• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mieszacz » 12 maja 2017, o 18:05

Azael napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Raczej nie masz się o co martwić.
mieszacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:05
Pochwały: 1
Telefon:: OnePlus 7pro

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez iwonaxd » 15 maja 2017, o 18:31

Dzisiaj dostałam zawiadomienie z Urzędu z Przemyśla, że mój telefon "podlega kontroli pod kątem bezpieczeństwa produktu" i wysłałam im informacje o kosztach i tak dalej. Dopiero teraz zaczełam czytać o tych wszystkich certyfikatach. Pierwszy raz mi się zdarzyła kontrola celna. Czy może mi ktoś powiedzieć czy będzie duży problem z telefonem huawei g9 lite p9 i czy ma on ten certyfikat CE?
iwonaxd
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 18:10
Telefon:: Sony M2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marer » 15 maja 2017, o 22:32

Witam
Doradźcie proszę mi co podać w temacie sporu.
28 stycznia kupiłem na aliexpress telefon nomu s10.
14 lutego dotarł na cło w Przemyślu.
Brakowało CE na pudełku więc mi go nie puścili.
11 kwietnia odesłali z powrotem do sprzedawcy.
27 kwietnia według śledzenia był przyjęty w Singapurze i od tamtej pory cisza.
Chińczyk mi przydłużył 2 razy ochronę, pierwszy raz 30 dni i drugi raz tylko 7 dni.
Zostało mi 1 dzień i 13 godzin.
Muszę założyć spór i prośba do Was, co najlepiej napisać w sporze żeby odzyskać kasę ?
Nadmieniam że parę razy kontaktowałem się z chińczykiem i cały czas mi mówi że nie dostał z powrotem telefonu.
Podpowiecie coś jak to ugryźć ?
Z góry bardzo dziękuję.
marer
 
Posty: 54
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 20:49
Telefon:: iphone se

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez jingiel » 16 maja 2017, o 07:00

iwonaxd napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ten telefon jest oficjalnie sprzedawany w Polsce, więc musi mieć certyfikat CE. Gdyby chcieli od ciebie to pewnie jest do zdobycia bez problemu.
jingiel
 
Posty: 58
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 20:04
Telefon:: sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 16 maja 2017, o 07:16

jingiel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ten telefon jest oficjalnie sprzedawany w Polsce, więc musi mieć certyfikat CE. Gdyby chcieli od ciebie to pewnie jest do zdobycia bez problemu.

To żaden argument dla UC. Ten konkretny model, który podlega kontroli musi mieć oznaczenie CE. Jeśli tego nie ma to go nie puszczą.
Xiaomi Mi5 też jest sprzedawany w Polsce, więc teoretycznie nie powinno być problemu, a jak poczytasz ten wątek to zobaczysz, że parę Mi5 już zawrócili do Chin.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zarazek » 16 maja 2017, o 12:14

marer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Miaem podobnie jak Ty. Otworzyłem spór i napisałem prawde jak było ze tel nie mial certyfiaktu CE i nie moglem odebrac paczki mimo doslania innych dokumentów. Napisałem tez ze na stronie przedmiotu nie ma informacji o CE i sprzedajacy nie informuje ze nie mozna laegalnie do UE importować tego towaru. przez 12 dni sprzedajacy nie odpisal nic podczas sporu, tak samo 3 dni po rpopozycji ali o full refund nie odpisali wiec przyznano full refund. Kwestia jeszcze wstawienia pisma z UC niespelniu przez telefon warunkow dopuszczenia do obrotu jako dowodu do sporu.
Na koncu w uzasadnieniu sporu ali napisało ze nie otrzymałem paczki i ze jest ona juz w chinach wiec zwrot kasy sie nalezy.
zarazek
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 kwi 2017, o 17:41
Telefon:: nexus

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez iwonaxd » 17 maja 2017, o 10:00

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Rozumiem, dziękuje za odpowiedź. Zadzwonię tam dzisiaj i spróbuje się czegoś dowiedzieć, ale pewnie nic nowego mi nie powiedzą
iwonaxd
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 18:10
Telefon:: Sony M2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Magneto » 17 maja 2017, o 13:10

http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finan ... ANCE_M1vU_


Ciekawe co na temat tego co wyprawiają w jednym tylko UC w Polsce sądzą w Ministerstwie?
Magneto
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 08:37
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Stradivarius » 17 maja 2017, o 16:35

Sądzą, że wykonują dobrą robotę bo chronią nas przed zalewem tanich i beznadziejnych produktów z Chin, które zniszczą lokalny rynek i gdyby nie nasz rząd i celnicy to wszystkie firmy w kraju by padły pod napływem chińskich producentów którzy zatrudniają swoich pracowników za miskę ryżu dziennie.
Avatar użytkownika
Stradivarius
 
Posty: 44
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 10:15
Telefon:: OnePlus 3T

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Magneto » 17 maja 2017, o 17:39

No tak, bo jak polskie firmy kupują od chińczyków pracujących za miskę ryżu tanie i beznadziejne produkty, odprawiając je w Hamburgu, płacąc podatki w Niemczech, unikając polskiego betonu urzędniczego i wwożą go na teren Polski bez jakichkolwiek certyfikatów, dokładając marżę i inne "dodatki", sprzedają je obywatelowi polskiemu, który utrzymuje cały ten proceder to jest ok, bo "polskie firmy się utrzymują".
Na jakim świecie Ty żyjesz?
Magneto
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 08:37
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Flyagaric » 17 maja 2017, o 22:14

Chyba nie wyczułeś sarkazmu ...
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tomek0768 » 17 maja 2017, o 23:49

Zbyt dużo wymagasz. Młody człowiek przeczytał ze zrozumieniem wypowiedź, podjął dyskusję, merytorycznie, dał swoje argumenty. A sarkazm, podteksty, uczucia, na to przyjdzie czas. W szkole jest teraz nacisk na zrozumienie tekstu i to słuszna droga wg mnie.
Przepraszam za offtop.

Tapatalk Nubia Z7 max
Avatar użytkownika
tomek0768
 
Posty: 122
Dołączył(a): 14 cze 2015, o 19:14
Pochwały: 10
Telefon:: Axon 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron