• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marcoos1 » 10 lut 2017, o 23:22

@zjac

Nie ma ustawowego terminu do odprawy celnej. Robią to "bezzwłocznie" czyli bez zbędnej zwłoki. Jak chcesz ich za to pozwać to ty musisz udowodnić, że taka zwłoka wystąpiła a nie odwrotnie.
Jak komuś nie pasuje, że paczka jest odprawiana tyle co jest, to może kupować na terenie UE i wtedy nie ma problemów z odprawą.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 10 lut 2017, o 23:26

mentorkmk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kolego, rozsiewasz najzwyczajniej plotki w tym momencie.

Nie wszyscy dostali takie pisma. Mówię z pewnego źródła od siebie - ja nie otrzymałem, bratowa też nie. Dlaczego piszesz nieprawdę ?


masz racje, popełniłem nadmierną generalizację, część osób piszących na tym forum oraz niepiszących na nim otrzymała, co nie znaczy że wszyscy, mea maxima culpa


Wiesz, to bardzo dziwne i potraktuje to tak samo jak poprzedni wpis - czyli plotkę.

Mam jedną paczkę z numerem ok. 50 z pierwszych dni stycznia. Mogę zatem powiedzieć, że jestem w grupie pierwszych osób jakich paczki doszły do UP Przemyśl w roku 2017 - i nie dostałem żadnego pisma o zatrzymaniu z powodu braku CE.
Widziałem też zawiadomienie dotyczące paczki z nr ok. 580 sprzed kilku dni.

Do czego dążę: skoro ja jako paczka nr 50 nie mam zawiadomienia, a paczek jest min. 600 to "część" o jakiej mówisz jest znikoma, nawet nie wiem czy praktycznie nie potraktować jej jako bardzo,bardzo znikomą.
Tym samym Twoje wpisy traktuje jako niepotrzebne sianie zamętu i plotkowanie. Wiesz, zabrzmi to dziwnie, ale dopóki nie widzę, nie mam w rękach to nie wierzę, a tak jest w tym wypadku - widzę tylko plotki.

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Tak, wiem co znaczy bezzwłocznie ;) Miałem do czynienia w wyrokach sądowych z tym pojęciem i wiem ile bezzwłocznie może trwać.

Nie pisz posta pod postem
@blue
Ostatnio edytowano 10 lut 2017, o 23:28 przez zjac, łącznie edytowano 1 raz
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 11 lut 2017, o 00:04

rodan77, mentorkmk, pio69, tymbark, grigo, Humk to osoby które pisały w tym wątku ze są pod UP1 Przemyśl, wszystkie dostały pisma/telefonicznie dowiedziały się o kontroli pod kontem CE, najwyraźniej poza Tobą, ahh wait:

Tak, a to ciekawe, bo moich 2 tel. i TV Box nie chcą puścić i przez tel. mam info, że będę kontrola związana z CE.

z drugiej strony nie wiem już co jest prawdą a co nie, bo piszesz że dzwoniłeś i masz kontrole pod kątem CE a w ostatnim poście że nie dostałeś pisma, może i tak być, ale w takim razie my opieramy się na faktach a Ty na swoich przemyśleniach
na podstawie jednak Tych faktów, użytkowników piszących o kontroli jest 7, pomijam znajomych spoza forum, którzy też dostali pisma
może akurat przyfarciło, że temu udokumentowanemu odsetkowi te pisma przyszły a cała reszta ludu podkarpackiego cierpliwie czeka i nie spotka go kontrola CE
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 11 lut 2017, o 00:10

mentorkmk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Rozróżniasz rozmowę telefoniczną a w niej info od celniczki, że będą badane pod kątem posiadania certyfikatu CE od otrzymania pisma o kontroli tel. pod kątem posiadania certyfikatu CE ?

Siejesz ploty o otrzymanych pismach i tyle. Pisma były, ale o dostarczeniu standardowych dokumentów potrzebnych do odprawy i to wszystko. Ty dodałeś do tego "CE" i tak rodzą się ploty.

Z gringo pisałem na PW i otrzymał standardowe pismo o VAT. Człowieku, nie rób plotek, Proszę.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tymbark » 11 lut 2017, o 00:27

Ja dostałem pismo z UC a w nim jest treść
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Edyta///
Obrazek
Po rozmowie telefonicznej z UC Przemyśl pan powiedział ze telefon zostaje wysłany do ekspertyzy czy może być dopuszczony do użytku w PL , po moim pytaniu ile to będzie trwało to powiedział ze się chwile zejdzie
Avatar użytkownika
tymbark
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 19:45
Pochwały: 10
Telefon:: RN4 4/64
ROM: miuipolska

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 11 lut 2017, o 00:33

tymbark napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No jeden z wymienionych przez kolegę wyżej. Jeden mi znany z wymiany wiad. na PW a wymieniony przez kolegę wyżej nie miał ino o CE, tylko standard ( VAT )

Dziwne dla mnie podejście, bo albo ma CE, albo nie ma i nie wjedzie do PL.Co to za kontrole i ekspertyzy dodatkowe, tego nie rozumiem zupełnie.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez grigo » 11 lut 2017, o 00:43

Panowie tak jak już pisałem kilka postów wcześniej UP przemyśl 2 jest obładowany pracą , pracowników jest mało o ile podejście na początku stycznia jak rozmawiałem z celnikiem nie zwiastowało tragedii pod kątem badań CE to rozmowa na początku lutego i nastawienie zmieniło się o 180 stopni na tą chwilę mają ponad 600 paczek a oni pod koniec stycznia zamknęli dopiero odprawy paczek z grudnia 2016 roku. Celników jest tam 4 z czego tylko 2 osoby odprawiają paczki max do 30 na dzień jeśli cały czas nie siedzą na telefonie i nie rozmawiają ze sfrustrowanymi ludźmi którzy czekają już tak jak w moim przypadku od końca listopada na swoją przesyłkę.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest to że WER- Warszawa wysyła teraz 100% telefonów do szczegółowej odprawy celnej na poszczególne regiony . Musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać na rozwój sytuacji. Albo zamawiać telefony na inny region np do znajomego w Warszawie.

Poza tym jeśli chodzi o CE to oni od paczek z lutego dopiero się tym zajmują nasze z początku stycznia mogą mieć tego farta i uniknąć tych kontroli , zresztą mój telefon z tyłu wielkimi literkami ma napisane CE więc o to jestem spokojny , aczkolwiek wszystko może się wydarzyć , uważam że na tą chwilę powinniśmy zakończyć tą dyskusję i czekać do przyszłego tyg jeśli chodzi o mnie to mam info że moja z nr mag 172/17 ma być brana pod lupę w przyszłym tygodniu,.
Ostatnio edytowano 11 lut 2017, o 00:52 przez grigo, łącznie edytowano 2 razy
grigo
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 16:27
Telefon:: 790305524

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 11 lut 2017, o 00:47

grigo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


OMG, ale to nie jest post o VAT !!!

Człowieki...
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Dominico » 11 lut 2017, o 13:27

grigo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czy 172/17 znaczy, ze paczka jest 172 w 2017 roku? Moj Xiaomi Redmi 4 trafil do Przemysla 4 stycznia, dostal nr 61/17 i zaraz po otrzymaniu listu wyslalem maila z potrzebnymi informacjami do urzedu. Od tej pory zadnej informacji z Przemysla... Moge miec nadzieje, ze to sie zmieni na dniach? :-D Jesli przerabiaja 30 paczek dzeinnie, a ponad tydzien temu skonczyli 2016 rok, to moja paczka powinna juz do mnie dotrzec :-/
Dominico
 
Posty: 21
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 01:15
Pochwały: 3
Telefon:: Samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 11 lut 2017, o 13:37

Dominico napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czy 172/17 znaczy, ze paczka jest 172 w 2017 roku? Moj Xiaomi Redmi 4 trafil do Przemysla 4 stycznia, dostal nr 61/17 i zaraz po otrzymaniu listu wyslalem maila z potrzebnymi informacjami do urzedu. Od tej pory zadnej informacji z Przemysla... Moge miec nadzieje, ze to sie zmieni na dniach? :-D Jesli przerabiaja 30 paczek dzeinnie, a ponad tydzien temu skonczyli 2016 rok, to moja paczka powinna juz do mnie dotrzec :-/


Zapomnij. Mam jedną paczkę z 5 stycznia, numer koniec 50 i widoków na to, że ogarną temat w miarę szybko ( czy odprawią, czy odeślą do chin, czy niby do ekspertyzy / w co nie wierzę, bo po co ekspertyza czegoś co nie ma CE / ) nie ma po kontakcie tel w dniu 1 lutego ( dostałem info, że może w okolicach połowy lutego mój numer magazynowy będzie "badany" ).
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot
Góra

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tymbark » 13 lut 2017, o 12:42

Ciekawa ta cala sprawa z tym CE telefonicznie celnik stwierdził ze telefon idzie do ekspertyzy czy może być dopuszczony do obrotu na terenie kraju , teraz pytanie czy rzeczywiste idzie do jakiejś ekspertyzy czy tylko oni to oceniają. Napisałem nawet meile do producenta telefonu Ulefone z zapytaniem czy telefony maja certyfikat CE i mi odpisali

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wiec teraz ciekawa sprawa skoro telefony maja certyfikat i są oznaczone to co oni chcą badać
Avatar użytkownika
tymbark
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 19:45
Pochwały: 10
Telefon:: RN4 4/64
ROM: miuipolska

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez kosmogator » 13 lut 2017, o 12:44

Zapewne to, czy taki certyfikat faktycznie został wydany. Bo nadrukować literki to i ja sobie mogę.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości