• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Magneto » 2 maja 2017, o 08:47

Witam

Mam problem z UC po raz drugi. Poprzedni Xiaomi Redmi Note 4 został odesłaany, bo nie miał CE. Kupiłem drugi Redmi Note 4 z wszystkimi certyfikatami to teraz wymyślili instrukcję obsługi w j. polskim. Wysłałem im taką, którą otrzymałem od jakiegoś dystrybutora Xiaomi w Polsce i po tygodniu dostałem informację, że instrukcja jest nieprawidłowa i wysyłają do UKE i pewnie znowu odeślą.
Posiada ktoś taką aktualną instrukcję do tego modelu i może jakoś pomóc? Ogólnodostępne instrukcje są z 12 maja 2016 i na ostatniej stronie mają numery modeli telefonów do 2016037, może ktoś z Was ma nowszą? Prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam
Magneto
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 08:37
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez slik » 2 maja 2017, o 12:37

również poproszę takową instrukcje :)
czekam właśnie na telefon redmi note 4 niby ze znaczkiem CE (ale zapewne bez instrukcji PL), powinien iść przez Warszawę. Czy tam są podobne "cyrki" jak w Przemyślu ?
slik
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 kwi 2017, o 21:15
Telefon:: microsoft

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez galowin » 2 maja 2017, o 12:54

Witam,
Jeżeli ktoś ma deklaracje zgodności (może być angielska) + instrukcję w języku polskim dla modelu Oukitel K6000 Pro to proszę o podesłanie e.w kontakt (właśnie rozmawiałem z panią z UC i bez instrukcji w języku polskim nie przejdzie, a deklaracja może być po angielsku). Z góry dzięki za pomoc.
galowin
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 lut 2015, o 00:02
Telefon:: ZTE V987

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez magmonza » 2 maja 2017, o 17:55

galowin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A ja dostałam list dzisiaj i jest tylko inf.,że to jest elektronika i podlega kontroli pod kątem bezpieczeństwa ale o brakach już nic nie napisali :-( Tylko żeby dosłać zrzuty ekranu.
magmonza
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 kwi 2017, o 14:24
Telefon:: ALCATEL

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez xernes » 2 maja 2017, o 20:00

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dostałaś standardowe pismo. U mnie było to samo. Wyślesz to o co Cie proszą w piśmie, a później zaczną się schody. Czyli następne braki, instrukcja pl, deklaracja itd. Jeżeli masz brak naklejki CE to używanie telefonu "grozi śmiercią". W tym przypadku zapomnij, że urzędnicy z uc pozwolą narażać Twoje życie. Poza tym czytam , że już problemem stają się instrukcje w języku pl znalezione w necie. Wcześniej przechodziły...
Wszystkiego dowiesz się pod numerami telefonów, które masz w piśmie. Dzwoń bo maile czytają ale nie spieszą się z odpowiedzią. Jeżeli usłyszysz, że nie ma szans na odzyskanie telefonu to od razu pisz pismo, że chcesz odesłać do nadawcy. Nie czekaj na odpowiedź pisemną, bo to strata czasu.
xernes
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 09:20
Telefon:: Redmi note 2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez otsenre » 2 maja 2017, o 20:22

Przeczytajcie jarek1977 » 13 mar 2017, o 22:53
otsenre
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 14:13
Telefon:: nokia

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez listek75 » 2 maja 2017, o 20:41

Czekam na list od UC. 26 zatrzymali (WER Warszawa). Telefon (redmi note 4) kupiłem z CE. Mam nadzieję, że jest naklejka, ale nie mam instrukcji po polsku. Może ktoś dać namiar. Dzięki.
listek75
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 kwi 2017, o 13:33
Telefon:: iphone 5s

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez smietana » 2 maja 2017, o 21:09

listek75 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po co? Wer Wawa nie trzepie pod kątem CE i instrukcji obsługi. Vat jedynie dostaniesz i tyle.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez magmonza » 3 maja 2017, o 08:41

xernes napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dostałaś standardowe pismo. U mnie było to samo. Wyślesz to o co Cie proszą w piśmie, a później zaczną się schody. Czyli następne braki, instrukcja pl, deklaracja itd. Jeżeli masz brak naklejki CE to używanie telefonu "grozi śmiercią". W tym przypadku zapomnij, że urzędnicy z uc pozwolą narażać Twoje życie. Poza tym czytam , że już problemem stają się instrukcje w języku pl znalezione w necie. Wcześniej przechodziły...
Wszystkiego dowiesz się pod numerami telefonów, które masz w piśmie. Dzwoń bo maile czytają ale nie spieszą się z odpowiedzią. Jeżeli usłyszysz, że nie ma szans na odzyskanie telefonu to od razu pisz pismo, że chcesz odesłać do nadawcy. Nie czekaj na odpowiedź pisemną, bo to strata czasu.

Ale listem poleconym, czy mail wystarczy ?
magmonza
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 kwi 2017, o 14:24
Telefon:: ALCATEL

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez magmonza » 3 maja 2017, o 08:42

magmonza napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dostałaś standardowe pismo. U mnie było to samo. Wyślesz to o co Cie proszą w piśmie, a później zaczną się schody. Czyli następne braki, instrukcja pl, deklaracja itd. Jeżeli masz brak naklejki CE to używanie telefonu "grozi śmiercią". W tym przypadku zapomnij, że urzędnicy z uc pozwolą narażać Twoje życie. Poza tym czytam , że już problemem stają się instrukcje w języku pl znalezione w necie. Wcześniej przechodziły...
Wszystkiego dowiesz się pod numerami telefonów, które masz w piśmie. Dzwoń bo maile czytają ale nie spieszą się z odpowiedzią. Jeżeli usłyszysz, że nie ma szans na odzyskanie telefonu to od razu pisz pismo, że chcesz odesłać do nadawcy. Nie czekaj na odpowiedź pisemną, bo to strata czasu.

Nie mam znaczka, więc sumie nie mam po co dzwonić, słać informację listem poleconym, czy mail wystarczy ?
magmonza
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 kwi 2017, o 14:24
Telefon:: ALCATEL
Góra

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez xernes » 3 maja 2017, o 11:09

Mail wystarczy. Możesz telefonicznie spytać czy dotarł. Poza tym dowiesz się czego na prawdę brakuje. Sądząc po numerach od początku akcji tych telefonów są tysiące. Więc jak nie będziesz się dopytywać to może to trwać miesiącami.

Trochę offtop:
Przypomniałem sobie jeszcze moją pierwszą rozmowę z urzędnikiem. Mówił, że telefon nie ma CE i jedzie na ekspertyzę do Rzeszowa, żeby potwierdzić jego podejrzenia (brak CE). Poinformował mnie, że z góry zna wynik ekspertyzy. To tylko pokazuje absurd działalności tych służb. Marnowane są pieniądze na wypłaty dla tych ludzi, na koszty związane z wysyłką listów poleconych do nas, ekspertyzy w urzędzie w Rzeszowie i przede wszystkim koszt straconych wpływów z podatku Vat. To są znaczące sumy. Urzędnicy zamiast zajmować się rzeczami istotnymi dla państwa i obywateli, uganiają się za "elektronicznymi zabawkami" marnotrawiąc pieniądze z naszych podatków....
xernes
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 09:20
Telefon:: Redmi note 2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez akir » 3 maja 2017, o 11:28

To podatnicy marnuja pieniądze Państwa. Rozumiem że można narzekać, lecz nie pisz bzdur. Sprowadzane są urządzenia nie zgodne i tego się trzymajmy.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość