• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez helva » 3 cze 2017, o 20:19

Może mi ktoś podpowie, ponieważ to mój pierwszy zakup na AE ,czy nie dzwoniąc do UC mogę wysłać tę deklarację CE i instrukcję z ABC data. Czy wystarczy na email ,czy tez lepiej tradycyjną pocztą ? Zamówiony był Xiaomi RedmiI 4X , czy ta deklaracja 2 posty wyżej wystarczy ,czy też któraś z tych ze strony 80 tego wątku ?
helva
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 00:15
Telefon:: lumia

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez slik » 3 cze 2017, o 20:47

ale dostałeś pismo z UC? jaki UC zatrzymał paczkę, Przemyśl?
slik
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 kwi 2017, o 21:15
Telefon:: microsoft

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez helva » 3 cze 2017, o 21:34

UC Przemyśl .Tak , dostałem pismo , w ramce "elektronika towar podlega kontroli pod kątem bezpieczeństwa produktu " i pod spodem : wymagane : zrzut ekranowy z transakcji , PESEL i potwierdzenie przelewu bankowego .Wysłałem przelew , zrzut z transakcji ,PESEL ,zarówno na email jak i tradycyjną pocztą
helva
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 00:15
Telefon:: lumia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez slik » 3 cze 2017, o 21:39

mail wystarczy. Na telefonie, pudełku jest CE? Polska instrukcję doślij też mailem - tylko żeby była do tego modelu modele to np 2016102.......
slik
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 kwi 2017, o 21:15
Telefon:: microsoft

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez helva » 3 cze 2017, o 22:40

Nie wiem czy na pudełku jest CE ,bo w sklepie Dreami ,na zdjęciach nie było pudełka pokazanego ,dałem się nabrać chyba ,bo na telefonie było napisane Global OTA , myślałem ,że to będzie wersja międzynarodowa ,ale frycowe bywa kosztowne .Wracając do rzeczy : ale tak naprawdę ,to która deklaracja jest poprawna ? Bo już się pogubiłem ,A z tą instrukcją po polsku to po pierwsze ten plik ma 25 Mb ,to chyba za dużo , a po drugie tam modelu 2016102 raczej nie ma ,no chyba ,że mam sobie jakoś poradzić ,żeby tam ten model się znalazł .Może jest gdzieś jakaś mniejsza instrukcja z tym modelem
helva
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 00:15
Telefon:: lumia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez CalkiemNowy » 3 cze 2017, o 22:57

Helva jeśli nie jesteś pewien czy potrzebujesz deklaracji zgodności i instrukcji to radziłbym pierwsze zadzwonić do urzędu celnego, oni ci powiedzą co musisz im dosłać.
Model 2016102 to Xiaomi Redmi Note 4 Global, a z tego co napisałeś wcześniej to kupiłeś Xiaomi RedmiI 4X.
CalkiemNowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 15:19
Telefon:: LG

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez helva » 3 cze 2017, o 23:21

Na razie dzięki all , dobrej nocy
helva
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 00:15
Telefon:: lumia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez robertsan » 4 cze 2017, o 13:14

czy ma ktos jakies doswiadczenia z zegarkami/smart watchami? czy UC Przemysl tez sie czepia CE?
robertsan
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 lut 2017, o 18:17
Telefon:: iphone

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez jaksiemasz » 4 cze 2017, o 15:02

Cagabi One. Dwa telefony leżą w UC Przemyśl. Chcą CE i instrukcję PO POLSKU!
Co robić?
jaksiemasz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 cze 2017, o 23:02
Telefon:: K&M

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 5 cze 2017, o 13:51

robertsan napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


nie, na przykladzie ok 10 szt maj/czerwiec

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez robertsan » 5 cze 2017, o 14:19

mentorkmk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


nie, na przykladzie ok 10 szt maj/czerwiec


dziekuje za info :)
robertsan
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 lut 2017, o 18:17
Telefon:: iphone

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez witsu » 5 cze 2017, o 14:43

jaksiemasz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Napisać do sprzedawcy czy ma deklarację do tego modelu. Telefon ma nadrukowany znak CE więc może jest dostępna. Instrukcję można napisać samemu. A jak tego nie będzie to trzeba się pogodzić z faktem, że telefony wrócą do Chin.

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka
witsu
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 cze 2014, o 19:54
Pochwały: 1
Telefon:: HTC One V

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron