• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez xernes » 3 maja 2017, o 11:44

Trzymaj się czego chcesz... Ja mam zdanie inne i nie sądzę, żebym był w nim odosobniony. Tym bardziej, że w innych częściach Polski tego problemu nie ma.
xernes
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 09:20
Telefon:: Redmi note 2

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez aks » 3 maja 2017, o 12:41

nie powinni się tak czepiac przy sprowadzaniu na wlasny uzytek.

Pochwały przyznane za posta: 2
aks
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:10
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez michu102 » 3 maja 2017, o 15:08

Witam!
Dostałem papierek od urzędu celnego o wysłanie screenów i uzupełnienie instrukcją w naszym ojczystym języku.
Zakupiłem Xiaomi Mi4 WCDMA, CE niby posiada, na telefonie też jest znaczek na pewno.
I teraz nasuwają się dwa pytanka:
1) http://download.instalki.org/Instrukcje/Xiaomi_instrukcja_PL.PDF Takowa instrukcja im wystarczy jeśli podeślę link? Wolałbym żeby była z jakiegoś bardziej oficjalnego źródła, ale niestety takowej nie znalazłem. Instrukcja zgodna jest z omawianym modelem.
2) Jeśli posiada CE na pudełku,na telefonie również jest, będzie wysyłany do UKE ?

No tak.. UC to oczywiście Przemyśl :P
michu102
 
Posty: 38
Dołączył(a): 23 gru 2015, o 12:05
Pochwały: 1
Telefon:: Letv le1

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mieszacz » 3 maja 2017, o 16:43

Witam.
Mam pytanie czy komuś z Was DHL zatrzymał telefon pod kątem braku CE? Bo wszystko wskazuje na to że mi właśnie zatrzymali Redmi 4a, a z tego co wiem to w Dhl-u raczej nigdy nie było z tym kłopotów.
mieszacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:05
Pochwały: 1
Telefon:: OnePlus 7pro

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Dyron » 3 maja 2017, o 17:34

mieszacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Skąd takie podejrzenie? Właśnie też czekam na Redmi 4a i również wysyłka DHL
Dyron
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 sie 2016, o 13:33
Pochwały: 1
Telefon:: Nexus 4
ROM: 8

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mieszacz » 3 maja 2017, o 18:08

Mam status "Przesyłka oczekuje na odprawę celną".
A dalej mam takie adnotacje:
"Przesyłka zawiera towary wymagające kwarantanny lub pozwolenia na import od instytucji kontrolnych innych niż Urząd Celny.
Zakończenie odprawy celnej nastąpi po uzyskaniu stosownych certyfikatów i pozwoleń od instytucji kontrolnych. Prosimy śledzić status przesyłki."
mieszacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:05
Pochwały: 1
Telefon:: OnePlus 7pro

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez boroch » 3 maja 2017, o 19:36

mieszacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czyli możliwe, że DHL zaczął się bawić w UC Przemyśl :(
Nie jest to dobra wiadomość.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez pakerps » 3 maja 2017, o 22:51

Potrzebuje polska instrukcje do cubota... ktos owa posiada?
Avatar użytkownika
pakerps
AKTYWNY
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2 gru 2013, o 10:03
Pochwały: 10
Telefon:: chiński :)

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marcinjakub4 » 4 maja 2017, o 08:22

Witam,
moja "przygoda" z UC Przemyśl zakończona pozytywnie, tzn full refund.
Telefon: Xiaomi Redmi Note 4 (wersja bez CE na urządzeniu i opakowaniu)
Płatność: Przelewy24
23.02.2017 zatrzymany w UC Przemyśl
07.04.2017 przedłużenie okresu ochronnego (sprzedawca nie robił problemów)
18.04.2017 zwrot do nadawcy (niestety tyle to trwało, pewnie było by krócej gdy bym od razu poprosił o zwrot)
20.04.2017 wysłane z Polski
I jak tylko pojawiła się ta informacja na trackingu od razu założyłem spór na ali. Powód Logistics tracking problems - Package was returned to seller by shiping company, wnioskowałem o full refund. Tyle wystarczyło, nic więcej nie pisałem, żadnych dokumentów/dowodów nie załączałem. Po ok 2-3 dniach dostałem na emaila decyzje że ali proponuje full refund jako rozwiązanie sporu. Kolejne 2-3 dni i decyzja o rozstrzygnięcu sporu na moja korzyść, następne 2-3 dni i pieniądze na koncie:)
Oczywiście kontaktowałem się ze sprzedawcą w sprawie instrukcji itp. gdy telefon "leżał" w Przemyślu, gdyby to nic nie pomogło sam zaproponował full refund. Może dlatego sam spór poszedł tak sprawnie i bez najmniejszych problemów.
Ja wybrałem taką strategię że poczekam ze sporem do momentu gdy telefon wyleci z Polski - u mnie się sprawdziło, może innym pomoże

Pozdrawiam
marcinjakub4
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 23:24
Telefon:: sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Magneto » 4 maja 2017, o 09:16

No niestety nie jest to reguła. Założyłem spór również po wysłaniu telefonu z Polski. Najpierw Aliexpress poprosiło o dokumentację z UC (której nie dostałem, a telefon powinien zostać odesłany dopiero po 7 dniach od dostarczenia do mnie takiego pisma, więc UC też nagina przepisy i zamierzam to wykorzystać). Kiedy już udało mi się po prośbach uzyskać dokumenty z UC załączyłem je do ewidencji sporu. Ali przyznało Full Refund, ale sprzedający nie zaakceptował propozycji (mimo wcześniejszych zapewnień, wszystko było ok póki nie zaczęło chodzić o pieniądze) i złożył wniosek o "No return/No refund". Odrzuciłem propozycję, ponownie opisałem problem, powody odesłania i propozycję Full Refund. Teraz czekam, ale jakoś optymistycznie się nie nastawiam.

A propo tych instrukcji to może pisał ktoś do Xiaomi czy takie coś wydają np. raz w roku? Ostatnia aktualizacja ukazała się 12 maja 2016 to teraz może jest już nowa instrukcja. Tłumaczenie się zrobi.
Magneto
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 08:37
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Nibiru » 4 maja 2017, o 10:14

Panie i Panowie...

Kolega pracował na poczcie w Zabrzu, Ja chwilę w UKE i może wam wyjaśnię jak to wygląda w praktyce.

Przychodzi paczka. Celnik patrzy czy jest CE i instrukcja lub nawet tego nie robi i odkłada do kontroli przez UKE.

Kontrola wygląda w 99.99% przypadków tak :
Przychodzi urzędnik i patrzy czy jest naklejka CE na urządzeniu i instrukcja Polska. TO WSZYSTKO!

Nikt nie czyta instrukcji. Wystarczy wydrukować sobie pierwszą stronę np. "instrukcja do bublefon" dołączyć do byle jakiej instrukcji innego telefonu i wysłać. Urzędnik patrzy tylko czy jest i nic więcej.

Podsumowując. Powiedzieć sprzedawcy żeby naklejł CE, byle jaka instrukcja po Polsku z nazwą waszego telefonu na pierwszej stronie i każdy telefon przechodzi.

Mam nadzieję że pomogłem.

Wysłane z mojego Nibiru H1 przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
Nibiru
AKTYWNY
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 15:52
Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Dyron » 4 maja 2017, o 11:32

mieszacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


U mnie chyba obejdzie się bez problemów, mam już status "Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia" i dostałem smsa że przesyłka ma dojść dzisiaj, także obyło się bez cyrków z CE.

Edit:
Telefon doręczony, jedynie do zapłaty 87 zł, nic na temat CE
Dyron
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 sie 2016, o 13:33
Pochwały: 1
Telefon:: Nexus 4
ROM: 8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama