• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 14 lut 2017, o 23:01

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak dokładnie zrobiłem, powiedziałem i poniżej rezultat:
Obrazek

I nie ja Ciebie, tylko Ty mnie jedziesz, bo nie zrozumiałeś przykładu jaki podałem o obowiązku znajomości prawa i robisz aferę :roll:
Ostatnio edytowano 15 lut 2017, o 03:07 przez zjac, łącznie edytowano 1 raz
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tpawel » 14 lut 2017, o 23:06

Nikt afery nie robi. Nie kupujesz w polskim sklepie w Chinach, ale sam importujesz telefon z Chin. Jakoś się nie oburzasz na to że VAT naliczają, to ty wprowadzasz go do obrotu. Czechy są w UE, stąd moja sugestia że to marny przykład. Pokaz mi gdzie Cię pierwszy zaatakowalem. Ty wyjeżdżasz z tekstem o tym że nie potrafię czytać ze zrozumieniem. No nic, tam gdzie kończą się merytoryczne argumenty, zaczynają się personalne wycieczki. A szkoda bo temat jest ciekawy a zobacz ilu ludzi męczą Twoje przepychanki z resztą

Wysłane z Lenovo P2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 14 lut 2017, o 23:13

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie wiem jak ja już mam do Ciebie pisać... naprawdę słów mi brakuje, więc kończę, bo co bym nie napisał zaczniesz znowu jakieś bzdury do mnie pisać, a naprawdę wystarczy zrozumieć, że Czechy podane były tylko i wyłącznie przypadkiem jako przykład obowiązku znajomości przepisów przez sprzedawcę.

P.S. Skąd wiesz, że się nie oburzam o VAT ? Gdzie to przeczytałeś ? Czy to po prostu następne coś ala Twoje wymysły względem tego co gdzieś napisałem. Odpuść, Proszę jak i ja odpuszczam.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tpawel » 14 lut 2017, o 23:17

Porównujesz Czechy do Chin a telefony do THC i się dziwisz że nie mam szklanej kuli, która by mi powiedziała że Ty to tak poprostu dla przykładu podałeś.
Kończę również, miłego wieczoru

Wysłane z Lenovo P2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 14 lut 2017, o 23:19

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A jednak nie czytałeś ze zrozumieniem:
"Spróbuj z Czech posprzedawać do PL np. cokolwiek co tam jest dozwolone z THC, a w PL nie.
Czy do stanów sprzedawać nisko słodzone produkty jakimś środkiem ( nazwy nie pamiętam - ale on jest powszechnie stosowany w EU jako słodzik, w stanach niedopuszczony jako słodzik ).
Szybciutko poznasz interpretacje prawną."
Ostatnio edytowano 14 lut 2017, o 23:22 przez zjac, łącznie edytowano 2 razy
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tpawel » 14 lut 2017, o 23:20

Sorry, nie uczyłem się na pamięć tego co napisałeś,miłego

Wysłane z Lenovo P2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 14 lut 2017, o 23:23

Zjac, całe Twoje wywody można o kant d... potłuc. Wiesz dlaczego? Dlatego, że nie potrafisz zrozumieć, że chiński sprzedawca nie wprowadza towaru do obrotu w EU. On go sprzedaje w CHINACH i wysyła tam gdzie sobie zażyczy kupujący. Ergo, to kupujący wprowadza towar na teren EU i to nim ciąży obowiązek dopełnienia wszelkich obowiązujących przepisów. Choćbyś nie wiem jak się spinał, nie zmieni to faktu, że to Ty jesteś odpowiedzialny za to co kupiłeś, nie sprzedawca.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marcoos1 » 14 lut 2017, o 23:23

Zjac podałeś złe przykłady.
To ty sprowadzasz towar z Chin i ty musisz wiedzieć co możesz a co nie.
Odpuszczając przykład Czech to ten ze słodzikiem i USA wygląda tak, że wystawisz na allegro napój ze słodzikiem a jakiś Amerykanin go kupuje. To on się martwi, czy kupił dozwoloną rzecz czy nie. Gdybyś chciał otworzyć sklep w USA z tymi napojami to wtedy ty się martwisz.

Tutaj ty masz wiedzieć, co kupujesz i czy to jest dozwolone, bo to ty wprowadzasz to na teren UE.

Jeśli wytargujesz pełen zwrot to tylko twoje szczęście i dobra wola sprzedawcy. Jak ci odliczy koszty odesłania to nie masz się komu poskarżyć, by coś więcej ugrać.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 14 lut 2017, o 23:34

Panowie admini, szanuję za kawał roboty jaki tu robicie, jednak mam inne zdanie.
To sprzedawca zezwolił na nadanie do mojego kraju produktu bez certyfikatu CE, a nawet więcej, to on nadał tą paczkę tj. wprowadził produkt bez wymaganego certyfikatu na teren EU.

Pozdrawiam i Dobrej nocki.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 14 lut 2017, o 23:42

Zdanie możesz sobie mieć inne, życie w błędzie nie jest karalne. Natomiast nie będziesz wprowadzał w błąd innych więc na przyszłość zachowaj te wiedzę dla siebie.
Koniec tematu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Humk » 15 lut 2017, o 03:05

Bettinka.r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Taka jest odp :
brak CE. nie można wprowadzić towaru do obrotu.
nie ma na co czekać
pytanie co z towarem który "kiedyś" w czasie bliżej nieokreślonym wróci poczta do nadawcy w Chinach??
co robić wtedy???


Chwila, mógłbyś podać źródło tych informacji? Dostałeś list albo dzwoniłeś do Przemyśla i powiedziała Ci osoba z poczty?
Może źle rozumuje, ale 'badanie zgodności z normami UE' nie koniecznie musi oznaczać samo sprawdzanie posiadania CE.
Humk
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 19:20
Telefon:: Jiayu G3C
ROM: Android 4.2.2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez yusuf » 15 lut 2017, o 10:03

zjac napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale UC wszystkie pisma kieruje do Ciebie, a nie do sprzedawcy w Chinach i nie wiedzieć dlaczego, od Ciebie żąda zapłacenia VAT i przedstawienia świadectwa CE, a nie od Chińczyka, być może dlatego, że to Ciebie traktuje jako osobę wprowadzającą produkt do UE.
yusuf
 
Posty: 166
Dołączył(a): 7 maja 2014, o 09:43
Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron