• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 15 lut 2017, o 10:04

@humk Źle rozumujesz. Przeczytaj ten wątek od początku. Chodzi o UP Przemyśl i brak CE na elektronice.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Humk » 15 lut 2017, o 13:59

@clorox ok, przez offtop zrobiło się tu mało czytelnie jeśli chodzi o info
Humk
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 19:20
Telefon:: Jiayu G3C
ROM: Android 4.2.2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez zjac » 15 lut 2017, o 17:02

Info na temat zwrotów ewentualnych:
Otrzymałem zwrot za zakup ze sklepu GearBest. Paczka wisi od 5 stycznia na UP Przemyśl w kontroli celnej.
Powołałem się na wysyłkę przez nich do Europy towaru bez wymaganego CE i to zaakceptowali ( mimo iż przez pierwsze 5-6 wymian wpisów w ticket udawali głupa, przesyłali mi invoice w excelu / gdzie i tak jest przecież invoice w zamówieniu na stronie w formacie .pdf / albo jakiś tracking, że niby dokumenty do UC Przemyśl wysyłają - po 2 tygodniach walki mam kasę na koncie za zakup )

Płaciłem kartą z PKO ( nie przez PP ), za telefon zapłaciłem ok. 98 usd + 6 usd przesyłka - żądałem zwrotu 100 usd i to otrzymałem.

Jak uważacie, ja nie miałem zamiaru dłużej czekać, bo i tak się naczekałem od momentu opłacenia i miała być wysyłka DHL w cenie 6 usd: 15 grudnia zapłaciłem ( potem standardowo chcieli ode mnie dopłatę za DHL / w jednym email 30 usd, w drugim wysłanym 5 minut po pierwszym 50 usd / - taka ciekawostka made in GearBest ) a paczkę wysłali 26 grudnia i to bez słuchawek z jednego zamówienia ( jeden magazyn obie rzeczy ) które wysłali dopiero 6 stycznia i to nierejestrowaną.

Niniejszym nie interesuje mnie już temat CE, na przyszłość zamawiam wszystko kurierem tak jak to robiłem do września 2016. Przynajmniej nieroby z UC nie będą mielili mojej paczki swoim ślimaczym tempem ( 37 dni od momentu wysłania dokumentów i ZERO postępu w odprawie ).

Pozdrawiam
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez grigo » 15 lut 2017, o 17:58

Update :

dzwoniłem do głównej izby celnej w przemyślu i otrzymałem nr telefonu do pani kierownik up przemyśl 2.

Po rozmowie z panią otrzymałem informację że oni teraz mają łącznie ok 300 telefonów na stanie i sprawdzają je pod kątem bezpieczeństwa czyli tzw CE plus do tego czy jest instrukcja w języku polskim i czy np podczas próbnego ładowania telefonu nie razi ich prąd... osłuchałem się że oni dbają o bezpieczeństwo że muszą sprawdzać te telefony , że ,mieli niebezpieczne sytuacje np pracownika służby celnej raził prąd albo że mieli przypadek że telefon im wybuchł... bardzo ale to bardzo starałem się być miły i wyrozumiały dla zaistaniałej sytuacji.. ale niestety jeżeli telefon np będzie posiadał znaczek CE a nie będzie isntrukcji w języku polskim to wyślą zawiadomianie iż potrzebują takiej instrukcji..w języku polskim , mogą również uznać że telefon jest niebezpieczny dla ludzi i go cofnąć.. nie wiem co tam się dzieje ale trzymam swoje argumenty i wyrozumiałość maxymalnie do następnego tygodnia , mój model Umi super jest dostępny w polskich sklepach internetowych oraz stacjonarnych , jeżeli go nie zwolnią to składam im sprawę do sądu bo inaczej ich głupoty i olewactwa nie przetrawię i będę miał dziką satysfakcję jak wygram tą sprawę a wiem żę wygram i to już nie chodzi o pieniądze tylko o to ŻE ONI MAJĄ NAS W DUp.....i robią wszystko żeby tą odprawę celną przedłużyć.. nie wiem w jakim celu...
grigo
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 16:27
Telefon:: 790305524

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez hugusik » 15 lut 2017, o 18:03

grigo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Kolego Sympatyczny, czy twój UMI ma CE? To, że jest sprzedawany w sklepach stacjonarnych nie ma nic do rzeczy z twoim przypadkiem ;-) Innym po prostu się udało :-P Chyba, że nie mam racji to proszę o przekierowanie mnie na prawidłowy tor :-D
hugusik
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lut 2017, o 12:52
Telefon:: Lenovo

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 15 lut 2017, o 18:55

Dajcie spokój swoim pożal się Boże teoriom. Wyładowujecie tu swoje frustracje, a w sumie mało kogo to obchodzi, robicie tylko niepotrzebny śmietnik.
Kolega za wyzywanie pracowników poczty dostał warna, jak trzeba będzie polecą kolejne.
Z wątku, który miał pomóc z nowym problem, robicie burdel. Jak tak dalej będzie to poleci on do kosza.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez 2Le » 15 lut 2017, o 22:54

Z tą instrukcją w języku PL to ma sens. Teraz są wymogi, ale wiąże to się również z tym, że import elektroniki ograniczy się do minimum...
Tak wgl. to wiecie jak wygląda sytuacja z CE w WER?
Avatar użytkownika
2Le
AKTYWNY
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 16:17
Pochwały: 6
Telefon:: mi8

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 16 lut 2017, o 00:40

O który WER pytasz? Bo samo WER to skrót od Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. Jest ich kilka w Polsce.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 16 lut 2017, o 08:45

Wg informacji uzyskanej w rzeszowskiej delegaturze UKE (to oni jeżdżą do Przemyśla sprawdzać telefony pod kątem CE) mogą przymknąć oko na brak instrukcji w j. polskim, ale brak znaczka CE będzie skutkował odesłaniem do nadawcy.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 16 lut 2017, o 09:22

Trochę mnie dziwi ten wymóg polskiej instrukcji. Szkoda, że ustawodawca nie przewidział możliwości złożenia oświadczenia o znajomości języka obcego w stopniu pozwalającym na obsługę urządzenia zgodnie z instrukcją producenta w tym języku. Niby jest globalizacja, ale najlepiej jakby to inni polskiego się nauczyli.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez masza » 16 lut 2017, o 10:39

Czy komus przeszedł w ostatnim czasie bez problemow?
Jestem z Rzeszowa i podlegam pod UC Przemysl.
Czy nie ma najmniejszych szans, 100% idzie do UC Przemysl i tam jest zatrzymywanych.
Chcialem sobie kupic Xiaomi Redmi Note 4, nieststy zaden sprzedawca nawet nie wie co to jest CE.
masza
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 22:30
Lokalizacja: Rzeszow
Telefon:: Redmi 2

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 16 lut 2017, o 11:12

Wiem, że statystycznie to żadna próbka, ale od początku roku 9/9 przesyłek (ja + znajomi) z telefonami zostało zatrzymanych na UC Przemyśl i czeka na kontrolę.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama