• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 4 wrz 2017, o 15:42

Gdybyś zadał sobie trochę trudu i przeczytał pobieżnie ten wątek, to byś wiedział, że jeżeli nie ma znaczka CE na opakowaniu i obudowie telefonu to żaden papier ci nie pomoże.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Puchaty86 » 7 wrz 2017, o 13:33

Puchaty86 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Troche późno (bo po zakupie) zacząłeś sie zastanawiać co będzie potrzebne. Bardzo podobne do sytuacji np kupię sobie bilet na mecz NBA a potem nagle zacznę się zastanawiać, że przecież nie mam wizy do USA i jak to teraz załatwić.
Sklep deklaruje niższą wartość bo dalej część osób wierzy w bajki, że deklaracja "gift" pomaga uniknąć opłat lub niska wartość (zadeklarowana) powoduje mniejsze opłaty. Tak więc to dla uspokojenia klienta.
To co będziesz musiał dostarczyć to się dowiesz...gdy będziesz musiał dostarczyć. DHL wtedy przyśle pismo co potrzebują i żebym im wysłał. Po co pytasz na forum, skoro sam widziałeś, że odpowiedzi są różne. Nikt nie wie jak ciebie obsłuży DHL. Dowiesz się tego w praktyce.

Już wcześniej skompletowałem sobie instrukcję, CE i deklarację zgodności jednak... przecież nie wiem czego wymaga DHL i dlatego napisałem.
Kolejnym powodem zadania pytania był właśnie ten rozdźwięk, wszak mói się - kto pyta nie błądzi.


W miniony piątek przyszedł mój Xiaomi Redmi Note 4. Oczywiście zapłaciłem VAT od ceny całej paczki - telefon+transport.
Telefon oczywiście miał oznaczenia CE na pudełku i samym sobie i nikt się o to nie doczepiał.
Kupiłem od Xiaomi Online Store - https://www.aliexpress.com/store/217814 ... 74d3s3mFXO i szczerze polecam tego sprzedawcę. Telefon oryginalnie zapakowany, zafoliowany, z oryginalnym międzynarodowym ROMem. Kontakt bardzo dobry.
Sam telefon od razu zaktualizował się do androida w wersji 7.0 - MIUI 8.5.4.

Myślę, że niepotrzebnie zamawiałem tym DHLem. Pewnie gdybym to zrobił darmową dostawą czekałbym sporo krócej niż 30 dni, tym bardziej, że telefon ma wszystkie certyfikaty.
Na ale cóż, człowiek uczy się na błędach.
Puchaty86
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 14:54
Telefon:: Sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Bandy » 10 wrz 2017, o 01:19

Witam, z tego co czytam jak ktoś podlega pod UP Przemyśl, to nie ma co w ogóle zamawiać telefonu bez certyfikatu. A jak to wygląda w przypadku WER Warszawa? Raczej nie powinno być problemu jak telefon nie ma certyfikatu (zapłacenie VATu to nie problem)?
Bandy
 
Posty: 39
Dołączył(a): 19 wrz 2014, o 00:37
Pochwały: 1
Telefon:: HTC
ROM: Sense

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez slavo22 » 10 wrz 2017, o 08:55

Żaden inny wer nie zatrzymuje na ce i instrukcje po polsku. Ja mieszkam w Zabrzu i nigdy z tym problemu nie było. Z tego co wiem inne też mają to w nosie, tylko w Przemyślu im odmiata.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Puchaty86 » 11 wrz 2017, o 08:43

slavo22 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie odmiata tylko tam idzie największy przemyt, w tym także broni. Więc koszą wszystko jak leci żeby wpadki nie było. To zrozumiałe jest.
Puchaty86
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 14:54
Telefon:: Sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Neesa » 11 wrz 2017, o 08:55

A jak wytłumaczyć to, że przepisy celne od kilku lat prawie się nie zmieniają, deklaracja spełniania norm CE obowiązuje od kilkunastu lat (jedynie na początku tego lata zmieniła się dyrektywa regulująca tą kwestię na terenie EU), a jedyny WER, który chce być świętszy od papieża to ten przemyski?

Co ma VAT do przemytu? Czy na szmuglowaną broń nakłada się VAT? :D

Co ma norma CE do przemytu? Kałasznikowy poukrywane w spódnicach Cyganek przekraczających zieloną granicę też muszą mieć nadrukowane CE na kolbie oraz każdym naboju? ;)

A może to inne WERy w całym kraju dostały inny tekst dyrektywy i nie wiedzą, że trzeba wymagać deklaracji, instrukcji, nadruku na pudełku itd.?
Neesa
 
Posty: 43
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 15:42
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi Note 4 GlobVer
ROM: Global Stable

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marcoos1 » 11 wrz 2017, o 22:53

@Neesa
O co ci chodzi?
Boli cię to, że inne WER tak nie trzepią czy co?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Neesa » 12 wrz 2017, o 00:14

@marcoos1
Sarkastycznie skomentowałem wypowiedź Puchatego86. Do tej pory nikt sensownie nie wytłumaczył, z czego bierze się zajadłość WER Przemyśl. Bo w łańcuch skojarzeń VAT-przemyt-CE-broń jakoś nikt nie jest w stanie uwierzyć.
I na szczęście nie podlegam pod ten WER, nie podoba mi się ich podejście, jestem ciekawy skąd to się bierze.

Osobiście wręcz uważam, że szkoda państwowych pieniędzy na takie drobiazgowe trzepanie przesyłek w przypadku indywidualnych zamówień na własny użytek. Przecież te kilka godzin pracy ludzi nad każdą przesyłką, zarządzanie magazynami, obrót pocztowo-celny, prowadzenie korespondencj, komisje z URE niejednokrotnie przewyższają koszty VATu, który nakłada się na te przesyłki. I piszę to mówiąc o wszystkich WERach, nie tylko swoim i przemyskim.

Tak to już jest - jak kraść, to miliony, jak szmuglować, to całe kontenery. My, malutcy będziemy mieć zawsze pod górę, z pojedynczymi przedmiotami z Chin korowodu narobili, jakby to były głowice samonaprowadzającej broni masowej zagłady. A inni w tym czasie dostają kilkusetmilionowe zwroty VAT - to nieważne, wszak słynne morawieckie uszczelnianie VAT to głównie nienakładany VAT na paczki z Państwa Środka, prawda? (aha, to też sarkazm, gdyby któryś forumowicz-VIP nie rozpoznał...)
Neesa
 
Posty: 43
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 15:42
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi Note 4 GlobVer
ROM: Global Stable

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 12 wrz 2017, o 08:03

Mnie takie rzeczy nie dziwią i dawno przestały mnie zastanawiać. Czasem jak się zapomnę i sam siebie pytam "Zaraz - jak to jest możliwe?" momentalnie następna myśl mnie uspokaja i wszystko się staje jasne. "Przecież to Polska... "
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tomimiot » 13 wrz 2017, o 15:37

Przyszedł mi wideo rejestrator samochodowy Yi Dashcam, obyło się bez VAT-u, ale co najważniejsze również bez sprawdzania pod kątem zgodności z certyfikatem CE.
Sam wideo rejestrator za pewne posiada CE ponieważ jest dystrybuowany na polskim rynku, ale nie ma takiego na opakowaniu i na samym rejestratorze.
Wygląda więc na to, że poza telefonami z chin inna elektronika (podobnego rozmiaru) nie jest, aż tak dokładnie sprawdzana. Oczywiście mówię cały czas o UC Przemyśl.
tomimiot
 
Posty: 31
Dołączył(a): 7 paź 2015, o 16:59
Telefon:: LG

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez 2Le » 13 wrz 2017, o 18:33

Próbował ktoś oświadczać wartość przedmiotu zamawianego w gearbest dla UC poprzez fakturę GB?
Avatar użytkownika
2Le
AKTYWNY
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 16:17
Pochwały: 6
Telefon:: mi8

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Puchaty86 » 20 wrz 2017, o 14:48

Neesa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A ile innych WERów jest odpowiedzialnych za ruch z Ukrainą?
Puchaty86
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 14:54
Telefon:: Sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości