• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez lukasz234@o2.pl » 23 paź 2017, o 12:35

Z tego co mi powiedział sprzedawca to te zwrotne paczki idą wieki, no ale żeby aż tyle? W ali powiedzieli, że mają czas na zwrot przesyłki do 180 dni od dotarcia do kraju czyli w sumie też już minął ten czas. Niby sprzedawcy zgodzili się na zwrot kasy pod warunkiem, że paczka do nich dotrze, tylko problem w tym, że nie wiadomo gdzie są paczki. Obie były wysłane przez opcje wysyłka przez standard aliexpress, tylko nie bardzo wiem jak się z nimi skontaktować, żeby podali mi jakieś bardziej szczegółowe informacje.
lukasz234@o2.pl
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 paź 2017, o 11:37
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Mi5

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez rodan77 » 23 paź 2017, o 12:50

Jak moje 2 telefony odsyłali to też tracking się urwał na statusie "Przyjęto w kraju przeznaczenia". Na szczęście ja kupowałem na JoyBuy i oni się zachowali wzorowo i oddali całą kasę bez szemrania. Nawet oddali już w wmomencie jak tylko w trackingu się pokazało,ze wyleciał z Polski.
A w twoim przypadku to rzeczywiście będzie ciężko coś ugrać chyba. Jaki to sklep ? Otwierałeś jakiś spór na Ali w tym czasie ?
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez lukasz234@o2.pl » 23 paź 2017, o 13:02

No własnie tracking urwał się po dotarciu przesyłki do kraju przeznaczenia. Od tego czasu tylko proszą mnie o cierpliwość, i tak dość długo wytrzymałem ;-) A sklepy to Eternal Team i Xiaomi Dreami Store, w obu zamawiałem nie raz i wszystko perfekcyjnie działało dopóki kupujesz i przychodzą do Ciebie zamówienia, a jak coś trzeba oddac to robią się schody. Co do sporu nic nie otwierałem, żeby nie stracić tej możliwości bo już nie raz było że ktoś otworzył i ali spór odrzuciło bo nie uznawali braku certyfikatu za jakiś problem. Teraz chyba coś się w tym temacie zmieniło ale ciężko powiedzieć jak to potraktują, zwłaszcza że trochę już czasu minęło.
lukasz234@o2.pl
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 paź 2017, o 11:37
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Mi5

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Alyaa » 23 paź 2017, o 17:09

Teraz to sporu już nie założysz. Można przez 15 dni od zakończenia zamówienia, a chyba nawet tyle nie można przedłużać ochrony. Kontaktowałeś się z obsługą Ali?
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez lukasz234@o2.pl » 24 paź 2017, o 08:35

Kontakt z nimi to droga przez męke, jakiś zasrany automat który nic wiele nie wnosi, a nie mogę nigdzie znaleźć miejsca żeby z kimś żywym pogadać o tym o co mi chodzi. Masakra jakaś.
lukasz234@o2.pl
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 paź 2017, o 11:37
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Mi5

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez -greg- » 24 paź 2017, o 11:33

https://helppage.aliexpress.com/buyercenter/index.htm
Najpierw wybierz temat potem rozpocznij czat. To żywy konsultant.
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tymbark » 29 paź 2017, o 13:34

A jak ma się do tego wysyłka z Gearbest Priority Line ta co minimalizuje VAT przy wer Przemyśl duże szanse że utknie u nich i nie puszcza za brak CE
Avatar użytkownika
tymbark
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 19:45
Pochwały: 10
Telefon:: RN4 4/64
ROM: miuipolska

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Tommi » 29 paź 2017, o 13:44

Z tego co się orientuję to Priority Line nie idzie przez wer tylko kurierem, więc nie masz się czym martwić :)

Wysłane z MI 6
Tommi
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 23:20
Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tymbark » 29 paź 2017, o 13:46

Tommi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bo gdzieś mi się rzuciło w oczy w necie ze może iść kurierem albo PP i wole dopytać na 100% , bo już raz miałem przeprawę z wer przemyśl o CE i już mi wystarczy
Avatar użytkownika
tymbark
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 19:45
Pochwały: 10
Telefon:: RN4 4/64
ROM: miuipolska

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez Tommi » 29 paź 2017, o 13:47

To w takim razie niech ktoś to jeszcze potwierdzi :)

Wysłane z MI 6
Tommi
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 23:20
Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez boroch » 29 paź 2017, o 14:09

Priority line idzie normalnie kurierem dpd. Nigdy jeszcze vatu nie płaciłem przy tej przesyłce.
Ostatnio zdarzało się jednak, że zmieniali wysyłkę dpd na NL post i takie paczki trafiały na wer i celny.
Najlepiej zapytać w Gearbest I się upewnić.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez jingiel » 3 lis 2017, o 11:51

jingiel
 
Posty: 58
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 20:04
Telefon:: sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron