• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Gravis » 13 lut 2017, o 13:03

Czy Przemyśl zatrzymuje całą elektronikę?

Zamówiłem kamerke Xiaomi do samochodu w wersji CN i podpada pod Przemyśl ehh.
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 13 lut 2017, o 13:06

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wydaje mi się, że tak bo moj TV-Box tez leży tak i już chyba korzenie zapuścił.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez macko555 » 13 lut 2017, o 13:37

Jak to u was wygląda? Jeśli dostałem list o potwierdzeniu zakupu odnosnie VAT'u to znaczy że przeszedł kontrolę CE / nie był kontrolowany?
macko555
 
Posty: 41
Dołączył(a): 6 maja 2016, o 14:02
Telefon:: lg g2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 13 lut 2017, o 13:43

macko555 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Rozmowa telefoniczna z 1 lutego brzmiała tel. mniej więcej tak:
"Tak widzę, że dokumentu są wporzo ( wiem, że email Pani widziała, bo podała z email moj nr PESEL ), Proszę czekać na kontrolę mniej więcej ok. 2 tygodni, dopiero rozpoczynamy styczeń 2017 kontrolować, Pana numer magazynowy jest jednym z pierwszych, więc jak mówiłam ok. 2 tygodni powinno to potrwać. A jeszcze jedna uwaga, jeżeli Pana produkt posiada CE to powinno to odbyć się bez większych komplikacji, bo jak mówiłam dokumenty są wporzo. Jeżeli coś będzie nie tak pod względem CE otrzyma Pan pismo."

A więc wywnioskowałem, że otrzymanie listu odnośnie VAT nie oznacza, że produkt przeszedł kontrolę odnośnie CE
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez TediPower » 13 lut 2017, o 16:32

Nie dziwie się tej całej nagonki na CE skoro takie ...sungi Note 7 sie paliły lepiej od zapałek, i kilka innych tel innych producentów. W dodatku pożar fabryki akumulatorów u sunga.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Flyagaric » 13 lut 2017, o 18:01

Co to ma do rzeczy?? One akurat bez problemu ten certyfikat dostały. Coś to zmieniło?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez angela12627 » 13 lut 2017, o 20:08

Czy można gdzieś sprawdzić, jakie chińskie telefony posiadają certyfikat CE?
angela12627
 
Posty: 63
Dołączył(a): 17 maja 2014, o 10:06
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez spanek » 13 lut 2017, o 20:45

angela12627 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


lista-telefonow-posiadajacych-certyfikat-ce-t32809.html
Avatar użytkownika
spanek
 
Posty: 40
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:50
Lokalizacja: z neta
Pochwały: 6
Telefon:: z LTE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez angela12627 » 13 lut 2017, o 21:34

spanek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


lista-telefonow-posiadajacych-certyfikat-ce-t32809.html


Dziękuję
angela12627
 
Posty: 63
Dołączył(a): 17 maja 2014, o 10:06
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez hugusik » 14 lut 2017, o 12:59

Witajcie,
Dziś wykonałem telefon do UC w Przemyślu, zatrzymany telefon to Xiaomi Mi5 (niestety wciąż bez CE). Pani kazała uzbroić się w cierpliwość, bo ponoć wszystkie przesyłki z elektroniką zostają zatrzymane do kontroli pod względem bezpieczeństwa. Przyjeżdżają jacyś panowie z Rzeszowa i takie urządzenia sprawdzają. Mój numer magazynowy jest trzycyfrowy i zaczyna się 9 co nie wróży krótkiego czasu, zwłaszcza, iż Pani oznajmiła, że teraz sprawdzane są numerki ok. 100. Kazała kontaktować się koło piątku, by uzyskać więcej informacji, tudzież uważam, że ludziska z numerkami 100-200 jeszcze w tym tygodniu dostaną odpowiedź i pochwalą się co im tam naskrobali celnicy i jakie są ekspertyzy w produktach bez CE ;-)
Pozdrawiam serdecznie i życzę cierpliwości i tylko VATu :-P
Hubert
hugusik
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lut 2017, o 12:52
Telefon:: Lenovo

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 14 lut 2017, o 13:06

hugusik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Numerki ok. 100, a 1 stycznia zaczynali z pierwszymi ;) Mają rozmach ... 10 tel. na dzień ;)
Nie wiem czy tak numerki koło 100, bo moja paczka ok. 50 ani widu ani słychu...
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Bettinka.r » 14 lut 2017, o 15:38

hugusik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Taka jest odp :
brak CE. nie można wprowadzić towaru do obrotu.
nie ma na co czekać
pytanie co z towarem który "kiedyś" w czasie bliżej nieokreślonym wróci poczta do nadawcy w Chinach??
co robić wtedy???
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość