• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez brateczek » 18 sie 2017, o 12:57

Panowie,

Mi Izba Celna w w Przemyslu rowniez zatrzymala telefon. Po kilku tygodniach udalo mi sie uzyskac deklaracje zgodnosci od Chinczyka wydaną przez niemieckie laboratorium. Dzisiaj jakimś cudem udalo mi sie dodzwonic do Przemysla (po miesięcznych próbach) i mily Pan poinformował mnie, że mimo dosłania wszystkich papierów moj telefon nie jest zgodny, ponieważ na opakowaniu i na telefonie nie ma znaczna CE.
Nasuwa się pytanie, czy ja jako importer mogę sobie tam pojechać i dokleić ten znaczek, zgodnie z deklaracją, którą posiadam?
W innym przypadku odeślą go do Chin :/

Pozdrawiam
brateczek
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 12:50
Telefon:: Samsung S7 Edge
ROM: oryginalny

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Waxy » 18 sie 2017, o 13:33

krzysztof456 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czekałeś na list, czy po info 'zatrzymane w cle' wysłałeś maila z potwierdzeniem zapłaty? Chyba że wysyłałeś od razu certyfikat i instrukcje w języku polskim?

Próbowałem dzwonić do nich ale... Nikt nie odbiera. Podrzuć link do tego co wysłałeś. Mój Rn4 Global też tam leży. Po jakim czasie od informacji o cle na śledzeniu odesłali Ci paczkę?
brateczek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na jaki numer dzwoniłeś?
Waxy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 gru 2015, o 22:22
Telefon:: Samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez wojko6 » 19 sie 2017, o 16:04

A po jakim czasie od wysłania dokumentów ktoś kto podlega pod UC Przemyśl 2 dostał zawiadomienie o braku CE ? Pytam tak żeby się zorientować. Moja paczka siedzi od 20.07 w Przemyślu i ani drgnie.
wojko6
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 12:05
Telefon:: Lumia 535

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez -greg- » 20 sie 2017, o 01:09

Witam.
Przedstawię drogę swojego HT16 PRO:
http://emonitoring.poczta-polska.pl/?nu ... 73915372NL
List z UP Przemyśl 2 z wezwaniem do przesłania dokumentów potwierdzających zakup i zapłatę otrzymałem 14.07. Tego samego dnia wieczorem na e-mail podany w liście wysłałem screeny z aukcji i potwierdzenie wpłaty. 02.08 otrzymałem e-mail:
"...W związku z kontrolą celną przesyłki pocztowej pod kątem bezpieczeństwa produktu stwierdzono następujące braki:
1. Deklaracja bezpieczeństwa uwzględniająca nową dyrektrywę RED/2014/53/EU
2. Instrukcji obsługi w języku polskim..."
Poprosiłem "Oficjalny Sklep Doogee", oficjalny sklep na Allegro i producenta o te dokumenty i jak z Polski każdy mnie zbył, to chiński support w ciągu 24 godz. je dostarczył. Instrukcję wrzuciłem na Tłumacza Google, wszystko wysłałem zwrotnym e-mailem wieczorem 04.08 i 14.08 otrzymałem przesyłkę z opłatą VAT.
Tak to wyglądało w moim przypadku.

Pochwały przyznane za posta: 3
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez brateczek » 20 sie 2017, o 13:46

Kolego Greg,

Czy na Twoim telefonie i pudelku byly znaki CE?

Pozdrawiam
brateczek
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 12:50
Telefon:: Samsung S7 Edge
ROM: oryginalny

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez -greg- » 20 sie 2017, o 19:54

brateczek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na pudełku jest znaczek CE0700, tak samo na telefonie pod baterią.
Nie dzwoniłem, nie pytałem, po prostu czekałem choć mnie krew zalewała. Z Chin przyszło w 2 tygodnie (zamówione 24.06) a potem stop na ponad miesiąc. Porażka.
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Aurelius » 20 sie 2017, o 21:09

Grech napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zakładając, że są inteligentni powinni się czepiać urządzeń, które coś wysyłają bo wtedy mogą siać jak nie mają dobrze zrobionego modułu radia (WiFi, BT czy co innego)
Aurelius
 
Posty: 48
Dołączył(a): 5 cze 2017, o 00:48
Telefon:: LeEco

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez clorox » 20 sie 2017, o 21:33

Takie jest prawo. Nie ma CE na elektronice, nie ma dopuszczenia do obrotu. Trzeba się cieszyć, że tylko Przemyśl tak gorliwie przestrzega przepisów.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez 92christof » 21 sie 2017, o 00:16

-greg- napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na pudełku jest znaczek CE0700, tak samo na telefonie pod baterią.
Nie dzwoniłem, nie pytałem, po prostu czekałem choć mnie krew zalewała. Z Chin przyszło w 2 tygodnie (zamówione 24.06) a potem stop na ponad miesiąc. Porażka.


Jaki miałeś numer magazynowy? Jestem ciekawy ile jeszcze mój telefon będzie leżeć.
92christof
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 sty 2017, o 18:45
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez brateczek » 21 sie 2017, o 08:41

W takim razie miałeś prosty przypadek. Prawdziwy problem jest gdy nie ma znaczka CE a jest deklaracja. Można nią sobie ...

Pozdr
brateczek
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 12:50
Telefon:: Samsung S7 Edge
ROM: oryginalny

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez jackjackb » 21 sie 2017, o 10:50

Dziekuje wszystkim za pomoc. Po dostaniu dokumentów xiaomi wyszło z aresztu i wraz z vatem poczta Polska powoli sie do mnie zbliza
jackjackb
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 sie 2017, o 22:00
Telefon:: xiaomi
ROM: 3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez 92christof » 22 sie 2017, o 20:31

To teraz moja przygoda z UP Przemyśl.

Okazało się, że nie musiałem wysyłać żadnych deklaracji dodatkowych i instrukcji. Zamawiałem telefon w wersji GLOBAL VERSION. Po dowiedzeniu się, że Przemyśl robi teraz takie problemy popatrzyłem na opinie w których były zdjęcia i okazało się, że telefon ma znak CE na opakowaniu i telefonie.

Telefon został zatrzymany 1 sierpnia przez Przemyśl, a 4 dostałem list z nr magazynowym. Od razu wysłałem dokumenty na maila.
Próbowałem się dodzwonić, ale nie udało mi się ani razu. Wysłałem jeszcze raz dokumenty z takim samym mailem jak za pierwszym razem 17 sierpnia.
Dzisiaj (22 sierpień) przesyłka została zwolniona i jest już w Rudnej Małej, więc jutro będę już mieć telefon.

Niestety wygląda na to, że trzeba mieć dużą cierpliwość zamawiając telefon w nasze strony :(
92christof
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 sty 2017, o 18:45
Telefon:: Xiaomi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron