• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez pakerps » 28 kwi 2017, o 14:42

kemotsilf napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ile czekałeś na zwolnienie?
Bo u mnie od środy cisza.

Nadejście 2017-04-25 12:47 UP Przemyśl 2
Kontrola celna 2017-04-26 14:18 International Postal System
Kontrola celna 2017-04-26 14:59 International Postal System


To tobie widać zatrzymali i bedzie trzeba dokumenty wysłać, ja za swojego 20 $ z Yoshopa zamówiłem więc i tak by zwolnili
Avatar użytkownika
pakerps
AKTYWNY
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2 gru 2013, o 10:03
Pochwały: 10
Telefon:: chiński :)

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez magmonza » 28 kwi 2017, o 18:17

Przy przesyłce DHL-em UC się nie angażuje? Ktoś z pod UC Przemyśl zamawiał ? I czy przy opcji przesyłki DHL zawsze doliczają vat ? Kto ją wtedy pobiera- kurier?
magmonza
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 kwi 2017, o 14:24
Telefon:: ALCATEL

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez G P » 28 kwi 2017, o 18:58

DHLem VAT będzie na 99%, czasami od realnej wartości, czasem z czapy ~90PLN, pobiera kurier.
G P
AKTYWNY
 
Posty: 219
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 00:06
Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez cynek777 » 28 kwi 2017, o 23:06

czy komuś telefon dotarł do sprzedawcy po odesłaniu przez UC? Nie wiem czy zaczynać powoli godzić się z utratą telefonu i pieniędzy :(

2017-03-29 10:58,Undeliverable item, will be returned to sender,
2017-03-28 20:06,The item has been processed in the country of destination,
2017-03-27 21:53,The item is at the PostNL sorting center,
2017-03-24 10:30,The delivery of the item was unsuccessful,
2017-01-13 13:01,The item has been processed in the country of destination,
2017-01-13 12:50,The item has arrived in the country of destination,
2017-01-10 10:11,The item is on transport to the country of destination,
2017-01-10 04:17,The item is at the PostNL sorting center,
2017-01-03 01:49,The item is pre-advised,
cynek777
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6 sty 2017, o 23:46
Telefon:: Redmi 4 pro

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez dredu83 » 29 kwi 2017, o 01:47

Podepnę się do kolegi wyżej również mam status "Undeliverable,parcel will return to sender"
Ciekaw jestem jak to rozumieć - telefon wróci do Przemyśla?
Ochronę przedłużałem już 4 razy (uprzejmość sprzedawcy) i pozostaje spór, gdzie wynik z góry jest przesądzony na korzyść sprzedawcy :/
dredu83
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2017, o 09:41
Telefon:: Homtom HT6

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez juustynaaxd » 29 kwi 2017, o 23:59

Szkoda, że tak późno trafiłam na temat.. ale do rzeczy.. zamówiłam xiaomi redmi 4a wersja z global rom. oczywiście telefon zatrzymano, dostałam list z Urzędu w Przemyślu miałam wysłać dokumenty związane z naliczeniem VATu, nie pisało nic o braku oznakowań CE. Po kilku dniach zadzwoniłam do Urzędu z zapytaniem co z moją przesyłką kiedy mogę się jej spodziewać, Pani poszła po dokumentacje i powiedziała mi, że telefon nie ma naklejek/oznakowań CE więc go nie dostane jak zapytałam co mogę w tej sytuacji zrobić to usłyszałam, że nic bo i tak go nie dostane i że xiaomi z reguły tych oznaczeń nie mają i jeśli chce przyspieszyć procedurę to bym już napisała pismo, że chce zwrotu do nadawcy, ewentualnie bym czekała do następnego tygodnia na kogoś z bodajże UKE i tam będzie dokładna analiza sprawdzi on jeszcze raz ale, że nie mam na co liczyć. Poszperałam w internecie no i pytanie do was:
1. Mam certyfikat ze strony XIAOMI
2. Da mi coś napisanie pisma, że telefon jest tylko na użytek własny? (wyczytałam to gdzieś)
3. Mam też screen z aukcji, że ktoś takowy telefon zamawiał z tej samej aukcji co ja i naklejka na telefonie ze znakiem CE widnieje
Wysłać im to? Zadzwonić jeszcze raz i nalegać na oględziny oraz dostarczenie tych papierów osobiście?
juustynaaxd
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 kwi 2017, o 23:48
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez bedson » 30 kwi 2017, o 08:13

juustynaaxd napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niestety ale nic nie da się zrobić, istotą problemu jest brak znaczka ce na telefonie i pudełku. Żaden papier i wyjaśnienie nic tu nie da bo znaczek ma być na tym konkretnym egzemplarzu w innym wypadku towar w najlepszym wypadku do zwrotu.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
bedson
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 gru 2016, o 21:09
Telefon:: Nexus4
ROM: NitrogenOS

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez juustynaaxd » 30 kwi 2017, o 10:23

szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, że tego znaczka nie ma skoro na zdjęciach w aukcji od kupujących znaczek na telefonie jest. Ktoś dostał wgl telefon z UP Przemyśl czy wszystkie do zwrotu bo nie mają znaczka?
juustynaaxd
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 kwi 2017, o 23:48
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez juustynaaxd » 30 kwi 2017, o 13:29

otsenre napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Też czekam na ten telefon :) możesz mi wysłać na maila dokumenty jakie im wysłałeś, żeby zwolnili telefon? nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy. maila podam jak tylko się zgodzisz mi pomóc :) z góry dziękuję
juustynaaxd
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 kwi 2017, o 23:48
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez xernes » 1 maja 2017, o 10:59

Zakończyłem moją przygodę z Redmi note 4 od Goldiego z Alliexpress.
Mogę tylko potwierdzić, że z chłopakami z uc Przemyśl nie ma co dyskutować. Raz, że ciężko się z nimi połączyć. Nie odbierają telefonów, a jak w końcu odbiorą to gadają jakieś głupoty, że niby dbają o Wasze zdrowie itd. Brak znaku CE=problem. Nic nie daje dosyłanie dokumentów. Ale nie ma co się dziwić ponieważ wykonują bezmyślnie czyjeś polecenia. Łamią konstytucje poprzez nierówne traktowanie obywateli. Wszyscy wiemy, że w innych częściach Polski te telefony przechodzą przez kontrole po opłaceniu podatku VAT. Ponadto działają na szkodę budżetu państwa. Ale to już nie mój problem.
Z doświadczenia wiem, że nie ma co dzwonić do UC tylko do UP pod nr telefonu 16 678 28 01. Tam pracują kompetentni ludzie. Bardzo miła pani wysłuchała mnie. Nie była zdziwiona, moją oceną pracy chłopaków z uc. W ciągu jednego dnia sprawiła, że telefon został odesłany do nadawcy. W międzyczasie, w ostatnim dniu ochrony kupującego na alli otworzyłem spór. Opisałem całą sytuację i arbiter alli przyznał mi rację, po 7 dniach od otworzenia sporu. 8-go dnia (dzisiaj) otrzymałem pełny zwrot na konto.
Telefon obecnie znajduje się w WER Warszawa.
xernes
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 09:20
Telefon:: Redmi note 2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zarazek » 1 maja 2017, o 22:01

xernes napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Xernes a co dokladniej napisales do ali. Opisałes srawe z CE ? Ze z tego powodu celny cofnął telefon ?
Moj zuk wczoraj wyszedl z warszawy do chin i tez musze rozpoczac spor lub napisac do sprzedajacego.

pozdrawiam
zarazek
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 kwi 2017, o 17:41
Telefon:: nexus

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez xernes » 2 maja 2017, o 07:26

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Telefon został cofnięty z kilku powodów. Ale najważniejszy to brak znaku CE na opakowaniu i samym telefonie. Resztę uzupełniłem mailowo ale nikt na to uwagi nie zwracał.Po otworzeniu sporu,opisałem dokładanie całą sytuację (między innymi,że byłem nieświadomy tego, że telefon "łamie" prawo unijne, a Goldie w aukcji o tym nie wspomniał). Dodatkowo jako dowód wysłałem pismo od uc Przemyśl i tłumaczenie (google translate :) )
Jako rozwiązanie sporu arbiter uznał pełny zwrot pieniędzy. Goldie miał ustosunkować się do tego w ciągu 7 dni. Nic nie zrobił i z automatu uznano rozwiązanie za odpowiednie. 8 dnia kasa na koncie. Jeśli miałbym radzić to napisz najpierw do sprzedającego. W przypadku sporu oni mają wgląd do konwersacji....
xernes
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 09:20
Telefon:: Redmi note 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości