• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mrozik87 » 26 maja 2017, o 08:48

Historia mojej paczki: https://alipaczka.pl/?track=RB218064917SG
Kupiony telefon Coolpad Changer S1 6/64GB (1375zł, z aliexpress), dokładnie to zadeklarowałem w piśmie do UC. W formie przesyłki podałem "zakup na użytek prywatny", załączyłem wszelkie screeny z aukcji i przelewów. Żadnych problemów z CE, jedynie do opłacenia VAT i opłaty celne, ogólnie ~ 336zł. Deklaracja na liście przewozowym była: "gift", "android phablet" (majfrend się nie popisał ;)). Paczka nie była otwierana przez celników.
mrozik87
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 lut 2017, o 13:49
Telefon:: aaa

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez CalkiemNowy » 26 maja 2017, o 19:45

Co do certyfikatu, ktory dostalem od sprzedawcy to jest on do telefonu o nr. MAG 138, z tego co sie orientuje to telefon ktory zamowilem jest oznaczony nr. 2016102. Wiec o taki teraz poprosilem.

Mrozik87 na internecie znalazlem takie pismo
http://nexun.pl/foto/image.uploads/29-0 ... bace88.jpg

Cos takiego im wyslales?
CalkiemNowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 15:19
Telefon:: LG

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mrozik87 » 26 maja 2017, o 23:05

Nie, wypełniłem przysłane zgłoszenie celne, gdzie zaznaczyłem, że to zakup na użytek prywatny. Fakt faktem, że temat CE w ogóle się nie pojawił, więc możliwe, że mieli na to wylane i interesowała ich tylko kasa (niemała) za VAT.
mrozik87
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 lut 2017, o 13:49
Telefon:: aaa

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez peruka » 27 maja 2017, o 07:40

Zamówiłem Redmi N 4x PRO bez CE i też się troszkę "zesrałem jak poczytałem o Przemyślu itp. Moja paczka przeszła bez kłopotu WER Warszawa ale tam sprawdzają (narkotyki, broń) :) jak tego nie ma puszczają na następne "sito" WER Zabrze bo akurat to mój rejon. Ci nastawieni są na doliczenie VAT i już. Przy statusie paczki:
Kontrola celna 2017-05-23 08:08 International Postal System
Kontrola celna 2017-05-23 09:23 International Postal System
Wiedziałem, że trzeba te 23% doliczyć no ale co zrobić :)
Jestem z Dolnego Śląska jeśli ktoś chce kupić bez CE,a mieszka na DŚ to śmiało może zamawiać z nastawieniem na 23%
Przy zamawianiu telefonu nie wybierać u jednego chinola pełnej wersji (pokrowiec, karta pamięci itp.) przy takiej konfiguracji koszt rośnie, a z nim podatek VAT.
Sklep: Fantacy Technology
peruka
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 maja 2017, o 15:57
Telefon:: nokia e71

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zibi_1970 » 27 maja 2017, o 11:14

wszystkie certyfikaty do xiaomi orginalne, tylko nie mogę dodać jako PDF. Na maila komuś mogę podesłać
zibi_1970
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 maja 2017, o 10:28
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi redmi note3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez CalkiemNowy » 27 maja 2017, o 12:06

zibi_1970 wysłałem e-mail na PW.

@Edycja
Sprawdziłem pocztę e-mail i dzisiaj sprzedawca wysłał mi odpowiedni (tak mi się wydaje) certyfikat. Wysłałem wszystkie te pliki do UC zobaczymy czy paczka w końcu ruszy dalej.
CalkiemNowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 15:19
Telefon:: LG

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marer » 28 maja 2017, o 08:14

Witam
Moja sprawa załatwiona pozytywnie.
Telefon Nomu S10 który celnicy wrócili pojechał z powrotem do chin.
Spór założyłem , dostałem full refund.
W tym samym dniu kupiłem telefon z wysyłką z Niemiec.
W środę kupiłem w piątek miałem dostarczony.
Tempo expres :)
Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli.
Pozdrawiam.
marer
 
Posty: 54
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 20:49
Telefon:: iphone se

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez juustynaaxd » 28 maja 2017, o 10:29

a ja mam do was pytanie :)
zamierzam założyć spór ponieważ przesyłka wyleciała juz z Polski.
Tylko co wpisać? problemy celne, problem śledzenia?
w uzasadnieniu mam zamiar napisać, że telefon wraca do sprzedawcy, nie może zostać dopuszczony do użytku ponieważ nie posiada odpowiedniego certyfikatu oraz naklejek CE. Sprzedający nie informuje, że nie można legalnie importować tego towaru na teren UE. Ja byłam nieświadoma, że telefon łamie prawo Unijne, sprzedawca nie wspomniał o tym w aukcji. oczywiscie dodam jeszcze dostarczone mi pismo w pdf oraz przetłumaczone na język polski.
Interesuje mnie tylko co najlepiej wpisać w tych rubrykach wyżej. ktoś mi pomoże?
juustynaaxd
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 kwi 2017, o 23:48
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marer » 28 maja 2017, o 12:16

Problemy celne .
Ja przynajmniej tak wpisałem.
marer
 
Posty: 54
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 20:49
Telefon:: iphone se

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Magneto » 28 maja 2017, o 18:47

juustynaaxd napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Wpisz problemy celne. Jeśli aliexpress zaakceptuje spór to pojawi się Logistic Issue.
Sprawdzone przeze mnie i dostałem Full Refund. Ali ma podgląd na korespondencję i się z nią zapoznaje, ale ja pisałem sprzedawcy wcześniej co jest nie tak z telefonem i że prawdopodobnie nie przejdzie i nie miałem żadnych problemów ze zwrotem. Sprzedawca odrzucił propozycję Ali, ale ja jeszcze raz opisałem problem - kupiłem->UC zatrzymał->nie spełnia warunków->odesłali->należy mi się zwrot i Ali podtrzymało Full Refund.
Magneto
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 08:37
Telefon:: Xiaomi


Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez raptor123 » 31 maja 2017, o 14:53

Witam, jeśli mam takie info przy śledzeniu, DHL może wstrzymywać przez CE?


Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
raptor123
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 maja 2017, o 10:02
Telefon:: Xiaomi Mi5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron