• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez leon84 » 22 sie 2017, o 21:02

Dajcie numer bezpośredni do tych celników mój już wisi od 17.07 i nic. Dzieki
leon84
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 mar 2015, o 21:31
Telefon:: htc

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marcelus » 22 sie 2017, o 21:04

Dziś udało mi się dodzwonić do pana celnika w Przemyślu. Powiedział że telefon wrócił wczoraj z UKE i jutro będą mieć ekspertyzę, ale "na pewno nie przejdzie" bo nie ma znaczka CE. Deklarację zgodności im przedstawiłem - ale to wg nich za mało.

Dziś żałuję niedopatrzenia. Wziąłem Global ROM a dopiero potem dowiedziałem się że to podpucha a trzeba Global Version. Równie dobrze Global Version mogła być podpuchą.. a właściwe np. International Version czy Global Modul itp udziwnienia marketingowe
marcelus
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 15:47
Telefon:: Samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 22 sie 2017, o 21:56

Tyle czasu trwa ta szopka z CE i dalej ludzie pchają fony przez Przemyśl... A potem jak przyjdą papiery zaczyna się szukanie po necie i *BAM*, wątek na forum założony na początku roku. Jak obuchem w łeb - musi boleć. ;-)

PS: Morał z tego taki, że zanim coś zamówisz sprawdź w necie jak twój WER i UC działa.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Puchaty86 » 23 sie 2017, o 09:08

No dobsz... A jakie są szanse, że telefon zostanie zartrzymany w innym UC niż Przemyśl i Poznań.
Zamówiłem sobie telefon:
https://pl.aliexpress.com/item/Global-V ... 0.0.0mvFla
z przesyłką z DHL. Dostałem od aliexpress informację, że mam 95% szans na to, że będę musiał zapłacić VAT. Na ile to prawda, a na ile standardowy tekst?
Puchaty86
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 14:54
Telefon:: Sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez 92christof » 23 sie 2017, o 09:18

Jak masz dostawę DHL to praktycznie zawsze płaci się VAT. Oni odprawiają paczki w swoich agencjach celnych (taki prywatny urząd celny), więc na pewno ominiesz UC Przemyśl itp.
92christof
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 sty 2017, o 18:45
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Puchaty86 » 23 sie 2017, o 09:28

92christof napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rozumiem, ale dostanę jakieś info o konieczności opłaty? Jak to dalej jest?
Dodam jeszcze, że sprzedawca napisał mi, że oni z reguły deklarują najniższą możliwą wartość przesyłki aby uniknąć dod. opłat. Jak wiec jest? Jeżeli DHL w moim imieniu zadba o certyfikaty i inne dokumenty to przecież paczka w ogóle nie powinna być otwierana a w związku z tym skąd VAT?
Puchaty86
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 14:54
Telefon:: Sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tpawel » 23 sie 2017, o 10:18

Stąd że wprowadzając towar spoza UE powinieneś odprowadzić vat od niego .
DHL już od jakiegoś czasu, tak jak poczta prosi o dosłanie dokumentów dotyczących transakcji.
Fakt że odprawa przedłuża dostawę o dzień a nie o tydzień jak pocztowa.
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Puchaty86 » 23 sie 2017, o 10:34

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dlaczego więc sklep deklaruje niższą cenę towaru? Co z certyfikatami? Czy będę musiał je dostarczyć do DHL czy załatwi to sprzedawca? Jakich dokumentów jeszcze będzie potrzebował DHL oprócz CE, dok. potwierdzających opłatę i kupno towaru?
Puchaty86
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 14:54
Telefon:: Sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Flyagaric » 23 sie 2017, o 11:55

Widzę, że niektórym coraz ciężej jest dotrzeć do FAQ, lub poczytać trochę poza nim...
Dalej koledzy - podawać wszystko na tacy!
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Puchaty86 » 23 sie 2017, o 12:11

Temat z DHLem i certyfikatami był już poruszany jednak z poruszanych kwestii i udzielanych odpowiedzi nijak nie wynika stan faktyczny. Jedni pisali, że nie ma żadnego problemu z CE inni, ze DLH prosi o ten certyfikat.
Jeżeli widzisz w FAQ odpowiedź na moje pytanie to z łaski swojej podaj mi linka, gdyż ja tego tam nie znalazłem/nie potrafiłem znaleźć.
Puchaty86
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 14:54
Telefon:: Sony

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tpawel » 23 sie 2017, o 12:24

Wniosek z tego co napisałeś jest taki że niektórych proszą o ten certyfikat.
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez marcoos1 » 23 sie 2017, o 19:42

Puchaty86 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Troche późno (bo po zakupie) zacząłeś sie zastanawiać co będzie potrzebne. Bardzo podobne do sytuacji np kupię sobie bilet na mecz NBA a potem nagle zacznę się zastanawiać, że przecież nie mam wizy do USA i jak to teraz załatwić.
Sklep deklaruje niższą wartość bo dalej część osób wierzy w bajki, że deklaracja "gift" pomaga uniknąć opłat lub niska wartość (zadeklarowana) powoduje mniejsze opłaty. Tak więc to dla uspokojenia klienta.
To co będziesz musiał dostarczyć to się dowiesz...gdy będziesz musiał dostarczyć. DHL wtedy przyśle pismo co potrzebują i żebym im wysłał. Po co pytasz na forum, skoro sam widziałeś, że odpowiedzi są różne. Nikt nie wie jak ciebie obsłuży DHL. Dowiesz się tego w praktyce.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama