprawa z 2013 roku. Rozliczenie złożyłem, tyle że zmieniłem US. Ściągnęli dane na mój temat, nie sprawdzili w poprzednim US czy się rozliczyłem i machina ruszyła. Pisma, wezwania, wyjaśnienia, a gra jest o.... nic. Skorzystałem z tzw. ulgi abolicyjnej, więc żaden podatek się nie należy. Uprzedziłem, że rok później też tam pracowałem i dwa lata później też. Co usłyszałem? "Nieważne - i tak pana wezwiemy...." Miesiąc temu dostałem kolejne wezwanie. Zabawa trwa, za nasze pieniądze. Wcześniej tak nie było. Dobra Zmiana Misio+ przyszła i mamy... Gnojenie zwykłego obywatela :-?
karolek
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 gru 2016, o 13:01
Telefon:: HTC
Góra

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez smietana » 21 maja 2017, o 09:58

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ten telefon jest oficjalnie sprzedawany w Polsce, więc musi mieć certyfikat CE. Gdyby chcieli od ciebie to pewnie jest do zdobycia bez problemu.

To żaden argument dla UC. Ten konkretny model, który podlega kontroli musi mieć oznaczenie CE. Jeśli tego nie ma to go nie puszczą.
Xiaomi Mi5 też jest sprzedawany w Polsce, więc teoretycznie nie powinno być problemu, a jak poczytasz ten wątek to zobaczysz, że parę Mi5 już zawrócili do Chin.

Bo mi5 jest wersja china i international, mi max jest china i international, redmi 4 jest china i international, redmi note 3-4 jest vhina i international.
W PL są international. China nie ma znaczka CE, international ma.
China ma ccc, ma chinśkie pudełko, chńską ładowarkę, chiński manual.
International ma znaczek CE pudełku. Pudełko z opisem angielskim, angielski manual i ładowarkę EU.
Jak ktoś zamówił mi5 china to mu zwrócili do chin, ten kto zamówił international puścili.


Sent from my MI 5C using Tapatalk
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi
Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron