• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 10 lut 2017, o 19:21

Betinka.r, Twoje podejście ma swoja nazwę - pies ogrodnika. Sam nie zje, innemu nie da. Skoro mi zatrzymali, to dlaczego innym przepuszczają. Tłumaczymy Ci, to że nie wszystkie UC zatrzymują takie produkty wynika z tego, że ich aparat kontrolny nie wyrabia. Z tego samego powodu nie każdej przesyłce o określonej wartości naliczają VAT.
Ale żeby skarżyć się na to że jakiś urząd robi to co do niego należy, to... W sumie bez komentarza...
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Bettinka.r » 10 lut 2017, o 19:40

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



nie to ... nie sam nie zje nikomu nie da... raczej w kierunku niech się między sobą rozliczą za nadgorliwość...
skarżyć nie za to że zwraca bez CE tylko skarżyć że wraca towar który jest przez inne UC dopuszczany do obrotu
a
zgłaszając wniosek do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa przez UC ... jak pozostałe dostały by audyt to się nie sklonują do pracy a podziękowania nadgorliwemu UC złożą
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 10 lut 2017, o 19:46

Sorry za offtop, ale wpisujesz się swoim podejściem w "dobrą zmianę". Wujek Zbigniew jest z ciebie dumny...
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 10 lut 2017, o 19:47

Bettinka.r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



nie to ... nie sam nie zje nikomu nie da... raczej w kierunku niech się między sobą rozliczą za nadgorliwość...
skarżyć nie za to że zwraca bez CE tylko skarżyć że wraca towar który jest przez inne UC dopuszczany do obrotu
a
zgłaszając wniosek do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa przez UC ... jak pozostałe dostały by audyt to się nie sklonują do pracy a podziękowania nadgorliwemu UC złożą


To zbierz papiery jeszcze np. odnośnie:
- SKP za to, że niektóre trupy dopuszczają do ruchu, a Twojemu nie chcą podbić przeglądu
- operatorowi kablówki za net, że sąsiad ma stabilne 100 mbps, a Ty tylko 99 mbps
- Policji, że Ciebie skubnęła na 200 pln za przekro prędkości, a Mietek z osiedla od 20 lat jeździ po mieście 90 km/h i nie dostał
+ wiele wiele innych, na pewno coś znajdziesz.

Aż mi się Lem S. przypomniał ze swoim cytatem...
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 10 lut 2017, o 20:03

Bettinka.r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



nie to ... nie sam nie zje nikomu nie da... raczej w kierunku niech się między sobą rozliczą za nadgorliwość...
skarżyć nie za to że zwraca bez CE tylko skarżyć że wraca towar który jest przez inne UC dopuszczany do obrotu
a
zgłaszając wniosek do prokuratury o możliwość popełnienia przestępstwa przez UC ... jak pozostałe dostały by audyt to się nie sklonują do pracy a podziękowania nadgorliwemu UC złożą

Jaka nadgorliwość?! Ty nie rozumiesz jednego. Teoretycznie UC powinny zatrzymać KAŻDY produkt bez CE, powinny doliczyć VAT do KAŻDEGO produktu o określonej wartości. To że tego nie robią to wartość dodana i powód do radości takich ludzi jak my. Robienie siary w takiej sytuacji to strzał w swoje kolano. I najzwyczajniejsza głupota. Inaczej tego nie można nazwać.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 10 lut 2017, o 20:36

pisałem juz raz, napisze po raz kolejnny
wszyscy wieszaja psy na celnikach, postawcie sie w ich sytuacji, od 01.03 wszscy beda pracowac w nowej strukturze, o ile beda pracowac, sa teraz w stanie permanetnej niepewnosci, bo oczywiscie przelozeni nie uznaja za stosowne poinformowac ich kto i gdzie bedzie dokladnie pracowal, atmosfera na pewno sielanka nie traci
w katowicach ludzi z celnego beda przenosic do us, a ich miejsca zajma ludzie obecnie pracujacy w uks, mundurowi beda przeniesieni do cywila, a uksowcy, z niewiadomo kogo majac za swojego patron zajma ich miejsca wskakujac w mundury, trzeba sie nastawic ze ten rok to bedzie jeden wielki chaos, wszedzie ludzie maja te same przepisy, ale nie wszedzie gora kaze im sie wykazac, a w przemyslu jest obecnie jedna wielka walka na linii przemysl (marszałek kuchcinski) - rzeszow (stolica wojewodztwa), poki co wyglada na to ze kuchcinski pozamiatal dla swoich i strach jest taki, ze nikt kompletnie nie chce sie wychylic, zeby potem nie poczytano mu tego jako argument do przyszlego niezatrudnienia, to w temacie sytuacji w up1 przemysl

a co do ce, aktualnie sytuacja jest taka, ze wszyscy dostaja listy z prosba o dostarczenie kwitow do naliczenia vatu, z zastrzezeniem ze odbywa sie kontrola pod katem bezpieczenstwa produktu, wiecej update nikt w chwili obecnej nie ma

Pochwały przyznane za posta: 2
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Humk » 10 lut 2017, o 20:50

Witam,
czy ktoś już dostał informację o zwrocie do nadawcy z UP Przemyśl? Mój ZUK Z2 leży tam od 12.1.2017, czyli prawie miesiąc. Dowiedziałem się, że idzie na kontrole norm, CE oczywiście nie ma. Dostał już ktoś z Was pismo o zwrocie? Leży już tam tak długo, że wyobrażam sobie jak celnicy ściągnęli naukowców z NASA do badania sprzętu elektronicznego z Chin XD
Humk
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 19:20
Telefon:: Jiayu G3C
ROM: Android 4.2.2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 10 lut 2017, o 20:51

mentorkmk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dobry wywód, może masz rację, może nie - tego nie wiem ja, ani prawdopodobnie Ty ( no chyba, że jesteś jednym z pracowników wspomnianych komórek ).

Jedno ale, mnie jako obywatela tego kraju, płacącego podatki, nie interesuje co i jak dlaczego się opóźnia. I na moje email do sekretariatu, do rzecznika Izby Celnej w Przemyślu nikt nie odpowiedział - to jest Państwo prawa ?
Nikt nie poinformował mnie jaki termin ma Izba Celna na odprawienie przesyłki od momentu otrzymania ode mnie dokumentów. To coś jest nie tak do cholery.
Zapłaciłem za przesyłkę, świadom, że będzie opłata podatku VAT, chciałem ją tylko otrzymać, a jeżeli nie otrzymałem w zwyczajowym znanym mi terminie ( było to 2-3 dni od nadesłania dokumentów na @ ) to chciałem uzyskać informacje od strony, która zatrzymuje moje dobra o ustawowym terminie ich zwolnienia lub innych przyczynach zatrzymania, nic więcej ponadto - ale jak widać za dużo dla nierobów z Izby Celnej w Przemyślu.

Jak dla mnie mogą się powyrzynać, a jak im nie pasuje zmienić pracę - dzisiaj nie ma przymusu pracy w jednej firmie od skończenia szkoły, po emeryturę. Ja chcę tylko jednego - otrzymania MOJEJ, opłaconej z MOJEJ kasy przesyłki, lub papierka informującego mnie o przyczynie zatrzymania paczki, a tu ani paczki, ani pisma i tak z 3 paczkami od dnia 8 - 12 stycznia tkwiącymi w UP Przemyśl 1.

Spędziłem na granicy z UA 4 lata, będąc na niej codziennie po 3-4 razy. Byłem na przejściach na całej jej długości z RP i to co widziałem to jest zgroza i na tym co widziałem buduje swój wizerunek służb celnych: lenie, nieroby i typowi roszczeniowcy. A teraz UP Przemyśl 1 dołączył do tego samego. To oczywiście moje zdanie i go nie zmienię, bo nie wyobrażam sobie, żeby żyjąc w wolnym kraju, mieć bezpodstawnie przetrzymywana paczkę już dzisiaj 33 dni.

Autor postu otrzymał pochwałę
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 10 lut 2017, o 21:18

no mam racje, i nie dlatego ze jest moja, tylko tak wlasnie jest, nie z domyslow, nie z telefonow, z pierwszej reki

Ty masz prawo dostac taka informacje, ale nie IC nie ma obowiazku Ci jej nadeslac bo nie ma zadnych przepisow normatywnych tego okreslajacych, mozesz oczywiscie napisac do (p)osla, ktorego wybrales aby zglosil interpelacje, zapytanie czy jakikolwiek inny srodek prawny w celu uszczegolowienia braku takiego zapisu, do tego czasu oczywiscie moze podbijac bebenek, ale ani Ty, ani ja, nic nie mozemy zrobic innego niz czekac
celnicy z granicy to inni ludzie niż Ci od przesylek, inni sa na lotnisku, inni sprawdzaja i konfiskuja jednorekich bandytow a inni jada na akcje w grupie mobilnej w kominiarce i ze spluwa. Mozesz mi wierzyc lub nie, ale kazdy z nas jest tym sfrustrowany, moj zakup ciagnie sie np od koncowki listopada, ale przez bicie piany jedyne co wskóramy to wrzody

@Hamk, z tego co mówią ludzie mający zatrzymane słuchawki, wszyscy dostali pisma o kontroli, nikt nie dostał pisma o jej zakończeniu, ani tym bardziej swojego telefonu lub info, że nigdy go nie otrzyma bo będzie odesłany
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 10 lut 2017, o 21:23

mentorkmk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kolego, rozsiewasz najzwyczajniej plotki w tym momencie.

Nie wszyscy dostali takie pisma. Mówię z pewnego źródła od siebie - ja nie otrzymałem, bratowa też nie. Dlaczego piszesz nieprawdę ?
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 10 lut 2017, o 21:38

Może poczekamy z wszelkimi osądami do momentu, aż dotrą informację od osób, które przeszły odprawę w UP Przemyśl. Chyba niepotrzebnie ten wątek jest podgrzewany domysłami lub informacjami niepotwierdzonymi przez więcej osób. ;-)
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez mentorkmk » 10 lut 2017, o 21:55

zjac napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kolego, rozsiewasz najzwyczajniej plotki w tym momencie.

Nie wszyscy dostali takie pisma. Mówię z pewnego źródła od siebie - ja nie otrzymałem, bratowa też nie. Dlaczego piszesz nieprawdę ?


masz racje, popełniłem nadmierną generalizację, część osób piszących na tym forum oraz niepiszących na nim otrzymała, co nie znaczy że wszyscy, mea maxima culpa
Avatar użytkownika
mentorkmk
AKTYWNY
 
Posty: 376
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 22:42
Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR
Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron