• Reklama

ZTE Axon 7 pytań kilka

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez WibraThor » 2 sty 2018, o 16:05

Hej,
kupiłem ostatnio Axona i mam kilka pytań.
1. Moje wcześniejsze telefony nie potrzebowały takich "bajerów" jak szkła ochronne czy folie. Niby Axon ma to Gorilla Glass, ale nie wiem czy to wystarczy... U góry ktoś polecał produkty firmy 3mk. Znalazłem od nich folie i szkła na Axona, jednak na ich aukcjach widnieje taka informacja:
"W 3mk koncentrujemy się na idealnym dopasowaniu szkła do każdego telefonu. W tym smartphonie zastosowana krzywizna wyświetlacza może utrudniać prawidłowy montaż i przyleganie szkła hybrydowego 3mk FlexibleGlass. Dlatego opracowaliśmy szkła, które nie tylko łatwo się nakłada, ale także zapewniają najwyższą ochronę niestandardowego ekranu. Są one dopasowane do całej płaskiej części wyświetlaczy o wypukłej strukturze. To oznacza, że szkło będzie mniejsze niż cały przedni panel. Powłoka ochronna doskonale pokrywa i zabezpiecza najbardziej narażoną na uszkodzenia, wypukłą powierzchnię ekranu."
Nie znam się kompletnie na tym, stąd moje pytanie, czy taka niepełna ochrona wystarczy? I czy gdziekolwiek można znaleźć ochronę, na całą powierzchnię telefonu z ekranem 2,5D?

2. Czy aktualizacja do Androida 7.1 poprawia tylko dźwięk czy ogólnie poprawia się komfort użytkowania? I przede wszystkim czy bawienie się oprogramowaniem nie sprawi, że gwarancja wygaśnie? Bo wiem, że różnie z tym bywa.

Z góry dzięki za odpowiedź.
WibraThor
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2017, o 14:08
Telefon:: Samsung S3 Mini
ROM: Android

Reklama

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez wojtekmarchewka » 2 sty 2018, o 16:24

Jak najbardziej ochroni, jedynie estetycznie gorzej wygląda. Możesz zakupić pełne szkło w swoim kolorze
https://www.gearbest.com/screen-protect ... 98986.html
Ale to także ma swoje wady: Przylega tylko krawędziami, w środku potrafi pojawić się taka plamka przypominająca plamę oleju, przez to że szkło nie do końca się styka z ekranem, jest delikatnie ciemniejsze, widoczne pod światło lub słońce kropeczki

Na pewno poprawia dźwięk oraz nie stracisz gwarancji, komfort jest na podobnym poziomie, jedynie nie wiem jak bateria bo nie miałem go długo na Androidzie 6
wojtekmarchewka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 18:39
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 3

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez slavo22 » 2 sty 2018, o 20:01

Jeśli liczysz na chińską gwarancję to powodzenia. Jeśli boisz się bawić softem to sobie po prostu odpuść. Axon całkiem fajnie chodzi na stocku, chociaż na modzie jest więcej możliwości ustawień. Android 7 wg mnie głównie poprawia dźwięk, ale dochodzi tu jeszcze aktualizacja zabezpieczeń co jest też istotne, aczkolwiek tego nie widać.
Jeśli chodzi o szkła czy inne takie to ja nie stosowałem nigdy i nie zamierzam.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez jeedek » 3 sty 2018, o 00:14

Ja mam dwa pytania:
1.Czy wbudowane wzmacniacze dźwięku coś dają przy słuchawkach Bluetooth czy z tym telefonem lepiej używać słuchawek z Jackiem?
2.Axon 7 robi lepsze zdjęcia jak Cool 1?
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez Flyagaric » 3 sty 2018, o 01:12

jeedek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zdecydowanie, ale klasa S7, to wciąż nie jest. Axon ma już optyczną stabę, a to też bardzo pomaga.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez tpawel » 3 sty 2018, o 08:31

To nie jest takie proste pytanie(jak zawsze)
Widzialem sample z Axona z GB i pod slonce zdjecia robi gorsze niz cool1, ale juz we wnetrzach jasna przyslona i ois robi robote

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez Flyagaric » 3 sty 2018, o 11:33

Heh, w sumie racja. Odruchowo wyżej oceniam aparat, który radzi sobie lepiej w trudnych warunkach, a faktem jest, że sam nie lubię przepalonych zdjęć w dobrym świetle. Zawsze należy sobie samemu sample porównać.
Jeśli chodzi o szczegółowość i ostrość, to powinno już być lepiej złapać to na Axonie. Aczkolwiek, wiadomo, że tu też może być różnie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez mirmaz » 4 sty 2018, o 16:38

Cześć. Kilka pytań, kilka wrażeń. Powiadomienia - słabo schodzą, Youtube, gmail, bankowe. W uprawnieniach wszystko niby jest dozwolone ale pokazywać się nie chcą. Coś gdzieś jeszcze mogę włączyć?
Informacja o temperaturze na górnej belce (w kilku aplikacjach pogodowych sprawdzałem) pokazują się, po czym znikają po wygaszeniu ekranu i muszę wejść w widget, żeby znowu się wyświetlały.
Zdjęcia - ciemne (choć szczegułowość dobra).
Muzyka - du... nie urywa (co nie znaczy, że jest źle, ale żadnego efektu wow nie stwierdziłem).
Bateria - średnia (choć na razie bawię się sporo telefonem).

No nie wiem co z nim zrobić...
mirmaz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 kwi 2016, o 22:09
Telefon:: oukitel k4000 pro

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez slavo22 » 4 sty 2018, o 16:48

Co do powiadomień to odpowiedzialne za to jest oszczędzanie energii. Wejdź w ustawienia, zarządzanie zasilaniem, zarządzanie oszczędzaniem energii przez aplikacje i tam sobie poustawiaj,
Co do aparatu to jak dla mnie zdjęcia są ok, jak chcę mieć lepsze to biorę aparat.
Zaś jeśli chodzi o muzykę to ja jestem pod wrażeniem, ale na dobrych słuchawkach. Głośniki mimo że grają lepiej od innych telefonów, to jednak do słuchania muzyki się nie nadają.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez mirmaz » 4 sty 2018, o 16:56

Dzięki, powalczę.
mirmaz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 kwi 2016, o 22:09
Telefon:: oukitel k4000 pro

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez tpawel » 4 sty 2018, o 17:51

mirmaz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Aktualizowales do 7.1 czy siedzisz na 6.0?

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez jeedek » 4 sty 2018, o 19:14

A co z tym dźwiękiem?

Słuchawki na bluetooth czy jack 3,5? Po bluetooth wzmacniacze wpływają n a dźwięk?
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZTE



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron